Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jimy_l

    tag

    válasz mdk01 #8928 üzenetére

    Van erre szerkezet, az nem lézerrel vág, hanem vízzel . :C

    Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #8928 üzenetére

    Egy inotai cég meginvitált, hogy vigyek olyan fát, amilyet akarok, kipróbáljuk, melyik gép jó rá.

    Persze, az élek megégnek. De!
    Gondolkodtam koncepciókon:
    1 - Festett játéknál nincs jelentősége.
    2 - Végig lehet szalantani rajta egy tisztító marót.
    3 - Sok játékom totál le van kerekítve. Pl minden kard. Ilyen esetekben legfeljebb egy vékony világosbarna csík maradna a bakháton. Lehet, hogy még emelne is a dizájnon, mert úgy nézne ki, hogy az a penge éle.
    4 - Mi történik vajon, ha nem egy menetben vág az ember fia, hanem mondjuk 3-ban?

    Egyébként láttam már úgy saccra 20-as rétegelt lemezt is lézerrel átvágva. A pécsi faiskolások csinálták a műhelyben. Megégett, de nem volt szenes. És át lehetett volna tolni egy csapágyas egyenesmarón, szerintem teljesen eltűnt volna.

    Sokat agyalok ezen. Ugyan nincs még pénzem ilyen gépre. 1 millától a csillagos égig kínálják. Már rám akarták sózni lízingbe, de eszem ágában sincs eladósodni.
    Lehetne sok új terméket kitalálni rá, lehetne vele fájintos gravírokat ejteni az egész repertoáron. Akár 3D hatású gravírra is képes egy ilyen masina. No, és akár mellékesen bővíthetnék egy ilyen szolgáltatást is: Bélyegzőkészítés, gravírozás.
    Még sohsem dolgoztam ilyennel. Nem tudom egy ilyen gép rezsiórabérét, jav költségeit, a cső élettartamát.
    A puding próbája az evés. Ám ahhoz előbb pudingot kellene kutyulni. Ezért érdekelne engem első kézből, mire ment egy olyan kolléga vele, aki mert beruházni rá - mert ehhez képest a legdrágább Festoolcsoda is csak bagópénz.

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #8932 üzenetére

    Úgy hallottam, lehet trükközni, hogy ne legyen a vágat tölcsér alakú. De hogy mit, hogyan, sose voltam a közelében.

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #8933 üzenetére

    A lakkos bekeverős mutatványnak van egy előnye: Abszolút színében marad.
    Ennek az a trükkje, hogy az utolsó csiszolás előtt kiürítem a porszákot, hogy már tiszta, lakk nélküli csiszolatport nyerhessek, s nem parkettalakkal keverem a csiszolatport, hanem nitrólakkal. Elsősorban azért nitróval, mert az garantáltan színtartó, nem sötétedik be majd, és piszokgyorsan szárad. Én még jó sűrűre is szoktam a taknyot készíteni. (Szoktam volt, mert már nem nagyon akarnék parkettát csiszolni.) Vigyázni kell a nitro használatakor, mert szabályosan be lehet vele szédülésig, hallucinációig szipuzni. (Szellőztetni, és kimenni, amíg megszárad!)
    Nyáridőben lakkozás előtt gáz, ha nincs szunyogháló, mert a lakkra ott teremnek a muslicák, szunyogok, és beleragadnak félrészegen. Egyetlen megoldása, h lakkozás előtt ablakok bezár, kemotox, és csukott ablaknál lakkot leken. Rohadt szar így dolgozni. Megéri inkább venni a tecsóból öntapadós szunyoghálót - ha lehet, akkor a megrendelő kontójára.

    (De sok pancser tömítést láttam már életemben! Gyönyörű mintába rakott minőségi lambéria pl, és hogy még tökéletesebb legyen, telemaszatolva az egész a lakk alatt valami direkte fehéredő műgyantával. Egy biztos: Oda piszok aztán be nem férkőzhetik ezután már! Fizikai fájdalom volt látni.)

    Még nem használtam a speciális parketta fugázót. Azt gondoltam róla, na, ez biztosan olyan, mint a folyékony fa. Azt meg ha csak lehet, mellőzöm.
    Írnál nekem néhány szót erről a fugázóról?
    S miért írtad, h lakkos bekeverős az felejtős? Mert macerás, vagy valami szakmai gixer van benne?

    A parkettáról jutott eszembe: Elküldtem a kérdést a kőrisparkettádat illetően Kisvárdára, de még nem érkezett válasz. Lehet, hogy elfelejtették? Majd megismétlem a kérdést. Kb mikorra lenne szerencsés?

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #8927 üzenetére

    Régebben volt egy időszakom, amikor ebben áskáltam.
    Ott kell kezdeni ezt az egészet, hogy definiáljuk: Mit nevezünk gondolkodásnak? Egyes elméletek szerint az állatok nem tudnak gondolkodni. Egzaktul nem lehet sem állítani, sem cáfolni, mert nem lehet definiálni, h mi már gondolkodás, és mi még nem. Jómagam azt vallom, hogy létezik az állatvilágban gondolkodás.
    S most definiáljuk, h mi akkor az intelligencia?
    Arra jutottam, hogy a gondolkodáshoz, az intelligenciához élő szervezet szükséges. Vallom, hogy a gondolkodás a szellem kiváltsága, ezért magasabb rendű gondolkodás lesz még az is, amit egy élő fa tud produkálni (pl amerről metszed, arról hajt), mint egy gép logikai áramkörei.
    A vagy, az és ill. a nem kapu végtelen kombinációja képes azt az illúziót kelteni, hogy ebből intelligencia lehet, de ez csak illúzió. A valóságban ahhoz hasonlatos, mint a gépi beszéd. Olyan, mint ha a gép beszélne. Dédapám kérdezte, hogy miként fér el a hegedűs a rádió dobozában. Számára a rádió zenélt. Mi már tudjuk, hogy a rádió sosem fog tudni zenélni.
    És egyetlen gép sem fogja spontán kimondani: Cogito ergo sum..

    Több fa van, mint asztalos!

  • Winner_hun

    félisten

    válasz mdk01 #8955 üzenetére

    Kőris tényleg nincs náluk vagy csak rossz helyen keresem?

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • Speciali

    tag

    válasz mdk01 #8955 üzenetére

    Szerintem én is megveszek valami réskitöltőt, nem vacakolok a kevergetéssel. Jó nagy rések vannak a parkettán, talán a legnagyobbak 4-5 mm-esek, és az egész szoba ilyen, tele van hézaggal az egész parketta.

  • Armahun

    addikt

    válasz mdk01 #9002 üzenetére

    Én ezt olyan esetre értettem amikor nincs lehetőség csiszolásara, csak a réseket kell a lehetöségekhez képest minél jobban eltüntetni.
    Ha teljes csiszolást csinál az ember, akkor kár ilyennel pepecselni.
    Telibe kell kenni az egész felületet egy glettvas segítségével. Ha olcsón kell a rozsliszt is tökéletes, olyan hígat kell keverni belőle csisz porral hogy folyjon ki az ember keze közül.
    Ha van rá több keret és gyorsan száradó kell a legjobb szerintem az Eukula féle h99. Gyorsan szárad nem hullik ki a résekből még nagy esetén sem.
    Még nagy előnye, hogyha régi bonomitba rakkott parkettet csiszolsz újra megakadályozza, hogy a lakk kioldja a szurkot a felületre.
    Van vizes hézag tömítőjük is, olyan helyekre ahol nem lehet oldószerest használni.

    Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

  • Speciali

    tag

    válasz mdk01 #9002 üzenetére

    vill szerelő gégecsövek szerintem nagyon kemények, legalábbis amivel én találkoztam eddig, azok nagyon nem alkalmasak porszívóhoz.
    A rugalmas parkett fugázókban van szilikon, vagy valami gumiszerű, ezt nem nagyon kedvelem, csiszolni is rosszabb, mert elkeni a gép. Lehet veszek inkább vizes alapú fatapaszt.Az hamar szárad, és csiszolni is jobb.

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #9002 üzenetére

    "Egy gond lehet vele hogy sztatikusan fel tud sztem töltődni."

    És: Hidegben törik.

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #9009 üzenetére

    "Sztem nem dolgozol te sosem olyan hidegben ahol a gégecső törik"

    Sajna dolgozok. Egész télen kabátban dolgozok. Ma is abban húztam az igát. A műhely kb 100 m2, harmadát szeparálom télen, és úgy-ahogy fűtöm. A metebó gyári elszívótömlője még az első télen miszlikekre repedt a hidegtől. Elsősorban ezmiatt ruháztam be Felder csőre, ami ráadásul olcsóbb, és sokkal jobb, mint a metibóé. Már negyedik éve kifogástalan, pedig gyötröm, mert mindig minden szarhoz használok elszívást. Sokan biztosan meglepődnek rajta, de még a bükk fúrásához is, mert iszonyatosan porzik. Apósom ráncolta a szemöldökét, mikor látta, hogy a nyolcas furatokhoz is zúgatom a forgácselszívót. Tulajdonképpen nekem is idő kellett hozzá, míg rájöttem, hogy jobb így. Mert az a látszólag pószpász zsákfurat sok zaccot csinál, ha kell belőle 3-500 db.
    Épp mostani porszívócső disputa juttatta eszembe, hogy utána kellene néznem, hogy nem tart-e a Felder 32-35 körüli átmérőjű gégecsövet.

    Több fa van, mint asztalos!

  • Márton111

    aktív tag

    válasz mdk01 #9014 üzenetére

    A tárolási körülmény nem azonos az üzemi körülményekkel

    A töltött káposztát hűtőben tárolod és melegen eszed hogy gyomor aksid fel tudja dolgozni.
    Ha véletlenül nem hiszel nekem engem nem zavar,és nem is vitatkozom. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz mdk01 #9017 üzenetére

    Én nem vitrinbe vettem hanem azért hogy termelje ki az árát .Természetesen ha lehet kímélem,különben rövid idő alatt tönkre lehet tenni , de a használat és pénztermelés az első.
    Avval hogy 8-12fok közt volt a hőmérséklet tartva (kinti hőmérséklet függvénye) azzal a fűtésen annyit spóroltam, egy fűtési szezonban, hogy 7-8db 18V-3A-s maksi lítium aksi kijönne belőle (csak van 100 más helye is annak a pénznek) de nagyon kár lett volna fűtés gyanánt elpufogni a levegőbe.

    [ Szerkesztve ]

  • Márton111

    aktív tag

    válasz mdk01 #9023 üzenetére

    Nem tudok olyan gyorsan pörögni hogy aksi hiány miatt álljon a munka --ha egy aksi kimerül megyek és rádugom a töltőre amikor lecserélem, nem majd 2 óra múlva és elfelejtkezem aztán :)
    H akimerült aksit találok munka után szerszám pakolás , rendbetétel közben akkor is rögvest töltöm , nem majd munka közben derül ki 3 -ról hogy csak a negyedik van fullon.
    Aksi 80%-on 30 perc . 2db töltőm van ( nincs szükség az esetek 90%-ban hogy 2 aksi egyszerre töltődjön ) Ha pörög a munka általában mindig van egy csutkán tarcsiban a többi a gépeken.(általában ,max 3 gépet használok egyszerre behajtó , dekopír flex vagy 2 behajtó (fúrás csavarozás ) de lehet 4-et is, akár 2 töltőt bedugva .(erre általában sosincs szükség mert csak 2 kezem van)
    A behajtó 1-2 napi munkával eléldegél 1 aksitöltésből , ha combos csavar kontra 16-os fúró dolgozik akkor félnapig tart ki egy friss töltésű. Nagy átmérőjű 30-as 40-es forstnerfúró nyilván egy óra folyamatos használat alatt lemeríti.
    Amit veszel aksit az ára a kapacitástól és attól függ NI-CD, NI-MH vagy LI .
    A súlya is a fentiektől függ és a kapacitása is (a LI könnyű ezért nem kell súlyzózni egy nag y kapacitású aksival se)
    Egy maksi 18V 3A a-s aksi a makita gépkészletben 22000Ft .A töltő 20.000Ft A behajtó pedig 40.000 tehát nem az aksi az ár súlypontja hanem egyenletes eloszlás.
    Én nem vagyok sznob, nálam a használhatóság / ár arány fontos szempont :)

    [ Szerkesztve ]

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #9012 üzenetére

    "Miért nem csinálsz egy hordókályhát?"

    Elsősorban kémény híján. Pincéből kellene a tetőig húzni. Ha viszont meglenne a kémény, vennék egy vegyes tüzelésű kazánt. Tulajdonképpen központi fűtés van a műhelyben is, csak nagyon pazarló. Nagy vas ablakok, amit cserélni kellene. Garázsajtón méretes kijárat vágva a kutyának. Igaz, el van függönyözve, de amikor mínusz húsz fok van, akkor bent is kutyahideg, kint meg gázzal olvasztom a havat. Ez egy 40 évvel ezelőtti rendszer. A havi fűtés 100 felett van.
    Annyi pénzem nincs, hogy minden a helyére kerüljön, bár tudnám, hogyan kell megoldani ezt a hideg dolgot. És tényleg sír a szívem, hogy rengeteg bükk forgács, bükk hulladék másnak ad meleget.

    Több fa van, mint asztalos!

  • thomgrande

    tag

    válasz mdk01 #9065 üzenetére

    Van olyan ember aki szeret mindent amit csak lehet maga megcsinálni és nem smucigságból.
    Az sem biztos hogy rosszabb lesz mint az eredeti mert az sem volt örökéletű mint kiderült.
    Több fajta látásmód létezik.

    "Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

  • Márton111

    aktív tag

    válasz mdk01 #9065 üzenetére

    Most már csak a magam nevében beszélek Mi van ha már nem akarok a 365 nap napi 12 óra munkából betegszabadság és nyugdíj nélkül mégtovább túlórázni a munkahelyemen hogy 4 óra alatt --pihenés helyett--keresek egy újabb 4000Ft -ot az undorító főnököm pofázmányát bámulva ,hanem mondjuk kikapcsolódásból konstruálok valamit (félóra alatt) ami nekem nem szemét mert jobban működik mint a hülye gagyi "mérnöki konstrukció"???
    Akkor mi van? Szemetet gyártok vagy mi van ? Ha csinálok a letört műanyag vacak helyett mondjuk fémfület ?? Na akkor nekem jobb gépem lesz mint másoknak mert az nem fog letörni.
    Te csak azzal foglalkozol ami legtöbb hasznot hajtja ? Akkor te vagy a gépember ...Ezekszerint megfejtettem van már gondolkodó robot :)

  • Soká

    senior tag

    válasz mdk01 #9065 üzenetére

    "'Bár semmi közöm hozzá, de nem egészen értem miért nem akarsz negatív visszajelzést adni"

    Egyszerű az oka, túlzásnak érezném. Végtére is nem bántam meg ezt a vételt, legfeljebb bánt kicsit, hogy a fickó figyelmetlen / inkorrekt volt részletkérdésekben. És Vikusznak is igaza van abban az értelemben, hogy akár le is tagadhatta volna a hibás porzsáknak a létét, hiszen ott a másik. (ez a verzió nekem nem is jutott eszembe) Viszont leírtam elég egyértelműen a kifogásaimat, ha valaki elolvassa ért belőle. Nem csak a negatív visszajelzéseket kell elolvasni, azt hiszem.

    Ami pedig a csorba adaptert illeti, lehet, hogy nem voltam teljesen egyértelmű: anélkül, hogy "ügyet" csinálnék a dologból, gondoltam kipróbálom, ha már van garanciám és a DeWALT is olyan jónevű cég, lássuk, vajon hogyan állnak hozzá egy ilyen, némi méltányosságot is feltételező problémához. Nos, okosabb lettem: le se szarnak :) De nem csinálok én ebből problémát, csak elgondolkodom azon, hogy vajon egy dewaltos marketinges, ha tudná, hogy ez a számukra (előállítás szempontjából) filléres alkatrész témát jelent egy szakmai fórumban és mondjuk a cég hozzáállásától is függ, hogy azt írom-e róluk, hogy le se szarnak, vagy azt, hogy de rendesek voltak, küldtek/adtak egy új alkatrészt, szóval melyiknek több a reklámértéke?
    A kérdés költői :) A válasz meg körülbelül annyi, hogy természetesen itt nem a dewaltról van szó, hanem a magyar képviseletről. Nem véletlen, hogy az Aldi/Lidl típusú multik még idehaza is a nemzetközi normájuk szerint kezelik a reklamációkat és szervizes kérdéseket, sokkal vevőbarátabb módon állnak hozzá a kérdéshez, mert valószínűleg tudják, a vevő - ha kedvező a tapasztalata - visszajár hozzájuk.

    Egyébként azt az adaptert én magam fogom megjavítani, mert nem kerül több időbe fémből megcsinálni, mint elvergődni Sashalomra, ami nekem kicsit világvége. És akkor a megspórolt 4000 forintból veszek csiszolóvásznakat a gép alá :)

  • thomgrande

    tag

    válasz mdk01 #9100 üzenetére

    "Márton, miért nem tudod elviselni,"
    Ha nem ez lett volna a kezdés akkor ez egy látásmód így inkább vélemény.
    Többet nem szólok ilyenért mert nem rám tartozik. Bocsánat.

    "Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

  • Soká

    senior tag

    válasz mdk01 #9110 üzenetére

    (Vikusznak is válaszolva)

    >Azért szeretnél egy ilyet mert a DW-tal nem férsz be a sarkokba?

    Nagyjából igen. (és esetleg egészen finom "borzolásokhoz" fémen) És van nekem barkács kategóriájú hasonló, évek óta elő sem vettem, annyira az volt az érzésem, hogy nem ér semmit, amikor használtam...

    >Nem tudom milyen árba van az a gép amit linkeltél.

    Azért érdekel csak, mert 10.000Ft, (kiállított darab) az pedig úgymond félár...
    Van még egy gép, amin hezitálok, az is Makita, egy élmaró, szintén kifutott termék 3707.
    Ennek a gépnek kissé érthetetlen az árképzése, mert papíron többe kerül, mint a minden bizonnyal jobbnak tekinthető 3710-es gép. Ki érti...?
    3707
    3710

    Mondjuk, nekem, az ártól eltekintve a Bosch GFK 600 jobban tetszik.

  • Soká

    senior tag

    válasz mdk01 #9107 üzenetére

    "Persze még mindig ütős egy gép az olcsóbbakhoz képest, csak a régi 3612-eshez képest már silányabb."

    Azt hiszem, többünknek van 3612(C) gépe, és úgy látszik nem csak én vagyok úgy vele, hogy mint első felsőmaróm, valahogy a szívemhez nőtt. :) Egyszerűen csak szeretem használni, pedig semmi extra.

  • Márton111

    aktív tag

    válasz mdk01 #9124 üzenetére

    Úgy látom némileg olcsóbb,karcsúbb, és 1 kg-al könnyebb a maki nagyobb élmarója .Élmaró az annyira célszerszám hogy én nem veszek ( 3 maróm 2db nagy maki és van egy spéci többfunkciós bosch motor, jó élmaró helyett, de mivel van állványa az is kb2,5 kg (a motor maga 1,5kg + az állvány légiesnek látszik , de fajsúlyos.)
    Hogy korrekt legyek ebből a maró motorból akár építhetnék egy könnyű élmarót munka beleinvesztálásával, rétegeltből meg metrikus csavarokból az állíthatóság végett,de nem használnám ki , jó az 1kg-os állvány is hozzá tökéletesen élmaráshoz.Ha sok élmarnivalóm lesz akkor megcsinálom asztem nem nagy ügy a finomállítható vezetővonalzó megépítésével kb eg y fajsúly lehet a nehézségi foka
    A nagyobb élmaró nem azért olcsóbb mert , hanem egyszerűen a makiéknál mindig mást adnak negyedéves eksönben olcsóbban.

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz mdk01 #9124 üzenetére

    Állítólag Apósomnak van ilyen Fein gépe, de még sosem mutatta/láttam nála, majd egyszer sort kerítek rá. Mindenféle ügyeskedésekhez valóban jól jöhet, éppen egy fémlemez egyenletes "borzolásához" egy jobban felfekvő rezgőcsiszolót alkalmasabbnak vélek. (borzolás alatt valami homokfúváshoz, gyöngyözéshez hasonlító egyenletes felületi finomfaktúrára gondolok)

    Az általam említett élmaró éppenséggel kevesebbet tud, mint a te kisméretű felsőmaród. De jobban kézreáll élmaráshoz.

    Éppen ebben a fórumban említette valaki, talán Madmax, hogy kézből mar (bal kézben a munkadarab, jobban a marógép) akkor ezen nagyon elcsodálkoztam :) Nos, az igaz, hogy én nem nagyon csinálok olyasmit, ahol ez a fajta laza üzemmód szükségeltetne :) de arra én is rájöttem, hogy van olyan helyzet, amikor sem az asztali gépen, sem a nagy maróval történő marás nem szerencsés. Arra gondolok, hogy ha van egy hosszabb léc, deszka, aminek az éleit szeretném (kis rádiusszal) lekerekíteni ott nem mindig célravezető az asztalon történő marás, mert ha a munkadarab csak kicsit is nem egyenes, abban pillanatban vagy nyomni kell a munkadarabot, hogy egyenletesen felfeküdjön, vagy nem lesz egyenletes a lekerekítés. Kis rádiusznál ez elég jól észrevehető. Ilyenkor talán jól jön egy könnyű kis gép, kis talppal, amit viszonylag alacsonyan lehet megfogni. Féláron csábító. :)

    "Én jártam már egy pár asztalos műhelybe de még életembe nem láttam élmarót senkinél és még nem is hallottam hogy vki is vett volna."

    Akkor itt az ideje, hogy legyen egy olvtársad, aki módosítja a tapasztalataidat :)
    De, majd meglátjuk, holnap kiderül, megvan-e még egyáltalán a gép vagy már elkelt. Egyébként, jut eszembe ebben a pillanatban, az egyik kolléga, aki a múltkor javasolt neked valami orvosságot a faragott bútor penészeltávolítás ügyben, ő vett ilyen élmarót. A 3710-est, emlékeim szerint.

  • Márton111

    aktív tag

    válasz mdk01 #9102 üzenetére

    Néha félreértelmezek egy-egy írást ,ha rosszkedvemben vagyok, utána ilyenkor igyekszem helyesbíteni, de már késő szok lenni,sőt annál rosszabb lesz az eredmény :D
    Az emberek szubjektívek, ami beléjük van programozva (akár pillanatnyilag csak,pl érzelmi indíttatásból, akár hosszútávú program ) az teljes mértékben átszínezi ,megváltoztatja a szemükben a világot, és ahhoz keresnek csak igazolást amiben éppen hisznek, arra vevők a többit meg elutasítják kiküszöböli a tudatukból.Emiatt látja mindenki különbözően ugynazt a világot, eseményt ,vagy személyt,illetve a személy tetteit ,illetve megnyílvánulásait stb.
    Örülök hogy egyetértesz a konzummanipulácóról írott fő gondolattal ,amit leírtam

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz mdk01 #9175 üzenetére

    Először is, nem tudom mekkora egy vibrátor, kimaradt az életemből..
    De azért el tudom képzelni :) az archetípusát naponta használom. Erre-arra... :)

    "Viszont mint látom a sors elintézte ezt a kérdést, sajnálom."

    Ne bánd, nem volt létszükséglet. Gondolom, hogy más is van úgy a szerszámvétellel, hogy vagy azért vesz meg valamit, mert éppen szüksége van rá nagyon és akkor kevésbé számít az ára, a másik eset pedig, amikor éppen szembejön az emberrel egy kedvező ajánlat. Mondjuk, hogy féláron én már képes vagyok meginogni olyasmiért is, amire nincs azonnal szükségem. Nyilván megnyugtat az a tény, hogy ennyiért valószínűleg tovább is tudom adni bukta nélkül.

    Egyébként ezeket a gépeket egy Fétis nevű ( www.fetis.hu ) szerszámáruház, pontosabban annak szervize árulta. Én most jártam ebben az áruházban (M3-nál), szép nagy boltocska sok szerszám, elsősorban kékBosch, Metabo és Festool. Van egy akciós árlistájuk is, de kiderült, hogy már a jó ajánlataik nem élnek, éppen csak lusták frissíteni...

    Más. Hátha érdekel valakit iparinak mondott forgácselszívó:
    nem értek hozzá

  • Márton111

    aktív tag

    válasz mdk01 #9180 üzenetére

    hidrogén peroxid erős oxidálószer , és nem árt hamar semlegesíteni , ha már nem akarod tovább oxidálni a terméked.(nekem avval tunkolta a doki láb hüvelykujjam, amikor letépte a körmöm, elállította a vérzést,fertőtlenítette ,és erősen habzott hozzá.de azt nem kérdezetem meg hány%-ossal dolgozik)
    Igen a gumikesztyű ajánlott , meg a szemedbe még véletlenül se fröccsenjen egy csepp se , meg a lakkot festéket textil színét is megmarja ,szóval sehova se menjen aminek számíthat.

    [ Szerkesztve ]

  • thomgrande

    tag

    válasz mdk01 #9181 üzenetére

    Nem is gondoltam hogy ennyi ember nézte a hogy mi újság a Futrinka utcában? Mivel tölti napjait Cicamica, Morzsa kutya és a többiek? Ezért a csúnya filmek kimaradtak.

    "Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

  • Márton111

    aktív tag

    válasz mdk01 #9187 üzenetére

    Esetleg valami szexlapot is betehetek kémia helyett :)
    Halványítás 30-35 %-os hidrogén-peroxiddal:
    A bomlásakor felszabaduló nagy mennyiségű reakcióképes oxigén fehéríti a fát. Könnyen bomló vegyület, ezért eltárhatóságát sókkal biztosítják. Ezeket a sókat felhasználás előtt semlegesíteni kell. A semlegesítést ammónium-hidroxiddal vagy nátrium-hidroxiddal végzik.
    Az ammónium-hidroxid a felületről maradéktalanul elpárolog, és a felületi feszültség csökkentése által javítja az oldat beszívódását, ezáltal az mélyebb rétegben fejti ki hatását. Csersav tartalmú fáknál szürke elszíneződést okoz! Főként finom pórusú lombos fákhoz és fenyőhöz alkalmazható.

    [ Szerkesztve ]

  • jimy_l

    tag

    válasz mdk01 #9187 üzenetére

    Bocsi nem olvastam mit szeretnél.
    Mi az antikoláshoz eccerű vecsési savanyú káposztát használtunk, azt meg vízzel semlegesíthető.
    Mondjuk érdemes kitapasztalni, melyik anyagod mennyi ideig ázzon benne, de pl. 24 óra vasnak nagyon bőségesen elég. :C

    Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #9187 üzenetére

    "Mindig is utáltam a kémiát."

    Ebben tök egyformák lehetünk, én is. Savat lúggal, lúgot savval, de hogy mennyit mennyivel, milyet milyennel? :F

    Szerk:

    A hidrogén peroxid tán nem is sav, nem is lúg. De hogy mi?
    Hogy segíthessek, megkérdeztem a páromat (orvos, ráadásul sürgősségi szakos), h mivel lehet semlegesíteni? Ő sem tudta a választ, pedig Ő nem utál kémiául. (Ezek szerint nem gyakori eset a hidrogén peroxidos mérgezés.)

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #9195 üzenetére

    Ifjúkoromban vízműnél voltam raktáros. Az ivóvizet alapban a háztartási hypo-nál kétszer töményebb hypo-val fertőtlenítik, mielőtt tároznák. No, a hypo-t mi raklapra szerelt 1000 literes műanyag ballonokban tároltuk, amin alul volt egy lefejtőcsap. Amikor cserpákoltuk ki 20 literes kannákba, óhatatlanul mellépöcsögött némi hypo. Ez a raklapra került. Emlékeim szerint mezei euro raklap volt. És a lefejtőcsap alatt olyan fehér volt még a legretkesebb raklap is, mint a gyúródeszka. Vakított. De vigyázat! Innen a hypo-t ugyan sosem takarítottuk le, de idővel szabályos tölcsért mart magának a hypo a fába!
    Ha van próbadarabod az adott fafajból, szerintem nyugodtan kipróbálhatod a mezei háztartási hypo-t. Ha kifehéredés után lemosod, s félreteszed a próbadarabot, úgy letesztelheted későbbi esetleges tudományod bővítéséhez, hogy tovább marta-e a fát a beivódott hypo, vagy le lehetett teljesen mosni a fáról.

    Szólok előre, soha nem próbálkoztam fát így fehéríteni, soha nem hallottam, hogy asztalos ilyet csinálna. Mindezt csupán arra az empíriára építettem, amit pihebajszú legényként megtapasztaltam. Mert olvasván elégedetlenségedet a lakk nélküli felület terén, nekem egyből az a nagy kontraszt ugrott be régről, amikor az igen kékpenészes és napfogta raklapon a csap alatt makulátlanul hófehér, szép erezetében pompázó fenyőfa virított. Azt semmiképp nem javaslom, hogy élesben próbálkozz, mert mint mondottam, a fát is szétmarhatod kellő tapasztalat híján.

    S ha már hypo, offnak is elmenne, de nem offolom:
    Amikor fürdőszobában a csempe fugája, hideg falak a bútorok mögött penészednek, erre árul a kereskedelem ezer forint magasságában egy maroknyi priccolós flakonba penészeltávolító csodaszert. Ami valóban el is távolítja a penészt. Egy alkalommal szükségem volt rá, megvettem hát. Az első priccentés után rögtön megérezte az orrom, hogy másítatlan hypoval van dolgom. A flakon gyorsan kiürült, és én nem szaladtam a baumaxba újabb csodaszert vásárolni, hanem a sarki kisboltban vettem egy százasért duplaannyi ugyanazt, vagyis hypo-t. És a dolog nem csalt meg.
    (Csak a találékony kereskedelem csalt meg alaposan ezzel a csodaszer dumával. Erőlködés nélkül nevezhetem magam valódi kémia seggfejnek. De ha én az vagyok, és többé soha nem nyúltam a polcon csodaszer után, akkor minek való titulálni azon tömegeket, akik rendszeresen visszajárnak a boltba ezért a ciccentős csudaszerért? Hát, ha most itt lenne a lányom, akkor kapásból példáznám is neki, hogy erre jó az érettségi, nem arra, hogy pontszámaid, meg bizonyítványaid legyenek. Önálló gondolkodásra érettnek nyilváníttatnak, és semmi többet ne várj tőle. Magyarul kevésbé fognak tudni átejteni, mint szart a palánkon.)

    Több fa van, mint asztalos!

  • Márton111

    aktív tag

    válasz mdk01 #9199 üzenetére

    Nátrium hidroxiddal utoljára kémia órán találkoztam :) De biztos kapsz valamilyen vegyszerboltban, gazdaboltban vagy valahol ,zsírszódának hívják közönségesen vagy abban sok van belőle.[link][másik link]
    Citromsavat ecetsavat sztem bárhol.Aszem a citrompótló tabletta vagy pótlócitrom :F az citromsavból készül.A háztartási ecet meg ecetsav.

    [ Szerkesztve ]

  • jimy_l

    tag

    válasz mdk01 #9195 üzenetére

    Jó reggelt!
    Ecce kipróbáltam valami fa javító szert (szart) és aztatat nitro hígítóval kellett hígítani, úgy ki fehéredett tőle a fa mint a liszt. Már mint ameddig beszívódott a hígító. Ki is dobtam gyorsan.
    Penészre nem tudom jó e a nitro. :F

    Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

  • jimy_l

    tag

    válasz mdk01 #9209 üzenetére

    mdk01 faterom helyi vízműnél dolgozik, ha nem égetően sürgős esetleg ő tud hozni. :C

    Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #9209 üzenetére

    Megkoptak már az emlékeim (de régen volt 1981) ahhoz, hogy korrektül pontos legyek. Csak a következő arány rémlik:
    Háztartási hypo 20%, vízműves hypo 40%
    Asszonyaink akkoriban nyilvánvalóan ezt használtál mind a háztartási hypo helyett. Szétégett volna a mosnivaló, ha az 90%-os lett volna. No meg az én kezem is szétégett volna, ha rákerül.
    Nem mondom, erős volt, és nem egy ruhám bánta, míg megtanultam, hogy a saválló ruha alatt ne legyen semmise, ami nem saválló. (Egyébként olyan volt ez a saválló ruha dolog, hogy az valóban saválló volt, de átengedte a savat, és az meg tudta csípkedni a bőrünket. Szóval az a védőruha nem minket védett, hanem csak önmagát.)

    És igen, úgy lehet hozzájutni ehhez a hypo-hoz, hogy ott dolgozótól kunyerálsz. Ott naponta több száz liter fogy, nem észrevehető, ha egy-két litert elcsórnak belőle. De működhet akár az is, h teljesen jogtisztán bemégy egy vízmű raktárosához, és kiszámláztatsz vele mondjuk öt litert. Ha jó napja van, segít, ha rossz napja van, akkor elküld. Tudni kell, hogy büdös munka abból a marhanagy tartályból öt liter miatt átöltözni, kicserpákolni, aztán lezuhanyozni, és kezdhet számlázni pihenésképp, ami nem mindennapos dolog náluk, mert csak belső használatra bizonylatolgatnak. És lehet, hogy még a zoknija is rámegy, ha oda is sikerül egy kicsi a nagy segítség hevében.

    Igen, ezzel a megversenyeztetéssel teljesen egy hullámhosszon tartok veled. Erre a konkrét esetre meg azt gondolom, hogy tíz db ilyen bigyót megrendelni alku nélkül, és kifizetni korrektül az asztalos munkáját, nem fog egy kivitelezőt sem deficitessé tenni. Mi több, még egy ezer db-os megrendelés esetén sem egészséges a megversenyeztetés. Az akkor lenne egészséges, ha ismétlődő ezer db-os megrendelésről van szó. Jómagam úgy lennék vele asztalosként, hogy ezer darabért dehogy fogok én kötélhúzásba, tudok mit kezdeni magammal anélkül is. Havi ezer darabért már beszállnék az árversenybe. Ez a volumen viszont már az üzletláncok asztala. Nna, ha üzletlánc, akkor viszont eszembe sincs tönkretetetni magam velük. Mert belehúznak mind a korrektnek látszó üzletbe, aztán megállás nélkül addig nyomják lefele az egyszer már kialkudott árat, míg meg nem inog az a vállalkozás, aki beszállít. És ezt az eladótérben hatalmas betűkkel reklámozzák is: A padlóra nyomtuk az árakat! (Az nincs ott, hogy a termelőket is a padlóra nyomtuk. És mindig akad újabb gyanútlan termelő, aki a lehetőséget látja egy multinak való beszállításban, s nem a saját halálos ítéletét. Mert keressen valaki bármelyik multinál olyan beszállítót, aki tíz évvel ezelőtt is oda szállított be?)

    Több fa van, mint asztalos!

  • Winner_hun

    félisten

    válasz mdk01 #9222 üzenetére

    A kacsintós smiley-ból ítélve komolyan írta.

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • asani

    újonc

    válasz mdk01 #9247 üzenetére

    Feltettem egy képet:

    http://kepfeltoltes.hu/view/110405/hull_mvonal_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #9247 üzenetére

    Fenti ívek mind fenyőből dekorral lettek vágva. Igaz, csak colosból, de nem gyilkolja a gépet az sem, ha több ezer db-ot vágok vele. Az 50-es fenyőt is volt szerencsém vágni dekorral. Nem azt mondom, hogy meg se kottyan a dekopírnak, de semmit se erőlködik rajta. S a vágás talán nem is azért lassabb, mert dupla vastagság, hanem mert egy átlagos gép lökethossza épp az anyagvastagság, és nem kielégítő a forgácskivetés.
    A pontos függőleges vágás titka elsősorban a jó gép és fűrészlap, de mindez hiába, ha oldalirányban feszíti a mester a gépet munka közben. Hagyni kell, hogy haladjon előre magától. (A colos anyagnál még vissza is kell tartanom a gépet, mert szaladna.)
    Oda akartam kilyukadni, hogy bármilyen hullámvonal, menni fog a dolog még az ötvenes anyagban is.
    Meg kellene viszont néznem, melyik makitát is írta a fiú? Mert a kicsi is megoldja, de azzal szenvedés.

    Több fa van, mint asztalos!

  • Márton111

    aktív tag

    válasz mdk01 #9241 üzenetére

    Ede fafejű szorító . Nem hinném hogy kikoptatta a fémszár recéit.Inkább a feje kophatott ki.

  • Márton111

    aktív tag

    válasz mdk01 #9263 üzenetére

    Megnéztem közelebbről , vannak benne fémcsapok és azok csakugyan elkoptathatták a szárat:) (feltéve ha fa-edéje van Dízel-s kollegának és nem a sziló nyomóra hajazó típus)

    [ Szerkesztve ]

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #9262 üzenetére

    "Nem gondoltál még egy normális asztali lomfűrész..."

    Dehogynem. Azzal kezdtem. Ki is próbáltam egy olyat, aminek úgy 10 cm lökete volt. Nagyon lassú vele a munka. Egyébként nem sokat emelgetem a gépet, szinte folyamatosan a deszkán van. Így nagyon hatékony. Egy nap alatt még 25-ös bükkből is kivágok 100 puskatust. 16-os lúcból tán 300-at is.

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #9262 üzenetére

    "na erre varrjál gombot Thyeby"

    :DD

    Ezen nagyon derültem. (De biztosan igaza van, hogy jobb a metebó szorítója, én elvből nem vettem a kezembe. Tőlem az a márka már lehet aranyból is, kiesett a kiskosárból.)

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #9278 üzenetére

    "És egy normális szalagfűrész keskeny lappal apró foggal?"

    Fején találtad a szöget. Épp szombaton tettem félre 300 euro-t gyűjtögetés gyanánt egy normális szalagfűrészre.
    Szalagfűrésszel kezdtem én ezt, de a dekopírral gyorsabb lett. Ott a baj a szalagfűrésszel, hogy van néhány szeglet, amikor vissza kell húzni az anyagot. Ez okés, visszahúzom, de ha picit megremeg a kezem, vagy nem pont jó szögben húzok visszafele, akkor lerántom a szalagot a járókerékről, és munka állj, most szerelni fogunk. No, amíg szerelünk, addig én a dekorral legalább három puskatuson, egyéb kutyafülén már túl is vagyunk. Hülye az agyam, ha bármi miatt megáll a termelés, mert tudom, hogy olyankor nem befele jön a pénz, hanem kifele megy.
    Az apró fog bükknél telitalálat, de a fenyőnél eldugul. Pláne a jó gyantás borovinál. Ha meg nagy fog, akkor csiszolhatok minden vágást.
    Mindettől függetlenül már kinéztem egy használható szalagfűrészt. Ha meglesz egyszer, azon aztán újra kell majd tanulni a termelést. Ez a módszer már a zsigeremben van, még beszélgetni is tudok közben, miután már kivágtam vagy tíz puskát. Magam sem gondoltam eleinte, hogy ez egyszer ilyen gyors lesz.
    Furcsa vagyok:
    Ez a szalagfűrész dolog volt már kezdetekkor is az első gondolatom. Most meg? Bennem a frász, hogy biztos, hogy jobb lesz az úgy? Mert így sétálok végig a deszkán, és mozgok. A szalagfűrész asztallapja télen csonthideg lesz (Mit tegyek rá? Nikecell-t? Plüsst?), és egy helyben kell ücsörögni mellette napokig, hetekig. Na, majd meglátjuk!

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #9294 üzenetére

    "csak azért rántja le a lapot mert keskeny a vágat"

    Ez csak részben igaz. Pontosabban arról van szó, hogy meg kell állnod egy ív végén, és visszahúzni, mert az ív folytatása szögben van. Ha pontosan kanyarítol visszafele, nem húzza le. Ha már megcsináltad hússzor, akkor a kezedbe kerül a mozdulat (de addig bizony szerelni fogsz). Utána már ritkábban történik ez a malőr. Amikor a monotonitástól lanyhul a figyelmed, megremeg a kezed, elbambulsz picikét. De szerelni akkor is kell. Nem nagy ügy egy fűrészlap feltétele, de amikor leugrik a szalag, akkor sérülhet. És ezek drága szalagok. (Amit venni akarok egyszer, abba még drágább a szalag, de remélem, az nehezebben fogja kivetni magából - Hammer N4400.)

    Most a következő az eljárás:
    1 - kigyalul, kirajzol
    2 - kifűrészel
    3 - R=9,5 rádiusz kimarása csapágyas marószárral három menetben: R4; R6,4; R9,5. Erre a többmenetes marásra azért van szükség, mert így gyakorlatilag megszűnik a marás közbeni kiszakításból fakadó selejt. Bosszantó ám, amikor már majdnem kész vagy, és dobhatsz egy szép játékot a kazánba. S ha ezt megteszed minden huszadikkal, az komoly pénz is mondjuk 500 db-os sorozatnál. Jelenleg egy puska készre csinálása hozzávetőleg 6-7 perc.

    Sokat agyaltam, míg kialakult jelen eljárás. Tudom, hogy van jobb ennél. A jelenlegi volumenhez ez jó. Ha majd léptéket ugrik a nagyságrend, újra át kell gondolnom. Amiket leírtál, mind végig gondoltam már évekkel ezelőtt. Olyan ez, mint a tányérforgatás. Mindig ahhoz a pálcához kell szaladni, amelyiken már billegni kezd a tányér. Fő irányvonalam, hogy figyelem, ne kerüljön 3 ezer pénz alá a rezsióradíj. A puska ennél szebben termel. Sok sablont, eszközt kellene építeni hozzá. Sajnos annyi időm nincs. Úgy fejlesztek, hogy mindig megkeresem a legszűkebb keresztmetszetet, és azon csiszolok vmit. Most épp nem a puskagyártás a legszűkebb keresztmetszet, hanem a stabil minőségű alapanyag beszerzése és szállítása, tárolása. A helyhiány.

    "Bocs ha hülyeséget írtam"

    Nem szoktál hülyeséget írni. S minden hülyeségnek van valami értelme. Mindenki tanácsára odafigyelek, aki szakmabeli, és átgondolom akkor is, ha elsőre hülyeségnek tűnik. A Tiedre különösen odafigyelek, mert nem csak a szakmában vagy stabilan otthon, hanem rálátsz egy lényegre, amire sok kolléga nem. Nevezetesen arra, hogy a sorozatgyártásnál más szempontok kerülnek előtérbe. Gondolom, a munkádból fakad, hogy ráérzel, mennyire mellé lehet fogni sorozatgyártáskor, ill sokat lehet nyerni vs veszíteni attól függően, hogy mennyire eltalált az eljárás.

    Több fa van, mint asztalos!

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #9306 üzenetére

    "Előre szögezem nem akarom megváltoztatni a technikád illetve nem is kötekedek, csak beszélgetünk."

    Lehet, hogy épp Te leszel az ötletadója annak, hogy megváltoztassam a technikámat. És nyugi, bármit írsz is, nem fogom kötekedésnek venni. Ismerlek már a fórumon annyira, hogy tudom, még sosem kötekedtél senkivel. (Ha vehető volt is kötekedésnek némely hsz-od, az sem ok és indok nélküli volt.) Úgyhogy nyugodtan írj bármit, érdeklődéssel fogom olvasni. És persze, beszélgetünk.

    No, vegyük sorra:
    "és gyorsabb legyen a vágás. Itt sztem nyernél 1 percet"
    Az effektív vágása a tusnak (pontosan a vonal mentén) alig több, mint 1 perc. Ettől függetlenül értem, mire gondoltál.
    Megállnék itt egy kis kitérőre: Ha pluszosra vágom, azaz nagyolom, ahogy mondtad, akkor is érdemes a távolsággal egy bizonyos (és minél kisebb, annál szerencsésebb) tűrésen belül maradni, mert maráskor ha sok a felesleg, a maró bizony kiszakítja, és már kész is a selejt.
    Ezt én úgy korrigáltam gondolatban, hogy ha nagyobb fogterpesztéssel fűrészelek, akkor a csiszolás mindössze annyi, hogy áttolom egy csapágyas tisztítómarón. Az húsz másodperc sincs talán.
    A két oldal egyszerre történő marása briliáns ötlet, és mióta írtad, folyamatosan agyalok azon, miként kivitelezhető.
    Egy alternatíva, hogy felülről is lelógatok egy marógépet ellenkező forgásirányú késsel. (Valaki értetlenkedett nemrég itt rajta, hogy mire jó az, hogy jobbos, meg balos kés. Hát pl erre.)
    A másik alternatíva, hogy olyan marókést kellene alkotni, amin középen van a két rádiusz között egy csapágy. Akkor nem kellene semmiféle sablon se. (Jó dolog a sablon, de van annak is szűk keresztmetszete. Rögzíteni kell pontosan, és úgy, hogy ne tudjon munka közben elmozdulni. Ez sokszor számottevő időveszteség. És el is kell valakinek valamikor készíteni azt a sablont. Mindezt csak azért említettem, hogy jó figyelembe venni ezt is.)
    De kérdés, hogy miként kivitelezhető egy ilyen marókés?

    Itt megint megállok egy szóra.
    Másképp működik a marás száras marókkal, mint a CNC szupermaróival. Az első kardjaim cifrázott keresztpántjához akkor készítettem marósablont. Több százat martam is vele. Mit tapasztaltam? Sok a selejt, mert ha nem jó a bükk száliránya, nagyokat kitép a marókés. Piciket szabad csak fogni, több menetben kell marni. Később még elő is fűrészeltem a maráshoz pontosan azon elv mentén, amit most ajánlottál. És noha itt a sablon a kidolgozott eljárással, azokat a keresztpántokat ma szalagfűrésszel kanyarítom. Egyből a vonalon. Ötször gyorsabb, és nincs selejt.

    Itt a kép róla. Arról a fadarabról van szó, amelyikre pirossal rá van írva, hogy minta.

    Azon is elgondolkodtam, hogy ha a puskatust marnám az általad vázolt módon, létezik-e mód, hogy a marókés sose jöjjön le az anyag széléről, csak ráfele menjen. Mert itt ismét szakításveszély van.
    Másik dolog, de az részletkérdés, hogy más rádiusza van a ravaszkávának, és más a tusnak. Most nem kell több lépés emiatt, mert a kisebb rádiuszokar a nagyobb tolásakor kihagyom.

    Egyébként tényleg jó lenne, ha látnád, miként dolgozok. Talán mégjobb lenne, ha magad is csinálnád. Mikor kezdtem, az apósommal együtt dolgoztunk. Rengeteg jó ötlet valósult meg, szinte gerjesztettük egymást. Persze voltak olyan "újítások" szép számmal, amik nem váltak be. De nagyon jó volt együtt alkotni. Két hónap munka után már szavak nélkül is értettük egymást. Biztosan Veled is így lennénk.
    Az is egy dolog, hogy ez a fajáték projekt úgy alles komplette rengeteg összetevős. Biztosan több mint száz dologra kell folyamatosan figyelni. És ez a puskatus technológia csak egy a sokból.
    Tulajdonképpen most jó így, ahogy van, mert máshol van pillanatnyilag a gyenge láncszem. De ha ez a volumen nő, márpedig ötödik éve folyamatosan nő, akkor egészen biztos, hogy technológiát kell majd váltani.
    Pillanatnyilag ott tartok, hogy a vásározó szegmenssel lefedtem az országot. Azon lehet még picit szépíteni itt-ott, de közeleg a plafon. Ha azt elértem, akkor merre tovább? Ugyanezzel, ki az országból, menni Európa váraihoz, vagy inkább új termékek, és játékboltok, vagy nagykerek? Esetleg óvodák? Ehhez kell most mélyre ásnom például, mert lényegibb elemnek látok ebben egy eltalált döntést, mint a harminc termékemből az egyiknek a technológiája. Közben pedig tudod, mit érzek? Hogy vissza kellene mennem keresgélni, mert valahol elhagytam a pöcsöm.
    És itt lépett be, hogy jobban odafigyeltem most rád. Mert már annyira sok a munka, hogy beszarok. Nem bírom, és valamit csinálni kell, mert abba belehülyülök, ha elérem a plafont, és ott meg kell állni.

    Több fa van, mint asztalos!

  • Soká

    senior tag

    válasz mdk01 #9323 üzenetére

    Valóban tudom, kicsit lusta voltam... (Nem tudom persze, ki milyen böngészőt használ, de a jobbak a honlap címeket automatikusan linkké alakítják.)

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #9342 üzenetére

    Ezek hasznos tapasztalatok. Köszönöm!
    Még az érdekel, hogy amikor újból felületkezelsz, nem lép-e be vmi újabb bonyodalom a zsíroldók és egyéb vegyszerek miatt.

    Több fa van, mint asztalos!

  • Márton111

    aktív tag

    válasz mdk01 #9342 üzenetére

    Készítettem egy régi íróasztalt (egy régi faragott 3ajtós diófurnéros szekrényből, ez volt a tulajhölgy vágya: káróba rakott magyardió furnéros tetőlapú ,faragott lábú íróasztal,dióra pácolt bükk élprofillécekkel és amikor leszórtam lakkal a lapján lehetett egynéhány talán zsír folt , mert ott akkora területeken mint egy ujjlenyomat egyszerűen szétfutott lakk elvándlizott onnan, mintha az ufók csináltak volna gabonaköröket, nem látszott semmi, meg volt telibe csiszolva mindenütt , de a lakk 4-5 ilyen helyet nem szeretett , onnan elsétált ott szétfutott egész egyszeűen. Lekapartam a lakkot nitróhigítóval feloldva, közben taknyom nyálam egybefolyt, megcsináltam mégegyszer , megint ugyanaz.Akkor trükköznöm kellett , kreatívan , és utána most már harmadjára lelalkkozva hál'nekem már gyönyörűen elterült a lakk mint nagyalföld.
    (Amikor kész volt ,meglátták ugráltak örömükben)

Új hozzászólás Aktív témák