Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Formaster

    Topikgazda

    válasz Pardise #29397 üzenetére

    Nekem a következő a véleményem. A kerámia mérsékelten karcálló, bizonyos karcoknal ellenáll, valamelyeknek nem. Mivel szilikát bázisú, így nyilván a homoknak nem, mert minden anyag önmagával, vagy erősebb anyaggal karcolható. Gyémántot is gyémántal vágunk, így a kerámia (szilikát/üveg) bevonat is homokkal karcolható. Elegendő a felületen, vagy a rongyban marad szennyeződés és a helytelen mosás.

    Idézlek:

    "egyszer mostam le a kocsit, akkor is nagyon vigyáztam"

    Következő mondat:

    "lehet jobban ranyomtam a mikroszalas rongyot"

    Ez sajnos minden csak nem vigyázás. Jó párszor elhangzott, illetve az összefoglalóban is le van írva, hogy a kerámiától nem lesz golyóálló. A kerámia bevonat vastagsága úgy 2-3 mikron, ehhez képest egyetlen homokszem 90 µm átmérőjű. Igen, ez olyan, mintha reszelővel akarnál fogat mosni :DDD

    Egy pollen/spóra átmérője 10 µm, szóval gondolhatod milyen vastag az a kerámia réteg. A karcállósága abban rejlik, hogy a felületen könnyebben elcsúszik a szennyeződés, vagy puhább anyagoknak jobban ellenáll, mint mondjuk a sima lakk.

    Garancia: nem tudom, de én ha garanciát adnék rá, az biztos, hogy csak a kerámia tartósságára szólna és nem a karcállóságra. :U Véleményem szerint nem volt kidobott pénz, mert a kerámia továbbra is fent van, gondolom továbbra is szuperhidrofób, véd a sótol, savas esőtől, UV sugárzástól, madár ürüléktől és ritkábban kell autót mosnod + egyszerűbben. + a waxolást elhagyhatod. Erről szól a kerámia, a karcállóságot már inkább bizonyos fóliák hozzák több kevesebb sikerrel, sokszor egy használt/új autó áráért. Illetve néhány évente az is bemattul és cserélendő :U

Új hozzászólás Aktív témák