Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz stgellert #12066 üzenetére

    fafésű mint a farugók egyik fajtája, és az anyag visszaütését is megakadályozza (a golyóscsapágy az csak akkor, ha racsnis , meg mellé gumi hernyótalppal vagy puha gumi burkolattal lenne kiegészítve csúszás ellen)
    A gyantaügyi konferenciához hozzászólva erre a lapra is ráül a gyanta de mivel csak 24 foga van le lehet pucolni szépen nitróval, meg kiélezett keményfa ,kapirgálással (ahol nincs vágóél,(fogak mögött az alaplap) csavarhúzóval is ,óvatosan , ne karcolódjon.
    Ezt félévente szoktam ...:)

    [ Szerkesztve ]

  • thyeby

    őstag

    válasz stgellert #12066 üzenetére

    Várom azt a fotót, érdekel a dolog. (Sajnos a képfeltöltés még mindig áll. Márton111 kolléga már kiszaszerolta, miként lehet a kepfeltoltes.hu-n keresztül automatikusan betöltödő linket kreálni, nekem még csak linkelni sikerült - és azt is olyan macerás, hogy inkább kimaradok a dobásból. :(( )

    Tegnap este eszembe jutottál erősse: Rengeteg kis vékony, ámde szép tiszta száraz fehérbükk lemezkéket (30x2; 30x3 mm, 120cm-s darabokat) szabdaltam miszlikekbe begyújtósnak, hogy beférjen a kazánba, mert nem fértem tőle. Gondoltam, megkérdezlek, hogy tudsz-e ilyesmit hasznosítani. Továbbá megkérdezlek, hogy mekkora darab bükköt, borovit tudsz felhasználni (legkisebbet), ha szép az anyag? Rendesen sír a lelkem, amikor a tűzre kell dobnom ilyesmit. Volna fantáziám kisebb dolgokat kreálni belőle, de megtanította velem az elmúlt 5 esztendő, hogy soha nem lesz időm ilyesmire. (Ma épp azon gondolkodtam, amikor ezt felszecskáztam, hogy milyen gyönyörű szánkót lehetne hajtogatni belőle, a fiamnak ragyogna is a szeme tőle, de évek óta csak merész álom részemről, hogy építsek a srácnak egy csodaszánkót, amit a domboldalon sóvárogva bámulnának. Ma biztos vagy három szánkóra való szép anyagot aprítottam össze.)
    Szóval, ha tudsz hasznosítani valamit a hulladékomból, akkor vinnék Neked belőle, amikor tavasszal, nyáron arra lesz utam.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák