Új hozzászólás Aktív témák

  • tilkotam

    csendes tag

    Sziasztok, új forumozó vagyok és nem találtam ilyen kérdést vagy topicot.
    Szóval: mini DV kaziról (saját családi) kamerafelvételeimet szeretném DVD-re menteni. Számítógéppel sikerült, 1 óra a kaziról a legjobb minőségben 13 GB lett, ezt letömörítettem Nero Vision Expressel és ígykaptam egy 4 GB nagyságú videót amit ki is írtam DVD-re. Műxik minden de a minősége...... Nagyon gyér a kaziról lejátszotthoz képest! A tömörítés miatt lett ilyen rossz vagy a kamera tudása gyenge? (SONY DCR TRV 33, 1 Mpixel) Ezen szeretnék javítani és mivel hogy sok az ilyen felvételem, archiválni szeretném lemezre de nem ilyen minőségromlással! Kérdés: az asztali DVD-írók milyen minőségben írják a lemezt (ugyanazt a minőséget kapom?) Honnan tudja az író hogy milyen hosszú a felvételem? Lehet-e közben a felvételt szerkeszteni? A kereskedőknél hiába kérdezném, mert szerintem úgyis azt mondják amit hallani szeretnék és nem akarok kidobni százezreket egy olyan gépre ami ugyanazt a minőséget nyújtja mint a számítógépes konvertálás! Ha valaki tud ilyen témában tanácsot adni, megköszönném!

    tilkotam@freemail.hu

    Feri

Új hozzászólás Aktív témák