Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz takee27 #7478 üzenetére

    Ha abba kell marókés, akkor én a Tisza-tónál levő kirendeltségtől vásárolnám meg. Azt tuti minőségnek gondolom. Bármit elpostáznak, s most lehet, hogy a karácsonyi akcióban véknyabban fog a cerkájuk. (Épp most érkezett egy csomagom tőlük, aminek a fele pont Kisvárdára utazik a napokban - 6 Euro volt a postaköltség.)

    És sokat jártál eszembe a szalagfűrészed kapcsán. Mert az már csak Tőled eljövetelem után jutott eszembe, hogy nagyon valószínűnek tartom, az eredeti fűrészlapodat tönkretehetted a rosszul beállított vezetőgörgőkkel, azért volt az a próbavágásom nálad olyan kiábrándító.
    S mégvalamit: Ha a Betomix-es fűrésszalagtól megtáltosodott a szalagfűrészed, akkor biztosra veheted, hogy a gyári szalagjával még ettől is sokkal jobb lesz! A Betomix-es szalagok vastagok, és nem eléggé rugalmasak. Nehéz lesz feszesen tartanod őket ezzel a géppel, és ha sikerül is, akkor is előfordulhat, hogy sétálni fog, ugyanis messze nem olyan precízek, (senem olyan éltartók) mint a gyári vékonyka szalagok.

    Hogy meddig tart egy jó él, megpróbálom a következőkkel érzékeltetni:
    Tavaly egész évben egyetlen szalagot használtam el, és kilométerekben lehet mérni, hogy mit kellett vágnia. Tavalyelőtt véletlenül kb 18 mm hosszon rászaladtam egy fa aljára ragasztott csiszolóvászonra. Ez a 18 mm elég is volt hozzá, hogy egy vadiúj szalagom javíthatatlanul és azonnal tönkremenjen. Általában bükkel dolgozok, ezért sűrű fogosztású szalagot használok. Eleinte, mikor még nem tudtam, hogy a fenyő gyantája mire képes, ugyanazzal a szalaggal vágtam a borovi anyagot is, ha az került a kezembe. Így a szalag élettartama kb negyedére csökkent. Vagyis inkább így fogalmaznék: Amióta nem vágok vele borovit, csak bükköt, szinte elnyűhetetlenné javultak ugyanazok a szalagok. Szóval ha gyantás fenyővel dolgozol, ritkább fogosztású szalagot tégy fel, és lehet, hogy előnyös a lassabbik áttételre váltanod egyúttal. Mindezt a jobb forgácskivetés érdekében.

    Gratulálok a Hammer vásárhoz! Egyszer szeretném megnézni munka közben.
    (Tesó - Tőled nem messze, épp most vitt egy nagyobb adag keményfát innen, hogy bútort tömbösítsen belőle. Azért írtam mindezt, mert ottjártamkor érdeklődtél a tömbösítés felől. Ha továbbra is érdekel a dolog, szerintem szívesen megmutogatja neked a szakmai trükköket, és nála lemásolhatod azt a frappáns szorítósort is, ami teljes egészében kisvárdai műhelyekben készült.)

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák