Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Madmax81 #2438 üzenetére

    "A villanymotor már vagy 2 éve változatlanul megy mindenféle tisztitás takaritás nélkül nem sok por jut le odáig"

    Nem a porra gondoltam én, hanem arra, hogy függőlegesen tartod a motort, Így a tengely, és a rajtalevő hóbelevancok sújya egy irányban terheli a golyóscsapágyakat, és hamar kikotyogósodik. De ha két éve már megy így, hát ez is hasznos infó számomra.

    "Bükkfa és ez jól álja a sarat"

    Ezt is köszi! A Madmaxmaschine 2.0-nál úgy oldd meg. hogy egy alu, vagy rézlemezt, de talán inkább saválló lemezt ragassz a támasztófára. Az örök életű lesz.

    "A papitr ragasztatom egyedi méretre"

    Gondolom, Palmafix-el. Mekkora felületen fogatod meg a ragasztóval? Nem üt a ragasztás, amíg összekopik? (inkább szétkopik :D)

    "de mindig könyörögnöm kell az esztergályos marós haveroknak"

    Ezzel eleinte én is így voltam, aztán gondoltam egy merészet: Egy olyan esztergályos műhelybe járok, ahol senki nem puszipajtás, és fizetek, mint katonatiszt. Azóta másnapra mindig minden elkészül. Sokszor még anyag után se kell lótifutizni, mert adnak azt is, és nem haramiák etéren sem.

    "nekem az a tapasztalatom gép ügyben hogy az alap gép legyen használható aztán lehet rajta finomitani ahogy jól esik."

    Nekem meg az, hogy ha nem csinálom meg egyből tisztességesen, akkor az már úgy marad, mert úgy-ahogy működik, és mindig akad fontosabb dolgom, mint hangolgatni.

    Danke schöne noch einmal! :R

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák