Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kavics325i

    őstag

    válasz BBéci #21428 üzenetére

    Úgy látom bele tapostam a pici lelkivilágodba. Nem állt szándékomban.Csak ne haragudj,hogy nálam nem lehet elismerést azzal kivívni,hogy a ps dzsezzklubba jártam.Annak idején megvertek az akkori "barátaim",hogy gyújtsak rá egy cigire. A mai napig nem próbáltam ki. Hát kb. erre se tudtak volna rávenni,hogy menjek be abba uram bocsá járjak abba a klubba.Mégha megvertek volna se.
    Tehát én mindig az egyenlőség elvét vallom(tam).
    Tegyük fel készül márpedig készül egy EMMA teszt cd.Az hol és hogyan készül?Az összes bíró aki bírál az EMMA-kon ott volt a felvétel készítésekor? És ha tegyük fel ott is voltak akkor le is ellenőrizték,hogy hogyan sikerült a felvétel? Ha igen akkor min?Mi a viszonyítási alapjuk?Mihez képest jobb ill. rosszabb? Mi az etalon? Ezek nem fogható dolgok és mint olyanok egységesen "Objektíven" nem bírálhatók. Vannak benne elbírálhatók mint pl. dinamika,de ez is fura,mert ha egy asztali lemezjátszót és egy cd-t elindítasz egyszerre ugyanazon művel kicsi az esélye,hogy egyszerre is fejezzék be.
    És akkor a bakelit vagy a cd tévesztett?
    Szóval ez a kábel meg tér meg stb. misztikum csak arra jó,hogy egymást el ámítsák az emberek. A valódi hangokon kb. úgy meglepődnétek mint a Barabás Éva azertéel klubbtól amikor elraboltuk és tűzpárbaj volt a folyosón.És csak annyit tudott kérdezni sikoltozva,hogy ez ilyen?
    Egy kézen fogható minőséget reális árral hajlandó vagyok elfogadni ami viszonylagos linearitást tud produkálni inkább hertzekben mérve és időben mintsem hangokban. Mert a hallása mindenkinek más.A látása is.A szaglása is.Szóval ezek szubjektív dolgok és inkább ízlés dolgai. És én inkább örülnék 10q kutyakajának mint 1 üveg belgasörnek. Mert alkoholt sem fogyasztok. És kocsmába sem járok és koncertekre sem. Szal ami neked jó lehet nekem nem.S ez fordítva is igaz. Tehát semmi nem indokolja,hogy milliókat költsünk olyan dolgokra amiről van egy kép és az vagy hamis vagy sem.Mint mondottam kb. mint az arany. Eszmei értéknek nem lehet pénzben megfogható ára

    " A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

  • Joe fiú

    senior tag

    válasz BBéci #21428 üzenetére

    Közben megnéztem, elfelejtettem,hogy ládában, illetve láda és erősítő között is kicseréltem még anno a kábelt, szóval 2.5-ös volt, viszont ahogy próbálgattam, semmit nem vettem észre a 1.5, illetve a 2.5 között, ellenben a láda cserével teljesen más lett a helyzet, nem gondoltam, hogy literre kb. azonos, de felépítésre eltérő ládák között ekkora különbség lehet.

Új hozzászólás Aktív témák