Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Mathiask #3921 üzenetére




    波 久 比 能 海
    船 梶 も が も
    た だ 越 え 来
    れ ば 志 雄 路
    越 え 来 れ ば
    古 要 久 礼 婆
    之 乎 路 可 良
    梶 母 我 毛 海
    路 か ら 羽 咋
    の 海 古 要 久
    礼 婆 奈 藝 思
    多 理 乎 路 可
    良 藝 思



    A Kondo Keirecu Kavasaki-i japppán központjából érkezett levél fordítása a Matyijő SZan Miatt Megszűnt Japppán-Hangarī Baráti Társaság által:

    "Mélyen tisztelt Matyijő szan!
    Eljutott kezeinkhez kedves levele, melyben cégünk kiváló (szerk.: néhai) angolonéz szakemberét illeti válogatott szidalmakkal a 2xxx évi Hangarī hito készülékjavítása kapcsán (Kondo Nippon M7). Levelével kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy szakemberünket már annakidején szeppukura megbüntettük, mert a cégünknél szabványos minimálisan kéthetes javítási időszak helyett három nap alatt összecsapta a szóbanforgó készülék javítását. Mélyen tisztelt Matyijő szan, az ön becses nyakának becses épsége védelmében felhívjuk becses figyelmét, hogy vigyázzon, mert a japppán kardok igencsak élesek!
    Áldja meg kendet a Nirvána,
    Hattori Hanzo,
    Kondo Hirojasu szan busido örököse,
    2020. Gogacü 26-nicsi, Kavasaki, Kanagava-ken"

    [ Szerkesztve ]

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Mathiask #3921 üzenetére

    Egyébként biztos lehetsz benne, hogy van ilyen. :K

    Ennek a kis cuccnak annyira egyszerű a kapcsolása, hogy bármihez érsz benne, azonnal meghallod. Nincsenek nagy korrekciós áramkörök, sallangok, masszív feedback-hegyek, amik mondjuk kevésbé hallhatóvá tennének egy változtatást (mert az a dolguk). Olyan, mint egy régi motor az autóvilágban. Szelephézagot kell néha mérni és állítani, nincs hidrotőke sor. Előgyújtással és gyertyahézaggal nem kell foglalkozni, kopogásszenzor már van (automatikus munkapont állítás). Az állófűtés injektoros, de a befecskendezés maga karburátoros :D

    Szép darabok. Emberből érzelmet kiváltó mesterművek (mely érzelmeket az áram és a fizika jelen tudomásunk szerint magasan leszar, bár vannak arra utalások, hogy a tudat amire fordítja a figyelmét, annak minősége kihat az anyagi világra, lásd a japán kísérletet a rizsszemekkel, de nem vagyok nagyon jártas a kvantumdolgokban, meg nekem még nem sikerült megmoccintani a péklapátot pusztán a tudatommal, hogy kupánvágjak vele valaki, de rajta vagyok erősen).

    A csajok annyira itthon nem szépek szerintem, persze most általánosítunk mindketten.. sokkal gyönyörűbbek voltak 15-20 éve. Kijött egy generáció, ami se nevelve nincs, se nem csinos, sem öltözni nem tud (persze most csak általánosítok, de nem keresem ma az állam, ha bemegyek a Deákra egy szombat délután). Az ukránoktól viszont lepetéltem pár éve, mikor Munkácson jártam, előtte meg Harkovban. Az az tipikus "aztakurva, mi folyik itt". Mosolygósak, pedig szarabb világ jár rájuk, általánosságban véve a magyaroknál ránézésre "lepukkantabb" pasikkal járkálnak látványosan kézenfogva az utcán, mintha ez ott hagyomány lenne.., kiegyensúlyozottabbnak tűnnek és hát ott lehet nézelődni :D (ügyvéd, fogorvos, akikkel volt személyesen is dolgom nem-szakmai szinten ;) , nyálcsorgató élmény volt első ránézésre is.. tekintet, stílus, büszkeség, műveltség, zéró tetkó.. NŐK.. ). A másik a csehek.. mikor mentünk ex főnökömékkel Prágába sörözni az U Fleků-ba, előtte ugyanígy csavartam a fejem az utcán, hogy auuu.. :K Apropó, ha már nők: mondja feleségem a minap, a Hondát a szerelőtől elhozva, hogy mi ez a magas sípolás. Mondom semmi, mi lenne ? Nem hallottam semmit, legyintettem. De ő hallja. Aztán ahogy mondta, én is elkezdtem meghallani, de úgy direktben nem tűnt fel, nem koncentráltam oda. (Az előttünk menő kisfurgon egyik vélhetően csapágyas kereke zúgott valami nagyon magas hangon). És mikor tegnap este mutattam neki mosolyogva egy minőségi felvételt a fülesről, felcsillant a szeme és alig bírtam leszedni róla, végül vigyorogva lelkesen közli, hogy úúúú ez a szám hogy szól, nem így ismerte. (Phil Collins - Another Day in Paradise, remastered). El is döntöttem, hogy beviszem kicsit az audio világ sűrűjébe és fogok most már vele is hallgatózni, nem csak nagy magányos rókaként :D És ennek legjobb hozománya, hogy ma reggel nemhogy engedélyt kaptam két nagyobbacska hangfal építésére a tv két oldalára a szűk helyre (tv-től balra 30cm aztán szalagfüggöny és fal, jobbra meg 30cm és hűtő), hanem még ő mérte le a maximális egészséges szélességet, hogy mennyivel számoljak. :D Aztán közöltem vele, hogy lehet 1.60-2m magas lenne a motyó, de majd még kiagyalom, erre csak annyi jött, hogy "hű... jó... csak fehér legyen" :D Na, így kell hifire kompatibilissá tenni az accont. Oda kell nekik adni a kedvenc zenéjüket hallgatásra egy normális akármiről, ők is csak emberek.. rákapnak hamar, milyen az iPhone meg a JBL pittyputty után a teljes spektrumot hallani :D :K Úgy vigyorgok azóta is ezen..

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák