Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz johnywalker #10797 üzenetére

    Asio nekem mindig túl fapad volt a hangerőállítás (meg minden más) hiányával. Meg lehet bolondulni tőle. Illetve semmi különbséget nem hallok wasapi vs. asio. és az első azért felhasználóbarátabb.

    A jRiver wdm valóban érdekes kérdés és gyanítom elsőre csak azért tűnik "jobbnak" mert használja a dsp-t, ami "dögösebbé" teszi a hangot. Ócska youtube minőségnél előny, rendesebb sztrímnél (pl. tidal) már erősen véleményes. Cserébe videónál időnként késik a hang (random, nem tudtam beállítani eddig) és hát a jRivernek futnia kell a háttérben, különben nem megy a buli.

    Illetve pc hangkártyával biztos van előnye a jól megírt szoftvernek, külső kártyánál (ami mondjuk érezhetően jobb a belsőnél - és ez ugye nem magas léc) már nem feltétlenül.

    Más: még mindig az új lemezjátszóm. Próbálgattam, tesztelgettem, össze-vissza dugogattam hátha valami gebaszt van az erősítőben/hangfalban (mindkettő bőven 30 pluszos, eredeti alkatrészekkel, biztos lenne mit cserélni bennük) és arra a kínos megállapításra jutottam, hogy a Tidal érezhetően jobban szól. Oké, hogy dögösebb; ilyen a hangképe és ez nem feltétlenül előny, mert mindenre rárakja. De a kereknek a hangja is "doboz", fád, soványka.
    Ami azért gáz, hogy PC+egy 30 rugós kínai hangkártya (Serenade iDSD) elveri a száz+ rugós belépő phonót. Vennem kell még ~hatvanér' egy használható hangszedőt az AT-VM95E helyett? Nemá...

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Új hozzászólás Aktív témák