Új hozzászólás Aktív témák

  • python1

    veterán

    válasz #71562240 #182 üzenetére

    Jól látod,de ahhoz,hogy DSP-t tudd használni,nélkülözhetetlen egy mérőrendszer ami a helyiség akusztikáját,és a hangsugárzók "viselkedését" modellezi le.Ezt füllel senki nem tudja helyesen meghatározni,nevetségesen gyenge próbálkozás számomra a füllel való hangsugárzó beállítás a többi paraméterről már nem is beszélve.Rengeteg igen komoly rendszert birtokló "neves hifisták" használnak ilyen készülékeket,rendszeresen méregetnek stb.Konkrétt példa,nem is olyan rég számoltam be,hogy nálunk az asszony a kontroll a fülem,semmilyen magam összereakott rendszer hangaja nem ütötte meg nála az alsó mércét ,pedig komoly összegeket költöttem rájuk,mondjuk tegnapig,azt mondta,hogy adhatom el a sok felesleges kábelt,meg kütyüt (sz@rt).Mondhatom azt,hogy ez még csak a hegy csúcsa,mi lessz akkor ha az akusztika is rendbe lesz rakva,akkorát léptem előre,hogy nincs az a kábel vagy készülékcsere ami ekkorát lendített volna az eddigi rendszeremen,töredék áron.Fapacival másik fórumon egyszer eszmét cseréltünk arról,hogy miért építette le a rendszerét,először arra gondoltam,hogy kiégett és már nem akar előre lépni,sokan voltak már így,amit nem értettem meg,de most kezd derengeni mire is gondolt a mester.Számomra,ha mondjuk hamarabb váltok más irányba,töredék befektetéssel, nagyságrendekkel előrébb vagyok a hifiben,és talán már csak mostanság zenét hallgatnék mint Fapaci.Remélem nem veszi személyeskedésnek! :R
    Nem követendő példa az enyém mint már mondtam,de elgondolkodtató,hogy más út is létezik.

Új hozzászólás Aktív témák