Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz laci06 #2260 üzenetére

    Nevetnem kell ilyenkor amikor az emberek kinéznek egy szót maguknak,amin úgy érzik hogy tökéletesen fennt lehet akadni. Ezek után ez a szó lesz a kulcs,amit bármikor előhúzhatnak...
    Jelen esetben a "Rendelésre" kifejezés
    Könyörgöm,és mi történik akkor ha rendelésre van? Semmi,megrendeli azt szépen kivárja azt az 1-2 hetet mire megérkezik. Egyszerűen nem tudom felfogni,hogy hova a nagy kapkodás. És mindezt elvileg felnőtt,érett emberek produkálják
    Ez csak egy szaros termék,egy paneldarab ami azért van hogy kiszolgáljon,ha már egy valag pénzt áldoz rá az ember. Amit valójában csak azért vesz meg,hogy jobban fusson a nem is tudom micsoda játékprogram. Bár ennyi gondunk lenne az életben emberek
    Ráadásul a rendelési idő alatt az ár nem változik,tehát garantálják azt az 53k-t amin lerendelted
    Hol itt a probléma?

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    Üdv!

    A Radeon HD3870 X2-ről tudnátok infót mondani a hangot illetően? Mennyire zajos a kari?
    Tesztekből az jött le nekem,hogy kb egyszinten teljesít a normál kétkártyás HD3870 Crossfire-el
    Érdemes lehet egy ilyen kariba beruházni? Ahogy olvasgattam a fórumot,illetve néztem külföldi teszteket,a kiadása óta folyamatosan javult a teljesítménye a driver-ek csiszolásának következtében. Ha olvassák ezt X2 tulajok,ők első kézből tudnának infót mondani. A zajszint érdekelne nagyon...

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    Sziasztok!

    Akadt egy kis gondom. Egy HD3870 X2-ről van szó. Akármelyik driver csomagot pakolom fel hozzá,nem hajlandó a szerencsétlent X2-nek látni. Így gyakorlatilag norma 3870-esként üzemel
    A CCC vagy eddig bármelyik monitorozó progi is csak 512 mega vram-ot érzékel,nem 2x512-őt
    Teszteltem GRID alatt is,de a régi 8800GT-mhez képest siralmas fps-eket produkált.
    Eddig alaplap gebaszra gondolok,mert minden egyes win indításnál újra kirak egy pci device-ra vonatkozó szart,amit persze sehonnan sem tud telepíteni
    Szal remélem csak deszka inkompatibilitás lesz. Úgyis terveztem cserét. Más ötletem nincs
    Kíváncsi vagyok ti mire gondoltok...

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz katt777 #33246 üzenetére

    Az tény,hogy a jelenlegi prockóm nem bírja már kiszolgálni az X2-est. Tervben van a platformváltás Intel-re,csakhát ugye a pénz beszél...lassacskán megy
    És a vga volt az első amit cseréltem. A gond az,hogy a CCC-n belül jelenleg még Crossfire opciót sem találok. Mert nincs
    Az ember elviekben direkte azért vesz X2-es megoldást,mert nincs szüksége Crossfire támogatású deszkára,mivel a nyákon belül oldják meg hardveresen a két gpu összekapcsolását
    A kártyán ugye 3 chip van. A 2 gpu és az ezek összehangolását végző chip. A driver cleaner majd ccleaner párost már számtalanszor lenyomtam. Persze ettől még lehet települési baki,mégis a deszkára gyanakszom
    MSI K8N Neo4-F socket939,nem mai gyerek - nem mai bios :)
    Ha kicserélem a lapot egy P43-as chipkészletűre,teljes format és friss rendszer után sem aktiválódik a másik mag,akkor talán be*optam?
    Vagy pci express 1.0a és 2.0 differencia lenne? Nem tudom én már...

    "Már arra is gondoltam,hogy a karinak nem tetszik a deszka nforce4 chipkészlete. És azzal akad össze. Mert ugye az nforce4 végzi az összes pci express-el kapcsolatos vezérlést a lapon"

    [ Szerkesztve ]

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz feka007 #33252 üzenetére

    Látom mindketten vga csere utáni gondokkal küzdünk... ;]

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz katt777 #33254 üzenetére

    Persze hogy rákötöttem mind a 6,mind a 8 pines csatit is. FSP-nek mindkét 12V-os ága 18A-t tud lenyomni,de táp gyengeség szerintem nem jöhet szóba
    Van benne kakaó,szal röhögve el kell bírnia a konfigot,hiába az X2. Mostmár én is csak a lapra tudok gyanakodni,egyszerűen nem képes kezelni a vga-t
    Nem hakos1987 kártyája volt...

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz feka007 #33256 üzenetére

    Elolvastam persze. Nekem is hasonló gondolatmenetem van,nem vagyok ám annyira megijedve :)
    Csak gondoltam simább lesz a dolog,dehát azért vannak a problémák hogy megoldjuk őket. Valszeg win reinstall lesz,szépen lepucolom az egészet. Mert mondom,jelenleg még a CCC se jelzi,hogy két magos karival lenne dolga. Ha úgysem lesz jó,már csak a platform váltás után tudom megnézni...

    [ Szerkesztve ]

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz katt777 #33268 üzenetére

    Legyen igazad kollega,és kösz... :K

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz katt777 #33303 üzenetére

    Csak megoldódott a dolog. Végül teljes formázást és win telepítést csináltam. Bár a CCC-n belül még most sincs Crossfire opció,de legalább kijelzi a két gpu-t
    A CCC bal oldali menüjében a Graphics Hardware menüpontban a két magból az alsót Disabled Adapter-nek mondja
    Viszont a gpu-z szépen kijelzi a két magot,külön lehet monitorozni is őket. És az ATI Crossfire opciót is enabled-nek jelzi
    Úgy tűnik mégsem alaplap hiba volt,inkább csak driver összeakadás. Eddig GRID alatt teszteltem,és olyan 10-15 plusz fps-t hoz a volt 8800GT-mmel szemben. Valamikor többet is,ugyanazokkal a beállításokkal
    És kussban van játék közben is,hangját nem hallani. Nem bántam meg a vga cserét,örülök mostmár hogy hasít rendesen,pedig a jelenlegi procim igencsak megfoghatja. Hamarosan kap maga mellé egy E8500-ös Intel-t. Akkor aztán megmutathatja az oroszlánkörmeit...

    Azért 3870 X2 tulajok kukkantsák már meg a CCC-jüket,hogy a Graphics Hardware menüpont alatt a második gpu nekik is Disabled Adapter-ként van jelölve?

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz hakos1987 #33336 üzenetére

    Bakker,nem is tudtam hogy a tiéd volt :P
    Erre mondják,hogy kicsi a világ. Vagy kicsi a ph
    Van még olyan dolog amit esetleg tudnom kéne? A végén kiderül majd,hogy a fél ph-t megjárta a kari. Mi halt meg?

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz hakos1987 #33342 üzenetére

    Pedig egy pillanatra azért beleragadtam a székbe rendesen :B
    Azóta visszaolvasgattam a fórumba,és ismerem valamennyire a sztoridat. Eddig még én sem csináltam neki manuális ventiprofilt,mert úgy tűnik gyárilag is jól teljesít
    A venti is csak néha-néha lódul meg,azt lehet hallani kicsit. De az is csak pár másodperc erejéig,aztán beáll alapra
    Eddig gpuz-vel néztem maghőfokokat. Hosszas GRID alatt játékot tálcára lerakva,a melegebbik gpu nem megy 72 fok fölé

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz Pepe78 #33812 üzenetére

    Ha onnan közelítjük meg a dolgot,hogy mit kapsz ma 40k-ért,akkor megéri. Körülbelül 40k-ért kapsz egy HD4850 Toxic-ot. Aminek legalább jó a hűtése,és elég erős kis kártya
    Viszont egy HD3870 X2 megeszi reggelire. Gyakorlatilag a HD4870-essel van leginkább partiban. De az meg ugye 50k,szal el lehet gondolkozni. Mai állapotok szerint 40k-ért szvsz best buy. Mondom ezt akkor is,ha túl hangzatosnak tűnik is a dolog
    Abban viszont Katt-nak van igaza,hogy kell alá a kakaó ahhoz,hogy a 2 gpu-s kari tényleg elemében lehessen. És azt nyújtsa amit igazán tud,mert egyébként még mindig erős mint a barom
    Én nemrég vettem egy HIS X2-est,és nem bántam meg. Alaphelyzetben is veri a régi 8800GT-met. És a java csak ezután jön,mert egy hét és kap maga alá egy E8500-ös Intel platform-ot...

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz G@ß! #33823 üzenetére

    Ha megnézed a vga teszteket akár itt a Ph-n belül is,akkor láthatod hogy manapság már nincs olyan játék ami ne profitálna a multi gpu-ból. Anno,mikor ez az egész SLi meg Crossfire láz elkezdődött,akkor valóban gyér volt még a multi gpu támogatottság
    Bár ez inkább a játékmotor multi gpu-ra való felkészítésének a kérdése
    De egész hamar ráharaptak a fejlesztők. Ma már egyenesen követelmény,hogy egy multi gpu-s videokártyán kiemelten fusson bármilyen játék. Hiszen a vga-t gyártó cég is eleve kiemelt szegmensbe szánja,nem engedheti meg hogy kudarcot valljon a terméke
    Hiszen akkor túl sokat kockáztatna
    Meg nyílván a szoftverfejlesztő és videochip gyártó iparág is figyelve egymást azonnal módosít ha teljesítmény gubanc lép föl,hiszen rá vannak utalva egymásra. Egymásból élnek
    Ha a Crytek teszem azt nem készíti el a Crysis-t,akkor az Nvidia sem tudja a logojával reklámoztatni a játékot,hogy márpedig a fejlesztőbácsik folyamatosan a zöldek kártyáira optimalizáltak. És hogy a Crysis-ra éhes emberkék vegyenek már 8800GTX-et,mert azon majd milyen jól fog futni. Persze azóta kiderült,hogy mégsem olyan jól ;]
    De visszatérve a pirosakhoz,a nemrég kiadott HD4800 X2-es sorozat a cég zászlóshajója,nyílván sokat várnak tőle. Mind marketing és piacerősítő,mind pedig bevétel szinten. Most fognak csak igazán rágyúrni az X2-esek teljesítményére. És remélem a HD3870 X2 tulajokról sem feledkeznek meg

    A fogyasztással kapcsolatban tényleg nem tudok ellenkezni. Dehát valamit valamiért,ezt szokták mondani...

    [ Szerkesztve ]

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    Üdv megint!

    A kártyám hátoldalán az egyik sarokban találtam egy picike jumper-t. Két állás van rajta,egy 1-es és egy 2-es. És ezekhez tartozik egy ON illetve egy KE felirat
    Normál HD3870-eseken is található ilyen jumper? Vagy ez csak valami HIS sajátosság lenne?
    Egyébként az egészet egy átlátszó,vékony fólia fedi. Valami ötlet esetleg?

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    A napokban sikerült összepakolnom az új gépmadarat
    Formázás és friss XP telepítés után driverek feldobál. Majd következett a CCC finomhangolása. Itt zsigerből letiltottam a Catalyst AI-t,mert a legtöbben ezt ajánlották CF vagy MultiGPU esetén
    Meg állítólagosan maga az ATI is
    Első tesztalany a jó öreg,de még ma is gyönyörű Colin Dirt. Felbontás 1280x1024,zömében high beállítások,néhány általam feleslegesnek ítélt feature kikapcsolva. Eredmény Fraps alatt 50 fps körüli,minimális ingadozással. Száj megörül,hogy mostmár vajsimán játszható a játék
    Mert emlékszünk még a régi masina (AMD Athlon64 X2 5600+, 2Gb, 8800GT) keserves átlag 35 fps-es értékeire,amit pedig gyengébb beállítások alatt produkált
    Ekkor eszembe jut,hogy ugyan kapcsoljuk már be a Catalyst AI-t,ha már ott van. Legalább megnézzük mit ront teljesítményben. Tehát bekapcs Standard fokozatba
    Dirt újra elindít,az előző pálya bekeres...és áll leesik. Ugyanis cirka 90 fps-el teker a játék rendületlenül. Néha felugrik 100 körülire is. Ez barátok közt is közel 100%-os pluszt jelent
    Elgondolkodtató
    Azóta gyorsban néztem még HL2 Lost Coast alatt is különbségeket. Ott is közel 60-70%-os gyorsulást eredményezett a bekapcsolt Catalyst AI

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz Kris87 #34338 üzenetére

    Mindez Standard módban. Megnézem mit változik a helyzet ha átpöckölöm Advanced-be
    Ez elviekben alkalmazás specifikus optimalizáció lenne,amit a zöldek folyamatosan titokban a driver-be építenek. Nem beszélve azokról az nvidia logós,pénzelt játékokról,amik "véletlenül" jobban futnak a zöldek kártyáin
    Az ATI legalább láthatóvá,és szabadon választhatóvá teszi ezt az opciót. Ennyiben korrektebb. És ennyi talán nekünk is jár. Én nagyon megörültem neki,mert így remélhetőleg minden nagyobb nevet átnyálaznak és driver-re optimalizálnak...

    És még proci tuning se volt ;]

    [ Szerkesztve ]

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    Na megnéztem,átrakva Advanced módba nincs különösebb változás. Úgyhogy visszateszem Standard módba...

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    Csók a családnak!

    Jelenleg 8.8-as CCC csomag van a gépen. Kérdésem az lenne, hogy elég ha csak a 8.9-es display driver-t szedem le, és a CCC-t hagyom úgy ahogy van?
    Lusta vagyok megint a teljes CCC csomagot finomhangolni
    Szal a 8.9-es driver nem üti a 8.8-as CCC-t?

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz - = Zk = - #35573 üzenetére

    Dehogy támogat...régi DX9-es harcos. Emlékszem akkoriban a zöldek csúcskariját, a 7900GTX-et is csúnyán elfenekelte :)

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    35572-re valaki? :U

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz lala42 #35598 üzenetére

    Nem vagyok én nyelvtantanár, hogy javítgassalak ;)
    Egyébként pedig érthető voltál, és köszi a választ. Még nem szántam el magam, egy darabig még marad a 8.8

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    Üdvözlet ismét!

    Az alábbi sorokat leginkább 3870 X2 tulajoknak szánom. Sőt, másképp fejezem ki magam. Nekik kötelező elolvasni, de a többi fórumtársnak is érdekesség lehet...

    Első körben szeretnék tisztába tenni néhány dolgot az X2-esekkel kapcsolatban. Engem zavart például, hogy a CCC-n belül nem látok Crossfire opciót. Ezért az utóbbi időben elég sok külföldi fórumot olvasgattam a témával kapcsolatban. Sikerült is jobban beleásni magam, úgyhogy bele is vágnék a közepébe
    Azt ugye tudjuk, hogy az X2-esek másképp működnek mint a teljes értékű két kártyás CF megoldások. Mivel itt a két gpu egy nyákon helyezkedik el, nagyobb az esély a plusz teljesítmény elérésére. Hiszen a két külön kártya okozta inkompatibilitást, és a Crossfire támogatású alaplap meglétét is kilőhetjük
    A nyákon található harmadik chip felelős a PCI-E híd kommunikációs elosztásáért a két gpu közt. Éppen ezért a Crossfire rendszer folyamatosan működik az X2-nél, emiatt a CF mód kikapcsolására sincs lehetőség. A CCC-n belül ezért nincs külön Crossfire opció az X2 esetében
    Egyetlen módon iktathatjuk ki az egyik gpu-t szoftveresen. Mégpedig a Catalyst A.I. kikapcsolásával. Éppen ezért a Catalyst A.I.-t az X2 esetében létkérdés bekapcsolva hagyni. Ezt tapasztaltam én is, a ki és bekapcsolt állapot között legalább 40% teljesítmény különbség van. Esetenként több is
    Egyébként a Catalyst A.I. nem más, mint driverbe épített alkalmazás specifikus optimalizáció. Éppen ezért sima 3870-esek esetében is érdemes bekapcsolva hagyni, bár ott nyílván nem fog egetrengető pluszt hozni
    Ezt az nVidia esetében driveren belül ki lehet választani egy adott játékra, az ATI globálisan teszi mindezt. Arról nem beszélve, hogy a zöldek folyamatosan igyekeznek a játékfejlesztőket kilóra megvenni, hogy az ő megoldásukon fusson jobban az adott játék. Jó példa erre a Crysis is. De akár a 3DMark 03 is, ahol konkrétan ki is derült hogy az nVidia csalt a mérőprogiban
    Tehát X2-nél csak abban az esetben kapcsoljuk ki az A.I.-t, ha régi játékkal játszunk és textúrahibákat vagy érthetetlen lassulást érzékelnénk. Ez általában megoldja a gondot, a régebbi alkalmazások hírből sem ismerik a multi gpu fogalmát

    És most jön a kedvenc részem ;]
    Nézzük például a Race Driver GRID-et. Csúnya, gonosz játék, mert alapból nem komálja az X2-t. Nálam a demó nevetségesen kevés fps értékeket produkált. Van viszont egy trükk, hogy a CF valódi erejét akkor is előhozzuk, ha az engine valamiért nem engedné
    A trükköt úgy hívják, hogy exe átnevezés
    Elsőként a Bioshock esetében próbáltam ki, amikor láttam hogy a sima 3870-es karikhoz hasonló fps-t produkál a játék. Gyanús volt, így át is neveztem az exe fájlt Fear névre
    A vizes nyitó jelenet a tűzzel, és a süllyedő repülőgéppel. Előtte 50 fps körül, utána 90 fps körül. A belső részeknél ez még brutálisabban kijött, volt hogy 100%-nál is nagyobb lett a teljesítménykülönbség
    Használhatunk más exe nevet is, de némelyik textúra hibákat produkál. Nálam például a Bioshock - Oblivion-ra való átnevezése brutális fps pluszt hozott, de sajnos az árnyékokat és shadereket is hibásan jelenítette meg. Viszont a fentebb említett nyitó jelenetben az alap 50 fps helyett 147 körüli értéket dobott. Belső helyszíneken folyamatosan 200 felett volt
    Tehát próbálkozni kell, és nyílván olyan játék is lesz ahol nem fog működni a dolog még exe átnevezéssel sem. A legtöbb, X2 alatt gyanúsan kevés teljesítményt nyújtó játékban viszont működik
    Crysis alatt meg ugye ott van az r_MultiGPU 1 parancs. Ha ez sem válna be, lehet ott is exe-t átnevezni. Jelenleg nincs a gépemen, szal nem tudom hogy ott működik-e a dolog. Ez ügyben X2 tulajoktól visszajelzést kérnék, mert ez engem is érdekelne
    A leginkább átnevezésre használt exe nevek:
    Fear.exe
    Oblivion.exe
    3dmark06.exe
    CoJ.exe
    graw.exe

    Ezek után talán némelyekben átértékelődhet az X2 kártyák létjogosultsága, vagy értékállósága. Arról nem beszélve, hogy a HD3870 X2-k használt ára rohamosan csökken. Remélem az X2 tulajoknak mosolyt csal az arcukra ez a hsz. Végülis, csak ez volt a célom vele...

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    Írtam is, hogy nálam a GRID demónál volt gyanúsan kevés fps érték X2 alatt. Pedig az a játék a Dirt továbbfejlesztett motorját használja, ami nagyon komálja az CF-t
    Valószínűleg ezt a hibát a teljes verzióban már javították, és ott már normális CF eredményt produkál a játék
    Ugyanez igaz a Bioshock-ra is. Szintén csak a demót néztem, ahol megint szegényes volt a teljesítmény X2 alatt. Azóta azt már javíthatták. Eleve az Unreal 3-as motorra írt játékok nagyon frankón kezelik a CF-t, ezért is csodálkoztam először a gyenge teljesítményen
    Az exe átnevezés csak egy trükk. Ezért túlmisztifikálni sem kell. Mivel a játék program fájljai nem változnak, és semmibe sem piszkálunk bele, így csak az exe neve alapján igazít a Catalyst
    Az A.I. bekapcsolva hagyása pedig X2-nél kötelező, gondolom úgy van megírva a CCC, hogy az alapján legyen vezérelve a multi gpu kezelés. Ha kikapcsoljuk, a CCC szépen letiltja a második magot
    A standard és advanced mód között pedig szinte zéró a különbség. Egyesek azt mondják, hogy X2-nél érdemes advanced módba kapcsolni, mert az használ AFR (Alternate Frame Rendering) módot
    Ami szépen megmondaná a két gpu-nak, hogy egymást segítve hogyan számolják felváltva a jeleneteket. Teszteltem, és zéró különbséget találtam. Sem gyorsaságban, sem képminőségben nem változott a helyzet
    Visszatérve az exe átnevezésre, ez csak egy mankó. Jó dolog ha egy ilyen trükkel kikerülhető akár az adott program kiforratlansága, akár az ATI driver hülyesége
    És nyílván nem minden esetben alkalmazható, a Clear Sky sem tud vele mit kezdeni például. Bár ott az X2 alapból brutálisan teljesít
    Konkrét példát felhozva, a Bioshock.exe - Fear.exe csere után a játék szinte szárnyra kapott. Pont úgy ahogy az ember elvárná a CF módtól. Semmilyen grafikai malőrt nem érzékeltem utána
    Emiatt sem szeretném ha úgy tűnne, hogy én most ingyen reklámot csinálok az X2-nek. Adott, a normál két kártyás CF betegségeit teljesen nélkülöző technológia. Ami az esetek többségében nagyon jól végzi a dolgát. Biztos 100% sosincs, nyílván mindig lesznek kivételek. Mégis ki merem jelenteni, hogy használt piaci ára nagyon versenyképessé teszi. Lassan egy új 4850-es árával van szinkronban, amit pedig általában porig aláz
    Mivel a hardveres felépítés adott, az X2 sorsa már régen csak a drivereken múlik. Az ATI pedig nem fogja a saját hasába vágni a kötőtűt azzal, hogy pont a legnagyobb kiugrási lehetőséget nyújtó (lásd 4870 X2) fejlesztését hanyagolja
    Játék téren pedig, a CF mint lehetőség már régen kiemelt szerepet kap...

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz hakos1987 #35895 üzenetére

    Valahogy ezért nem mertem soha felrakni "lelkes" külsős csapatok által kreált cuccokat a gépre. Próbálgatni meg nincs hozzá türelmem, marad a gyári megoldás. Most 8.9 van a gépen, nem tudom a végleges 8.10-et érdemes lesz-e felrakni
    Ha más nem, majd a frissített játékprofilok meg optimalizációk miatt...

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz TecK #35919 üzenetére

    Hát 3870 X2 tuningnak nem sok értelme van már. Eleve magasabb órajeleken dolgoznak (825 / 901) mint a sima 3870-esek. Plusz alapból melegszik rendesen, ne kínozd tovább, hacsak nincs hozzá teszem azt...vízhűtésed
    (Ez enyhe utalás akart lenni hakos1987 kollegának) :)
    CCC-ben Catalyst A.I. nem letilt. És ha kicsit nem idegenkedsz a finomhangolástól, irány ez az oldal
    Ezek alapján brutálisan be tudod lőni a játékot, minimális képminőségveszteséggel
    De a leginkább gátló tényező sajnos a prockód. Tudom, mert egy darabig én is egy X2 5600+ procit használtam a karimmal
    Nagyon megfogja a kártyát, nem lehet egy lapon emlegetni például a Wolfdale-ekkel. Van viszont a régi gépemre belőtt cvar csomagom, ha érdekel átdobom priviben. Szép gyorsulást hoz játék alatt...

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz audi100td #36032 üzenetére

    Nálam alapon például szinte hangtalan. 3D-be kapcsolva is csak néha jön meg a hangja. És akkor sem hangos, a HIS ventivezérlése például gyárilag el lett találva szerintem
    Van, hogy játék közben is csak néha avatkozik be. Ilyenkor jobban beindul kicsit a venti, majd megint visszaáll alapértékre
    A legtöbb esetben jóval gyorsabb mint a 4850-es. A tesztek alapján a 4870-es közelében van...
    A tápod is elbírja bőséggel. Kérdés, hogy van-e rajta 6-os és 8-as pci-e tápcsati...

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz hakos1987 #36075 üzenetére

    Elég komoly kakaó van abban a kariban hallod. Persze vízhűtéssel bátrabban próbálkozik az ember :)
    Ne kínozd szegényt, normál használat alatt úgysem fogod max órajeleken járatni. Csak teszt erejéig
    "Ez a melyik kártya az erősebb" dolog meg már annyira unalmassá válik lassan. Az tény, hogy a 4800-as sorozatban több fantázia van még, hiszen a későbbiekben fog még csiszolódni. Bár ordas különbségekre már ott sem kell számítani szerintem. Egyszerűen el kell fogadni, hogy a 3870 X2 erősebb mint a 4850-es. Az hogy ki milyen proci alatt szeretné őket hajtani, és hogy mennyit fogyaszt, meg nem tudom én micsoda...az részletkérdés
    Azt mindenkinek magának kell átlátnia és meggondolnia, hogy az adott rendszeréhez melyik passzolna jobban. Ott vannak a tesztek egy vagonnal, a számok ugye nem hazudnak. Egy-két kirívó eset van, amikor beéri az X2-t. Általában a nyomában sincs, mert csúnyán elkalapálja
    És azzal sem lehet igazán érvelni, hogy hát nem mindig működik a belső CF, meg mit tudom én. Általában csak régi...és tényleg réginek számító játékoknál van bajban. Nyílván akkoriban nem vették számításba a multi gpu-t, mint jövőbeli megoldást. Így azok a játékmotorok nincsenek felkészítve erre, így nem is tudnak belőle profitálni
    De azért az ember általában szeretne az újabb fejlesztésekkel játszani, azokat kipróbálni. Nem pedig az ezerszer végigjátszott játékot fogja elővenni folyamatosan
    Az X2 támogatása meg egyszerűen létkérdés az ATI-nak, de nem csak neki, hanem a fejlesztőknek is. A felhasználók részéről is nagy a nyomás, XY nem azért fog például egy 4870 X2-be invesztálni, hogy aztán ne tudja kihasználni a két magot amit a kártyára pakoltak
    És igen, ha már a puszta teljesítményt nézzük, akkor igenis a 4870-es közelében van az X2. Valahol az egyik, valahol a másik kerül fölénybe. De mindenképp minimálisan
    Persze ha mindkét kari egy árban lenne, és is a 4870-est választanám. Mert újabb fejlesztés, és nyílván a driver-t író csapat számára is kitüntetett figyelmet kap
    Csak az a gond, hogy nagyon nincs egy árban. Mert X2-t már lassan 35k környékén is kapni használtan. Egy 4870 meg még nem igazán sanszos használt formában. Szóval...

    [ Szerkesztve ]

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz katt777 #36183 üzenetére

    Tényleg tölthető, de "sajnos" csak az alapjáték Area 51
    Most kezdtem el húzni a filefront-ról. A leírás szerint teljes játék, bár kérdés hogy miért szponzorál egy ilyen játékot az amerikai légierő
    Mindegy, én örülök mindennek ami ingyenes, és kicsit is jobb minőséggel kecsegtet. Egyre gyakoribb amúgy, hogy kicsit régebbi, budget kategóriába csúszó cuccokat ingyenessé tesznek
    És köszi hogy szóltál... :K

    [ Szerkesztve ]

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    A Far Cry 2-höz kiadott hotfix driver-t lehet önmagában is telepíteni, vagy kell hozzá az alap 8.10-es Catalyst?

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz katt777 #37161 üzenetére

    Na ilyenkor gondolkozom el nagyon erősen egy komolyabb proci hűtő beszerzésén. Mert a gyári hűtőt nem akarom nagyon túráztatni
    Jelenleg 3.5 Ghz-en szalad, bár egy fokot sem emelkedett. Azért 4 gigán megnézném mondjuk az FC2 alatt mit mutat
    Bár ez is inkább a Dunia engine érdeme, hogy folyamatosan tud profitálni a megemelt proci órajelből. Sajnos a legtöbb játék nem így van összepakolva, egy bizonyos órajelen túl már nem tud ennyit profitálni
    Az X2-mmel egyébként nagyon pariban van a játék, elvileg a hotfix a CF support-ot is javítaná. Megnézem, javul-e vele valamit a teljesítmény. Mostanában quick save használata után lefagy a játék, de a VPU Recover kijavítja pár másodperc alatt és visszaadja a játékot. Ez mondjuk nagyon tetszik az ATI-ban, 8800GT alatt ha valami lefagyott az úgy is maradt. A CCC megkímél a reset-től legalább...

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    Üdv!

    Volna egy aprócska gondom, mégpedig az, hogy hiába kapcsolom be a gépet, a monitor nem kap jelet és nem jön be kép rajta. Csak a led villog folyamatosan
    Egyik napról a másikra. Tegnap még használtam a gépet. Beszart volna az X2-es?
    Mikor bekapcsolom a gépet, a kártya ventije sem pörög fel 100%-ra ahogy egyébként szokott boot-oláskor pár másodpercre
    Hanem eleve nagyon halk üzemmódban épphogy pörög a ventije. Kábeleket, csatikat átmozgattam. Kártyát kivettem, visszaraktam. A táp működik rendesen, égett szagot nem érzek. A vga-n sincs semmilyen külsőleg látható probléma
    Már egy jóideje nem játszottam a géppel, csak zenét hallgatni kapcsoltam be nagyritkán. Szal még az erőltetés is kizárva. Meghát eddig is játszva bírta
    Lehetőségem nem volt még kipróbálni a kareszt más gépben. Csak a vga-ra tudok gyanakodni. Esetleg ötlet?

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz katt777 #38954 üzenetére

    Nem ad semmilyen hangot a hangszóró, viszont a hdd led folyamatosan világít. Már a vincsire is gondoltam, bár attól még képet kéne küldenie a monitornak

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

Új hozzászólás Aktív témák