Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Bubi #18614 üzenetére

    Ezt a változó vastagságot úgy kell elképzelni, hogy amíg beállítják a rönkvágáshoz a jó méretet, mindig szelnek egyet. És ezek a darabok is belekerülnek persze a rakatba. Változó, hogy milyen eltérések vannak. Most a legutóbbi kb 200 szál deszka közül talán ha 4-5 db-ot kellett volna félretennem, a többi szép homogén volt.
    Gond viszont, ha görbe az anyag. Mert mondta Balázs, hogy azt leszorítom kézzel, de amikor egy 30 vastag és 300 széles bükköt kell leszorítani, hát mit mondjak, kissé megemelkednek a golyóim.
    Szöget ütött viszont a fejembe ez a 45 fokban megdöntött laposvasféleség. Ha még kisebb szögben döntöm meg, még könnyebb alátolni a fát, kérdés, hogy kalapács nélkül kihúzom-e onnan?

    "A másik, hogy ez lefelé szorít ugyan, de nem sokat tart oldalirányba."

    Ezt nem nagyon értem. Ha lefele szorít tisztességesen (és szerintem erősebben szorít, mint egy mezei trapézmenetes asztalos szorító, hiszen jó kis áttétel van ott erő és teherkar tekintetében) akkor oldalra miért is tudna szegény fa megmoccanni? Másik dolog, hogy nincs kitéve szélezés közben a fa oldalirányú számottevő erőnek.

    De nem merek állást foglalni, mert amik a fejemben vannak, azok legfeljebb elvek, neked pedig ott van a műhelyedben két ilyen rendszerű szorító, tehát biztosan tudod, hogy mit beszélsz.
    A puding próbája az evés -van még időm agyalni ezen. Még a jelenlegi formájában is jobb sokkal ez az alkotmányom, mint szemre szabadkézzel szélezni.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák