Új hozzászólás Aktív témák

  • envagyok

    veterán

    válasz BBéci #46379 üzenetére

    Kábelügyben:
    Az én véleményem, és tapasztalatom szerint:
    Analóg kábellel még csak-csak, digitálisnál kevésbé fontos a kábel minősége.
    Usb kábelnél és hdmi kábelnél a jó és biztos kontaktpontok számítanak, illetve a szálak izolációja, és az egész kábel zavar elleni szigetelése.
    Fontos hogy a csatlakozója ne oxidálódjon.
    Ha ezek mind megvannak, nincs gond.
    Ezeknek általában megfelel a nyomtatóhoz adott usb kábel, és a lejátszó mellé csomagolt hdmi kábel is :) ezek a kábelek ha jók,akkor tökéletesek, ha nem, akkor látványosan rosszak.
    Egy film százezres hdmi kábellel biztos nem lesz jobb mint egy jó minőségű 1-2 ezer forintos hdmi kábellel.
    A jutalomakcióba én is beszállok :)

    Ui. Volt nekem Bose 6.1-es hangrendszerem. A médiában, tesztekben, boltban agyonhypeolták.
    Megvettem biztos jó alapon. A mélynyomóból gagyi rcakábelekkel ment a szatellitekbe a hang.
    Akkor nekem tetszett a hangja, de nagyobb lett a nappali, csere kellett. Utóbb kiderült, hogy mégse volt ez olyan jó, 11-12khz-ig szóltak csak a szatellitek, és 100-200hz között is volt egy komoly lyuk.
    De beetetnek vele mindenkit.

    Egy vakteszt tényleg tuti lenne, nem is értem, miért nem vállalja senki? Hisz mindenki azt állítja hogy KOMOLY, könnyen kihallható minőségjavulást tapasztalt. Sajnos az én fülem sem tökéletes :(
    Sokan meglepődnének ha elmennének fülvizsgálatra :) Egy átlag felnőtt 10-15khz-ig hall.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák