Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Soká #5288 üzenetére

    Maró asztal kialakítás hogy a gép szellőzőnyíláson keresztül minél kevesebb port forgácsot kapjon (mert az nagysebességű ütközéskor koptatja a motortekercselés lakkszigetelését = a végén zárlat,újratekercselés)

    És :N nagy élet lehet nálatok ha minden törik.A fénycsöveket és etak lámpákat nem elemzem részletesen itt mert az off, de 20 éve használok fénycsövet e-tak lámpát 10 éve és 5 évig műk utána már halvány mert a fénypor legyengül = csere Nekem van olyan e-tak lámpám ami 20mp alatt teljes fényerővel ég :)Beszerzése: áruházi akció -->odamentem ,nem volt megvettem egy másik fajtát hazavittem és örültem neki.
    A spektrum : tungsram -->e-mail küldtek a termékeikről egy táblázatot milyen spektrumban világítanak azt akartam megnézni mennyi UV fény jön melyik világítótest típusból.

    Nálam eddig maró , és lámpa még nem tört de ez egyéni :)) DE aprószöget marókés már kapott párszor -->felújítás régi díszes ajtó újra beépítése hozzáigazítva az új ajtónyílásmérethez festékes fa (tokborítás széle díszmarás) :nem látszott,a szeg csak utólag , de szerencsére nem csorbult ki.

    Szöges deszkából még rosszabb : :(( malterral szennyezettből (kés éle 1m megmunkálás és elment ) soha nem éri meg dolgozni , mert többe kerül a gyalukés, marókés élezése ha kikapja.A körfűrész még elnyesi a 60-as szöget, de ha hirtelen kikapja , kitépi a fából mondjuk egy kisszöget -->könnyen kicsorbulhat, ha jelentős szög mennyiséget nyesel vele akkor élezni kell.(Élezés pedig egy kés életében korlátolt számban lehetség ,ez hozzájön az élezés árához )(Én sajna 1,5 cm-re belenyestem egy 4-es laposvasba de még jól vág persze egy fokkal romlott vágási élessége, de nem csorbult ki-- Dewalt lap)

    Még egy adalék az olcsó késekhez hogy teljesebb legyen a kép :
    a kést az élezőbe vinni = 2út oda 2 út vissza,( nem azonnal csinálják meg) = az idő pénz és az élezés is pénzbe van tehát ha az olcsó HM-et gyakrabban kell élezni akkor további + költség van rajta (min. az élezési díj ha csoportosan viszed is élezni a szerszámot) azon túl hogy hamarabb dobódik ki.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák