Új hozzászólás Aktív témák

  • Ear001

    addikt

    válasz alphamooncam #132 üzenetére

    Hogy ég és föld volt, azt nem kétlem, de hogy 100 emberből hány szavazott volna a tiédre, és mondjuk a Living Voice-ra, az más kérdés. ;] Ezt pont azért merem mondani, mert az Ant fejlesztése közben pont szólt LV dobozzal, ráadásul nagyon is jól szólt - igaz, nem egy nagy bemutatóteremben, hanem egy átlagos lakószobában. Ott nem volt gond a teljesítménnyel.

    fapaci amúgy leírta a lehetséges okokat még. Szerintem nem volt még olyan, a hifibe viszonylag frissen belecsapott ember, aki az első, otthon élményt adó rendszere után egy kiállításra elmenve azt gondolta volna, hogy nálam otthon mindnél jobban szól. Én is megéltem, talán egy Rega-Marantz-Goodmans láncom volt, mondjuk azt, hogy alsó kategóriás angol hifi. OK, de semmi különös, de én az első hifi kiállításomon pont ezt a hangot kerestem, csak hibák nélkül, és egyszerűen még képtelen voltam felismerni például, hogy mit tud egy igazán jó lemezjátszó futómű, vagy mennyire más univerzum mondjuk egy csöves, triódás trafós nagyvas. Ahhoz, hogy az ember megértse más láncok zenei megközelítését, a más perspektívákat, amit nyújtani tudnak, a néha radikálisan más megközelítést, ahhoz azért tapasztalat kell, meg elég nyitott személyiség.

    Nem szabad elfelejteni, hogy az Ant azért mégiscsak 10 watt körüli erősítőcske, van olyan, hogy kifogy a szuflából. Én szeretem, használom, de ha ajánlom, mindig csak próba után, hiszen ez azért erős limitáció. Akinek ez kevés, de tetszik a tónusa, a lendülete, ritmikája, dinamikája, annak ott a Triton, ami első hallásra is stabilabb lábakon áll, tökösebb legény, de többe is kerül. A hifi már ilyen, a kompromisszumok játéka.

Új hozzászólás Aktív témák