Új hozzászólás Aktív témák

  • Pydew

    csendes tag

    Sziasztok!

    Láttam korábban már volt téma de szeretném kikérni a véleményeteket, tapasztalatotokat, asztali körfűrész terén.
    A végzettségem asztalos. Többnyire bútorlapokkal dolgozom, de néha tömör fával is szoktam. Unokabátyámnál tudok felder körfűrészen dolgozni, de sajnos nem mindig tudok hozzá eljutni, így itthonra is szeretnék beszerezni egy gépet, de még nem döntöttem el, milyen kellene, mi lenne a jó. Jelenleg van egy güde tk 2400am, de nem vagyok annyira megelégedve a géppel. Sokat kellett állítanom rajta, hogy valamennyire pontos legyen, de így is 2 tizedmm-ert csal. Két colos keményfához meg gyenge, pedig néha azt szeretnék vágni.
    Három csoportba szedtem a körfűrészeket, ár alapján.

    150.000ft-ig:

    Makita MLT100 1500w.
    Jót és rosszat is hallottam már róla. Árban király, de nemtudom mennyire vágná a keményfát.

    Einhell Rt-cc 315 u 2200w
    Az einhell márkáról megoszlanak a vélemények. Alapból nekem van pár cuccom ami einhell és megvagyok velük elégedve, de erről a piros einhell körfűrészről nemtudok semmit. a 2200w az nagyon csábító, meg az is, hogy a tolóasztal a penge mellett megy el, de még sehol sem láttam írást róla, hogy mennyire jó vagy rossz a gép. Inkább csak a márkát fikázták.

    Bosch Pts 10 1400w
    Kis barkácsgépnek néz ki, gondolom az is, de külföldi oldalakon sokan használják. Az 1400w olyan kicsinek tűnik, fenyőhöz talán ideális. Kemény fát lehet vele vágni?

    Bosch Pps7s 1400w
    Erről a gépről szinte semmit sem lehet tudni. Az 1400w a kicsi. Vagy nem?

    Aeg Ts250k 1800w
    Erről a gépről azt olvastam, hogy sehol sincs kiállítva, hogy meglehessen nézni. Esetleg erről van valakinek valami tapasztalata?

    Zipper Zi-fks 250 2200w
    Igazából ez kilóg a sorból, mert csak 65ezer ft-be kerül, Van tolóasztala és 2200w. Viszont sehol egy leírás, sehol egy tapasztalat. Pedig nem tűnik rossznak, árához képest meg tényleg nem.

    Bernardo Ts250Pd 1800w
    Semmit sem írnak róla, de nem tűnik rossznak az 1800w miatt.

    150.000-200.000ftig:

    Bosch GTS 10J
    Kék ipari bosch, a vezetővonalzója nagyon tetszik, 1800w, nem tűnik rossznak, csak keményfához jó-e?

    Metabo TS 250
    2000w-os, lehet róla jót és rosszat is hallani.

    Dewalt Dw745
    A Dewalt név jól hangzik, de az 1700w a 2000-hez képest olyan kevésnek tűnik. Kevés élménybeszámolót lehet olvasni róla.

    Zipper ZI-Fks315
    Ugyanúgy zipper de a drágábbik. 2000w-os, tolóasztallal ellátva.

    200.000-300.000ft-ig:

    Metabo Ts 254
    2000w

    Bosch Gts 10 xc
    Megközelítőleg ugyanaz mint a 10j csak 100ezerrel drágább. Ennyit viszont azért nem ér a tolóasztal. Vagy lehet mást is tudni róla?

    Makita 2704
    Az árához képest én keveslem az 1650w-ot.

    Bernardo PKS 250F
    Ez már nem egy hordozható gép, de helyem van, viszont az 1500w elég kicsinek tűnik.

    Ezeket a gépeket nézegettem, van nektek ezekről tapasztalatotok? Pár évig szeretném azért használni, amint úgy lesz pénzem egy hammer c3 31et (asszem ez a száma) szeretnék venni, de addig is dolgozni szeretnék. Ha valaki részletesen letudná írni ezekről a gépekről a tapasztalatát, azt megköszönném.

Új hozzászólás Aktív témák