Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Razermazer #2648 üzenetére

    Azért azt tegyük hozzá, hogy az optware tárolóban jelenleg is 2.82-1 a legújabb transmission, és ha megnézed a Packages file dátumát, akkor láthatod, hogy január 17.-e az utolsó módosítás, tehát még ha eléggé haldoklik is, de azért frissítgetik az optware-t is! Ettől függetlenül kétségtelen, hogy a jövő, és már a jelen is inkább az entware-é!

    Ezen kívül szerintem, ha az USB and NAS -> BitTorrent Client oldalon a Transmission binary path értékét /opt/bin-re állítod, akkor az adott útvonalon lévő transmission bináris lesz futtatva, függetlenül attól, hogy az entware-es, vagy optware-es verzió, és azt konfigurálni is lehet a Tomato webes felületén!

  • khorvat

    senior tag

    válasz Razermazer #2648 üzenetére

    Először is köszönöm a gyakorlati tapasztalatokat/beszámolókat.
    Optware-t írok de ez csak egyfajta rossz beidegződés pár hónapja már entware-t használok, no meg az /opt mappába települ mindkét csomag és ebből az opt - optware adja magát, de itt arra gondolok minden esetben hogy külső frissítésű nem FW-be épített program verziók legyen az optware vagy entware!
    De igérem a jövőben próbálok átszokni az entware szóhasználatra még ha az az /opt mappában is kap helyet:)
    Abban egyetértünk, hogy entware a jövő és a frissítése naprakészebb emiatt egyre többen fogjuk használni!

    A két CLI-s csomag akkor nem lesz telepítve, viszont így újabb pár nap távlatából újabb tudásokkal, tapasztalatokkal felvértezve intruder2k5 kollega filozófiájával értek egyet, azaz entware transmission-daemon /opt/bin mappába települ és ha Optware(/opt/bin) binary path-t választok a webes felületen akkor ezt fogja használni, ezt nem kellene überelje semmilyen custom path-ra pl. JFFS telepített verzió!

    settings.json-t igen érdemes menteni, viszont ennek a működése szerintem úgy néz ki, hogy amit a grafikus felületen beállítunk az egy /tmp/settings.json fájlba tárolódik, a transmission webes felületen való engedélyezése elindítja a /tmp/start_transmission.sh fájlt, ami elvégzi a /tmp/settings.json fájl átmozgatását a "letöltési mappa"/.settings mappába és indítja a /opt/bin/transmission-daemon fájlt! Tehát router vagy transmission újraindításakor szerintem nem a GUI módosul a settings.json alapján hanem éppen fordítva, de ha tévedek javítsatok ki!
    Éppen ez okozza a webGUI lecserélésének problémáját is, mert ha weben kikapcsolom GUI-t akkor a settings.json fájl ezt fogja tartalmazni,azaz hogy nincs GUI engedélyezve. Ha pedig engedélyezem a GUI-t akkor a beépített /usr/share/transmission/web útvonalon lévőt indítja!
    Eközben pedig, ha a transmission-web csomagot telepítem az a /opt/share/transmission/web mappába kerül, ez egy 2. webGUI lesz a beépített ugye nem törölhető és nem módosítható max kikapcsolható!
    Jelenleg a beépített kikapcsolása mellett nem sikerült még a /opt/share mappában lévőt működésre bírni, vmit a settings.json fájlba kézzel még nem megfelelően módosíthattam!
    Ha ez a lépés sikerülne akkor szeretném ezt a web verziót kipróbálni:
    Transmission WEB 0.6 beta
    de ezzel még az is a probléma, hogy a /usr/share mappát akarja módosítani ami ugye szigorúan read only, hiába adok meg neki webfolder változót nem oda akar betelepülni! De erre orvosság lehet , ha full verziót töltöm le és bemásolom ahova gondolom, nem a telepítőre bízom a másolást!

    Lényeg, hogy /opt/bin mappából futtatva a TM-et és belső webGUI-t használva tökéletesen működik már több napja, csak hát szeretném még finomítani próbálgatni a dolgokat a kínálkozó észszerű kereteken belül!

Új hozzászólás Aktív témák