Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Winner_hun

    félisten

    válasz mdk01 #497 üzenetére

    utálatos semmit nem ragasztó xart
    :))
    Gumiragasztáshoz tudsz jobb ragasztót?

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #497 üzenetére

    No, igen. Jobban kell figyelnem, látom. A pálmafix nyelvbotlás volt. Egyébként ennek apropóján lementem a műhelybe megnézni az emfi pontos nevét - az jött le, h EMFIBIOS számszámszámszám. Szerencsés névválasztás a gyártótól. Tuttira pontosít, de elgondolkodtatott, h kb 3 faragasztótípust ismerek az EMFI-től. Hogy a LOCTITE számmal indexel, azt értem, mert többtíz, teljesen különcélú ragasztót jelöl.
    Kérdezném: Ti hogyan nevezitek az EMFI faragasztóit? Úgy, h emfibios nyócvannyóc? S ha már itt tartunk: Mind vizesbázisú. S csak két nevet mondanék: EMFI vízzáró, ill. EMFI gyorskötésű. Gyakorlatilag mindkettő vízzáró, különbség szerintem csak a nyitott idő és a kezdeti szilárdsághoz szüks. idő között van. Kíváncsi vagyok, h tudtok-e a kötés minőségebeli különbségről?
    S most következzen egy épp ezzel kapcsolatos - épp legaktuálisabb kérdésem.
    Tegnap kisasztalt kellet készítenem két polccal a lábai között.Táblásítottam három egyforma lapot ugyanabból a faanyagból. (gyakorlatilag 3 szál colos deszkából - mindből egyet-egyet.) Este összeragasztottam. Reggelre az egyik picikét v alakba deformálódott. Emiatt visszagyalultam mindhármat. Frankó sík is lett, ám amikor délután adtam át a megrendelőnek, már megint ott volt benne az a krva v. Szerintetek ez mitől van? (figyeltem a bütük helyes összeforgatását, a fa meg szerintem már nem volt túl vizes)

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák