Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bzoley

    veterán

    válasz Peti66 #27788 üzenetére

    Lehet, hogy egyelőre hanyagolom a hangszóró vásárlást, legalábbis a priorítását elveszítette.
    Tartanék egy kis élménybeszámolót, bár nem biztos, hogy bárki is érdekelne.
    Még a hét elején összebarkácsoltam egy másik ládát, a gyárit kibelezve. Menet közben elfogyott a hangja, nem igazán szólt a legjobban. Megpróbáltam tudományosan megközelíteni a dolgot, literek, centik, stb. Lényegesen jobb lett, mint a gyári. Közben a sok eszemmel felfedeztem, hogy a Mac szett másik két darabja nem is ovál, hanem 165-ös, amire szükségem lenne. Ki is hajítottam a 130-asokat. Ajtószigeteléssel egyelőre nem foglalkoztam, csak a meglévő eszközökkel trükköztem. A ládát lekapcsolva éppen csak elégséges a basszus, de ha minden szól, aminek kell, akkor egész tetszetős. Legjobban az tetszik, hogy a láda nem a csomagtartóból szól, hanem mintha az ajtóban lennének, közben a hátamat üti. Emelett vannak szép magasak, és egész hangos tud lenni az egész. És eddig összvissz csak egy fejegységet kellett vennem. A legnagyobb gondom már a forrással van. Eddig jó volt, de már hallom, hogy a legtöbb mp3-am nem az igazi, pedig szobában elfogadhatóak. Egy lemeznyi stúdió felvételem van, na az közel úgy szól, ahogy illik. Elégedett vagyok. A ládát mondjuk nem mutogatnám, de nem is arra van.
    Egyébként agaz az, hogy mindegy a formája a ládának? Mert akkor ugyanekkora térfogattal méretre is tudnám gyártani a két dob közé.

Új hozzászólás Aktív témák