Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tices

    csendes tag

    Helló!

    EK 1997-es CIVIC-be szeretném az első gyári hangszórókat lecserélni. Az előző tulaj által már beszerelt hátsó MNC ovál hangszórókat egy régi, de látszólag megkímélt (tranzisztoros?) yamaha YPA-720, (4 Ohm-on) 4x45W-os erősítővel hajtotta. Ebbe a cuccba, ha ki is kötöm a hátsókat milyen első komponens szettet nézzek, 20eFt-ig? Ha kapható, akkor használt is lehet. Vegyek egy Hertz DSK 165-öt és kész, ne dramatizáljam túl? A magasat szidták többen, hogy az kevés benne, de lehet az én tranzisztoros erősítőm rendesebben ki tudná hajtani egy fejegység "40W"-jához képest és akkor elfogadható hangja lenne? Nem várok őrült hangnyomást, hajtépő mélyet, csak szintet ugornék a 20 éves gyári hangszórók után. (1,5-es vezeték már oda van húzva és hosszútávon tervben van valami kátránypapírféleség az ajtóba, de az még nem most lesz.) Köszönöm.

    Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van!

  • Tices

    csendes tag

    válasz MunezXBK #70642 üzenetére

    Ilyet is olvastam, de jóval előtte meg valaki azt írta, hogy kevés én meg a másodikat hülyének néztem...Akkor esetleg lehet az a felállás, hogy hátul az MNC-knek csak mélyet odaadni 'oszt hagy szóljon'?
    Ezért is tettem fel a kérdést inkább, mert hiába olvasgattam, jellemzően vagy jóval nagyobb erősítővel hajtanak vagy csak fejegységgel és nem találtam értelmes infót.

    [ Szerkesztve ]

    Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van!

Új hozzászólás Aktív témák