Keresés

Aktív témák

  • Re

    csendes tag

    válasz ASUS Hungary #1 üzenetére

    • Age: 21~28



    Dear Asus,

    1., gondolom a nagy Asus Co. úgy gondolja, ez az ország már vmelyik angolszász ország 51-ik tagállama... nem értem, miért nem lehet egy álláshirdetést feladni magyarul? :(((

    2., megnézném azt a 21 éves fiatalt, akinek egyetemi diplomája van és 1 éves tapasztalata :D

    ''• Age: 21~28 • Education: University Graduate Degree
    • Professional Experience Min. 1 year of work experience in IT industry and local retail market preferred ''

    3., esetleg olyan rosszul meg a cégnek, hogy saját gépkocsit kell használni? öreg kis polskim van, az biztosan illik a cég ''küldetéséhez és filozófiájához'' ;]
    ''• With own car ''

    4., a dátumot kijavíthattad volna, de lehet, hogy ez már a 2 kör? :))
    ''Application period (1st round): 7 January, 2005''

    5., számlás ne legyek? ;]

    Küldjek CV-t? vagy önéletrajz jobb lenne?

    A lavinában mindegyik hópehely ártatlannak tartja magát :-)

  • Re

    csendes tag

    Nézzétek, nekem semmi bajom, hogy angolul adják fel a hirdetést...
    többek közt én is beszélek angolul, és nemcsak angolul :DDD

    De, akkor ezt a szerencsételnet, akit oda felvesznek, mind emberileg és mind anyagilag megbecsülnék... :O
    De tapasztalat, sajnos nem... főleg a távol keletiek... :(((
    Nem is szaporítom a szót, csak annyit, hogy már nagyon elegem van ebből a ''talpnyaló'' magyar tulajdonságból és mint a birkák bármit eltűrünk... :(((
    Ezért is én volt hogy összevesztem a korei pöcsökkel, meg a brit és francia töketlenekkel, és nagyon is nem akartak kirúgni, nekem kellett elmennem...
    mert olcsón és nagyon jól dolgoztam :P
    Szóval, visszatérve a hirdetéshez, még azt sem tudja az ember, hogy a javadalmazás mennyi lehetne ( végre megjelentek a fizut is leíró hirdetések :C )
    Na jó... éljen a lehetőséggel, aki akar, én csak drukkolni tudok, mert a kínaival együttműködni nagyszerű :F:F:F:F:F:F:F:F:F

    [Szerkesztve]

    A lavinában mindegyik hópehely ártatlannak tartja magát :-)

  • Re

    csendes tag

    Tudjátok, nem nagyon találkoztam britteknél magyar/francia/német/olasz/hottentotta hirdetéssel, még akkor sem, ha esetleg adott nyelvet kértek a munkához... ellenben Mo-on divat angolul/németül/franciául/olaszul/hottentottul :D feladni a hirdetést, mert ugye aki képes elolvasni, már csak jó gyerek lehet (szótárprogram 1 perc alatt lefordítja), behívják, és kiderül, hogy töri az angolt... szóval ha ez lett volna a céljuk, hogy kiszűrjék a kicsit angolul beszélőket, így nem fog sikerülni... szvsz :C
    Továbbá nem vagyok magyarkodó és rengeteg időt töltöttem külföldön, de ugyanolyan bunkóságnak tartom MO-on feladni a hirdetést más nyelven, mint baráti körben olyan nyelven megszólalni, amelyet csak nagyon kevesen értenek pl: magyarul... tisztelet azt jelenti többek közt, hogy ha közöttünk volt legalább 1 olyan ember, aki nem értett magyarul. szépen beszélgettünk angolul, hogy ő is értse miről van szó... ;)
    Dehát mint tudható, a diplomához (és a magas pozícióhoz és nyelvtudáshoz), nem mindig párosul az intelligencia, az értelem és az ész... :Y:Y:Y
    Ma ez a helyzet Magyarországon... hajrá!

    A lavinában mindegyik hópehely ártatlannak tartja magát :-)

  • Re

    csendes tag

    válasz kapcs-ford #44 üzenetére

    Egyetértek veled :)

    Nagyon profi vagyok már a magyarországi munkahely keresésben, így nagyon rosszul érzem magamat attól, hogy
    1., idegen nyelvű hirdetés (már említettem)
    2., olyan pozíciót hirdetnek, amiről lövésed sincs miről lenne pontosan szó :F
    3., asszisztensi (lásd sz@pni fogsz) pozícióra olyan embert keresnek, aki 3 helyett+főnöke helyett dolgozik, önálló döntéseket hozzon és A-tól Z-ig mindent csináljon, lehetőleg napi 20 órában :(((:((( (akkor mit is csinál a főnököm?)
    4., esetleg jó lenne ha fizetnél azért, hogy egy ''csóró'' multinál dolgozhatsz :(((
    5., de a kedvencem: NAGY MULTINÁL fogsz dolgozni, de legyen saját autód, mobilod (esetleg asztalt, széket, számítógépet ne hozzak?!) :C
    6., de a legjobb: vállalkozói igazolvány! (mert költséghatékony, ugye?!) :Y

    Tudom, aki nem akar, ne jelentkezzék! de ha soha senki nem szól az ilyenekért, lassan fát is lehet majd vágni az emberek hátán! :(((

    A lavinában mindegyik hópehely ártatlannak tartja magát :-)

Aktív témák