Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stgellert

    aktív tag

    válasz szaszlaci #14258 üzenetére

    Hát nemtom. Lefotózom majd este, ami nekem van, natúran és símán olajjal beeresztve.

  • jimy_l

    tag

    válasz szaszlaci #14258 üzenetére

    "megégeti a maró"

    Kis csiszolás és már nem is láccik. :C

    Ha szavazással, bármit ellehetne dönteni. Már betiltották volna.

  • mdk01

    addikt

    válasz szaszlaci #14258 üzenetére

    Mahagóni nem mahagóni kár lovagolni mert a potom 300+ mahagóni fajtán belül van egy pár szín és mintázat.
    Engem a furnér vs. tömörfa kérdésen kívül jobban zavar hogy az a 6db csavar ami a mahagóni előlapot fogja oda miért horpadt be a csavarok körül?
    Ami még zavar az a lakk felületének minősége ami gondolom a henger miatt van és hogy nem sikerült a lakknak jól elterülnie. Át kellene állnod a fújásra, első körbe akár spray-vel megpróbálni.

    Amúgy szép az elképezelés csak a kivitelézéseken kell még finomítanod mert egy ilyen hangfalnak nem elég szépen szólnia hanem tetszetősnek is kell lennie, mivel az a réteg aki ezt megveszi igen igényes fajta.
    De hajrá csak így tovább!

  • thyeby

    őstag

    válasz szaszlaci #14258 üzenetére

    "A tömör bükk láb nem kérdés hogy jó, csak ugye ott megint előjöhet, hogy megégeti a maró. De majd kipróbálom, mert nekem is szimpatikusabb."

    Hosszabb lélegzetvételű választ igényelne most ez. Talán később lesz is időm rá.
    Dióhéjban ennyit:
    Ilyen kicsi alkatrészt asztalba épített maróval érdemes lekerekíteni. Az asztalt magad is el tudod készíteni a meglevő marógépedhez. Megéri.
    A marásnak menete van. Attól sose félj, hogy megég. Mint mondottam már, könnyen, gyorsan, szépen lecsiszolható a pörk kézzel is. A nagyobbik probléma a sarkok kiszakadása. Előbb a szálirányú marásokkal végezz, bütünél fejezd be. A bütünél fog égetni. De vannak apró trükkök, később kitérek rá - szinte naponta kell megbírkóznom ezzel a problémakörrel.
    Ami még lényeges szempont számodra tömör bükk láb esetén, hogy amikor hajlítod a fát, sötétebbé fog válni, hiszen gyakorlatilag meg fogod gőzölni. Ezzel számolni köll, de mint mindenre, erre is van megoldás.
    Szentelj figyelmet Soká és Vikusz77 kritikájára. Építő szándékkal írták, éspedig a javadra. Legyen célod Őket is megnyerni - engem már megnyertél. Nem írtam volna olyan bátorító dícséretet számodra, amilyet, ha nem a saját szememmel láttam volna, hogy ennél nagyságrendekkel elnagyoltabb dizájn, kivitelezés is gazdára talált exvőm kezei által. Teljesen biztos vagyok abban, hogy ez is eladható, s nem is nehezen. A fa színvilága van, akinek bejön, van, akinek nem - láthatod az erről szóló véleményt. No, a piac, az éles, a valódi piac pontosan ilyen! Ha megépítenéd a Vikusz szívének szólót, akadna vevő, aki módosítást kérne, mert neki másként tetszik. Neked semmi egyéb dolgod nincs, mint menni a saját ízlésed után. Ahogyan a rondacsúnya Subaru esetében is elfogadták a vevők az ahhoz tartozó dizájnt, a Te hangjaidhoz is fog párosulni egy egyedi, amik össze fognak tartozni. Bizonyára jók a Hitachi szerszámgépek, de a dizájnjuk engem elrettentett még a gondolatától is, hogy kipróbáljam. Azért balga dolog lenne részemről azt javasolni a Hitachi designereinek, hogy csinálják már olyanra, amitől nem áll fel az emberek hátán a szőr. Egészen biztos, hogy van réteg, akit épp az nyert meg, ami engem eltántorított, különben már tönkrement volna a cégük. Tudják ők, mit csinálnak! Neked is tudnod kell - a hezita egy tervezés során nem épít, hanem bomlaszt. Ez nem ökölszabály, de általában igaz.
    Számomra nyitott szakmai kérdés továbbra is, hogy ilyen módon történő furnérozás mit tesz. Az idő próbája szükségeltetik hozzá, semmi egyéb. Szerintem a furnér tökéletesen fogja tartani a ragasztót, inkább az mdf-ilyen tulajdonságát kérdőjelezem meg.

    Nemrégiben volt dolgom a KERMI-nél. Elhangzott ott egy előadáson egy mondat, ami figyelmet érdemelt:
    "A minőségellenőrzés már régen túlnőtt azon, hogy valami jól funkcionáljon. Ennél a mai fogalom szerint már sokkal többről van szó."
    Ígéretes, hogy egyik mottód, mint észrevettem, az, hogy nem akar többnek látszani, mint ami. Ennek ereje van, tapasztalatból tudom. Azonban ha ez azzal párosul, hogy az idő haladtával egyre kevesebb lemaradást mutat egy termék, úgy csúszik át az a termék fogalomköréből a márka világába.
    Ismét megerősítem elmúlt kijelentésemet:
    Az alapok jók, nagyon jók! Én látom, hogy mennyi sok elvárásnak kellett már eddig is megfelelned, hogy milyen körültekintő figyelem szükségeltetik idáig eljutni. Egy termék gyártás nagyon soktényezős dolog. Tucatnyi szakmacsoport tanulja a részleteit éveken át, és te idáig egyszál egyedül jutottál el. Kapaszkodás lesz ez egy véget nem érő emelkedőn - ha jól csinálod.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák