Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricsii2001

    tag

    Jó napot kívánok mindenkinek!
    Van egy Asus RT Ax53U készülékem, amelyre felraktam az OpenWRT rendszert. Maga a rendszer működik, elérem a webes felületet, de számomra nem átlátható, ezért szeretném visszarakni a gyári szoftvert. Sajnos nem találtam egyértelmű leírást arról, hogy ezt hogyan tehetem meg az OpenWRT alól. Az Asus oldaláról sikerült a Firmware-t letölteni, ami egy .trx kiterjesztésű fájl. Ezt a fájlt sajnos az OpenWRT felületén nem lehet felflashelni, hiába a kényszerített flashelés. Hogyan tudom visszarakni az Asus rendszert, és hogyan tudom eltávolítani az OpenWRT-t? Nincs egy olyan Bin fájl, amely flashelhető az OpenWRT-vel? Valaki el tudja magyarázni nekem ezt lépésről lépésre, hogy mit kell tennem?

  • Ricsii2001

    tag

    válasz kpityu2 #18429 üzenetére

    Sajnos nem sikerül. Követtem a leírást, és a "The wireless device is not in rescue mode" hibaüzenettel találkoztam (Lehet, hogy nem szó szerint így volt odaírva, de ez a lényeg).
    - Átállítottam a hálózati maszkot, és az IP címet a hálózati beállításokban,

    - Kihúztam, és miközben nyomva tartottam a reset gombot, visszadugtam a tápkábelt,
    - Összekötöttem a routert a géppel etherneten keresztül,
    - a firmware restorationba beraktam a trx fájlt, és rányomtam az upload-ra, majd 30 másodpercig connectingel, és kiírja, a fent említett hibaüzenetet.
    Hogy tudom visszarakni a gyári rendszert?

  • Ricsii2001

    tag

    Sziasztok!
    Korábban már fordultam kérdéssel a topic olvasóihoz azzal kapcsolatban, hogy hogyan kell törölni az OpenWRT-t az Asus RT-AX53U routerről. Megpróbáltam a leírtak alapján, de valahogy nem jött össze, miszerint "A router nincs mentési módban". Aztán feladtam, és úgy döntöttem, hogy ha már nem akar összejönni, akkor adok az OpenWRT-nek egy esélyt.
    Tegnap fedeztem fel azt a jelenséget, hogy a 2,4 GHZ-s része a wifinek nem olyan gyors, mint amilyennek lennie kellene. Az Asus oldala szerint 2,4 GHZ-n, Ax-on a maximális sebességnek 574 mbps-nek kellene lennie, azonban a Windows szerint csak 287 mbps a kapcsolat maximális sebessége. A 287 az 574-nek pont a fele :)
    Azonban az 5 GHZ-s kapcsolatra ez a hibajelenség nem vonatkozik, ott ami le van írva 1201 mbps, az a Windows szerint is 1201 mbps. Az 5 GHZ-t is Axon néztem. Mi lehet a gond? Hibás lenne a routerem? Vagy az Openwrt teszi ezt?

  • Ricsii2001

    tag

    Sziasztok!
    Még mindig az Asus RT Ax53u routeremmel küzdök. Amióta felraktam rá vissza az asus rendszerét, azóta a wifi lefedettséggel való küszködésem megoldódott. Azonban most feltűnt egy érdekesség: A 2,4 GHZ-n Wifi6 AX módban a windows valamiért csak 287 mbps-t ír maximális wifi sebességnek az Asus által ígért 574 helyett. Ez pont a fele. Volt, hogy júniusban sikerült elérnem az 574-et. 5GHZ-n pedig tökéletesen eléri a windows is az ígért 1201-et. A routerben van valami elromolva, ami a 2,4 GHZ-ért felel? Azért kell a 2,4 GHZ, mert az 5 GHZ nem működik megfelelően a házban. Ahogy kilépek a szobámból, az 5 GHZ megszűnik, és csak a 2,4 marad helyette.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák