Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Komplikato

    veterán

    válasz gombcomp #21850 üzenetére

    Ha nem ungarische bőrlenyúzos nagykerből vásárolja, ahol az áresések 2-4 hónappal késöbb realizálódik, akkor nem kell Áfa buhera se szerintem. Német, szlovák, stb. nagykerek nem kicsit olcsóbbak mint az itthoniak. A PH bazárosoknál látható ár meg igen közel van a nyugat európai boltok euroban megadott áfás kisker árához. Meg van pár elszált nagyker, akinél drágábbak a cuccok, mint a sarki boltban, ahol tényleg adnak számlát is. Szóval nem tudom ...
    Egyik régi cégemnek annó egy német nagyker felajánlotta, hogy tőlük vegyenek Thermaltake cuccokat, felébe(!) került volna mint itthonról beszerezve, de a szállítás miatt nem vállalták be.

    [ Szerkesztve ]

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • katt777

    félisten

    válasz gombcomp #21850 üzenetére

    Vsz azért olcsóbb, mert nem extraprofittal dolgozik, mint a nagykerek, magyarán nem lop. Elrondnál is hasonló árak vannak (és nagykerből hozza, tehát nyilván olcsóbban szerzi be). Ami sokkal drágább nálunk, mint az EU-ban, ott lopás esete forog fent, mert nincsen vám, meg nincsenek dupla adók, nem mellékesen egy rakás "komoly" nagyker bukott bele a csempészési és adócsalási botrányba (ahogy az APEH kiszúrta), nem a PH-n hirdető "maszekok", akiknek nem érdekük, hogy átvágjanak, mert a fórumoknak köszönhetően pár nap alatt becsukhatnák a boltot. Szóval lehetnek szélhámosok, de azért a valós tények ismeretében ne jelentsük már ki, hogy a magánimportőr/egyéni vállalkozó ügyeskedő csaló, a nagyker meg a becsületesség mintaképe. :R
    És ami ismét csak tanulságos: egyéni vállalkozótól hiánytalanul kapod meg a VGA-t, míg a kereskedelemben egyre több dobozból tűnnek el a CF hídak pl. (vagy pár GF kari mellől a kiegészítő lemezek), amelyeket az ATi nem árul, nálunk meg valahogy a "becsületes" kereskedőknél mégis lehet venni. Ahogy autós újságokból a nagy poszterek. Tolvajország, már említettem.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák