Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Patice #22032 üzenetére

    És arra nem gondoltál, hogy a két lejátszó hardveres körítésében kellene keresni ott a hibát?
    Lehet ugyan az a SoC, de más a hardveres felépítés, és más szoftver, ami szintén tudja befolyásolni a hálózati sebességeket (nem is kicsit).

    Ez annyira triviális, hogy nyilván eszembe jutott... :U Pusztán arra céloztam, hogy ugyanabból az alapból, más gyártó ki tudott hozni többet is.

    "Érdekes módon" nekem megy az én vezetékes hálózatomon NAS-ról is a BD50. (TP-Link 1043 ND router, CAT5e kábelek, Dune HD-TV301 és Synology DS213-as NAS.)

    Nekem sem fektette még meg semmi a jelenlegi felállást (Asus RT-N16, CAT6 és CAT5E kábelek, Zyxel NSA-320, WD TV Live Streaming), bár én nem szoktam BD50-es anyagokat nézni, de teszt-mkv-val próbáltam. Sima TotalCommanderes másolás is meg 60 MByte/sec-es tempóval a NAS és a gép között. Nem is igazán értem, hogy jön ez ide (az R1-es példát nem azért hoztam fel, hogy nem lehet hálózatról filmet nézni): a farokméregetó versenyből kinőttem (ha ez a cél).

    Az általad említett 35 és 50 Mbit-es csúcsok MB/s-ben kifejezve: kb. 4,5 és 6,4. Ezeket a sebességeket egy jobb gigabites router bőven teljesíti. Egy jobb 100 Mbit-es épp, hogy eléri, de nem lehetetlen. Adott eszköztől függ.

    Nem teljesen jó példa, de a jelenlegi hálózatomban a router-t kicserélve egy 100 MBit-esre (Asus WL500GP), a gép és a NAS között (a NAS-ra írva), nagy fájlok esetében, sikerült stabilan 10 MByte/sec-es érték felett másolnom. Szóval ez az "épp hogy eléri" megint nem túl jó megközelítés (csak most ellenkező irányban).

    A témát részemről lezártam.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • yps12

    csendes tag

    válasz Patice #22032 üzenetére

    Annyit még hozzá tennék, hogy a 100 Mbit/s-es hálózat kevésbé érzékeny, ott a 100%-ot közelíti a gyakorlati sebesség az elméleti sebességhez képest, inkább a NAS hardver/szoftver a szűk keresztmetszet. (Ez az átvitel már elég.)
    Ellentétben a gigabit-es átvitel gyakorlati sebessége meg nálam jó napokon max. 40 MB/s, éppen meghaladja a 300 Mbit/s értéket.

    Ha a TPLink (1043) usb-s megosztásáról megy a film lejátszás, akkor a gyári fw csak 1,5 MByte/s sebességre volt képes (nekem), így az kevésbé alkalmas a magas bitrátájú anyagok lejátszására. Fw cserével felmegy ez az érték 4,5-5 MByt/s-re is, ez egy kicsit jobb, BD anyagokra még csak korlátozottan alkalmas.

    A popcorn menüjében van gigabit kapcsoló, de attól csak "összezavarodik" lelassul, esetleg leáll a hálózati átvitel.

Új hozzászólás Aktív témák