Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kombat

    őstag

    válasz csabika0001 #2658 üzenetére

    Szia!

    Az a lényeg, hogy a mosás után szárazra kell törölni az autót!
    Ezt vileda szarvasbőr kendővel érdemes csinálni, mert az nagyon szépen felszívja a vízcseppeket.
    Sajnos az üvegfelületeken nem túl hatásos ez a kendő, ott a jól bevált clin-es tisztítást kell alkalmazni!

    Sampon szerintem nem annyira fontos, hogy milyen.
    Sok félét használtam már és az olcsó Kentaur sampon és a márkás Sonax között sem vettem észre különbséget.

    A többi kérdést meghagyom Dodi-nak, én nem szoktam ilyen kencéket használni (még)! :B

  • #00809728

    törölt tag

    válasz csabika0001 #2658 üzenetére

    #1hsz :W

    Text-Boy féle autó kiglancolása.

    1. lelocsolom az utcát vastagon külömben porzik
    2. az autót is bövizzel lelocsolom.
    3. Sonax,Zaino ill Kentaur tipusu legolcsobb osanos samponnal leoldom a bogarakat és egyéb szennyeződéseket Lényeg ne használj über wiaszos ill "gyémántkőves" áron árult sampont.
    4. a teljes autót ujra leöblitem ilyenkor már rendszerint tisztának mondható az autó.
    5. az egészet szivacs segítségével letakaritom egy Simon vagy más márkáju /1000felett van osanba de naon franko/ sampon keverékkel ezután mikor végighuzom a kezem az autón érezni lehet hogy TISZTA.Meleg ill langyos vizet javaslom.
    6. ujra öblitem
    7.IÉn vettem egy szilikongumis lehuzot 1000ft körül majd igazi Vildea mikroszálas kendővel szárazra törlöm kb 800ft. Nem tudom mitöl ilyen ez a kendő de nagyon elvan találva csillog utána a kocsi és folt meg mattulás nélkül sikerül mindig végezni.
    8. mivel az ablakokra ez nem igaz ezért a jóöreg cif ablakmosó befigyel egy vileda ablakmosó rongyal ezután az autó kivülröl ragyogó és minden felület viztaszitó...Vileda helyett sima tőrlő papír tekercset is ajánlhatok kb 200ft a két guriga

    Ekkor jőhet a polírozás amit már tőbb izben leírtam a megfelelő anyagokkal majd utána a waxolás.

    Belső takaritás:

    1. szönyegeket kiveszem
    2. porszivózás
    3. ha szükséges kárpiton foltok eltávolitása
    4. Vileda mikroszálas kendővel a müanyag felületek letörlése
    5. ha szükséges ablakok mosása ciffel.
    6.szönyegek takaritása és visszahelyezése... ebböl ami sok idő az a porszivózás ezt nagyon utálom is...

    Viledáról tanács:

    Viledából csak az eredetit szabad megvenni ami 1500ft ezt sajna én is kitapasztaltam.
    Igazából maga amit vizet használsz az bennemarad a viledában majd ősszeszárad és az apró pici vizkővek megmaradnak a porusokban.Ha ujra bevizezed azzal nem nyersz semmit sem...Kb 10 autómosás után én már nem használnám ill nem is használom.
    Sok helyen azt láttam leteszik a főldre majd gőzborotvával átmennek rajt ugy mossák ki.Hát nem tudom de nem hiszem,hogy az segitt rajta....

    #2591 hszben leírtam én ,hogy csinálom.Polír ill wax és mivel

    1 Fázis a lemosás gőzborotvás-samponos.sampon
    2 Fázis ha kell mert megkivánja a felület 2000-3000-es vies papírral felcsiszoljuk pld vastag elhalt réteg v. valaki már ősszepasztázta ill. sővénykarcok!!Kézi-gépi
    3 fázis jőn a erős szemcséjü polír BRILL ezzel egy fél kemény szivaccsal és enyhe polírvizes permetet szórva a fellületre átnyomjuk az egész kocsit.Gépi félkemény szivaccsal
    4 ujból megkivánja a gépjármü a samponos gőzborotvás mosást.
    5 jőn a zaino polír Z-PC finom lágy szivacsal géppel majd tork polírkendővel letőrlés kézzel
    6 z2+ [ZFX] ebből kb fél deci majd kézzel tork tipusu kendővel felvisszük a fellületre.Mindig körkörös mozdulatokkal.
    7 jőn a géppel való báránybőr polírkorongozás ebből én valami Svéd fajtát használok.
    8 hama
    éppen elfogyott.
    Ha valaki igényli kap rá gyors fényt még pluszba.
    Ha mind ez megvan akkor a tulajdonosnak már csak vennie kell egy Z6 és ezzel egy samponos mosás után már csak át kell dőrgőlnie majd egy sima pamut polóval átfényesitenie.
    5-6 órás munka és 15.000ft kérek el érte.Látod milyen anyagokat használok és látod mennyibe kerül ez csak anyagkőltségben+energia.

    ZAINO

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák