Új hozzászólás Aktív témák

  • kushwavez

    senior tag

    Ezeket félretéve viszonylag friss AC56U felhasználó vagyok és rendkívül meg vagyok elégedve vele.
    26 MB/s sebességet simán hozza az eszköz SMB/FTP Wifi-n keresztüli másoláson ami szerintem egy egész jó érték.
    kábelen keresztül meg simán játszok egy több gigás játékkal (Assassin's Creed Origins, CONTROL) úgy, hogy nem kell rámásolnom a gépre (sőt, wifi-n keresztül toltam végig a Layers of Fear 2-t, úgy sem volt vele gondom), hanem csak simán elindítom a felcsatolt meghajtóról és viszonylag tűrhető sebességgel be is tölti. Nyílván gyorsabb lenne rámásolva, de így is bőven jó nekem.

    Előtte egy régebbi TP-Link user voltam DD-WRT-vel (ami 2 évig folyamatosan ment leállás nélkül, jól be is sárgult a gép). Vettem 2 új routert (D-LINK DIR 825, Linksys EA2750) és mindkettő megdöbbentően rossz volt. A D-Link konkrétan ahogy bekonfiguráltam a vendégwifi-t meghalt. Ledobált, kifagyott, újraindult és 100 kb/s volt a sebesség 10 cm-ről amikor éppen nem fagyott ki, NAS sebesség ~3 MB/s ami röhejes. Linksys-nél jó volt a sebesség, de 0 konfig lehetőséget kínál vendégwifire ami pedig nálam fontos lenne, a QoS 0, a NAS ~6 MB/s és mikor kimaxolja befagy/újraindul.
    Mindkettőt visszaküldtem már az első héten.

    Aztán elkezdtem nézegetni az ASUS routereket, láttam, hogy erre fel lehet pakolni a DD-WRT-t és jobb is a teljesítmény azon, mondom sebaj csapjunk bele, olcsón megkaparintottam egyet, DD-WRT fel, majd mindent úgy állítottam be, ahogy anno az öreg TP-Link-emen. Nem lehet csatlakozni a vendéghálózathoz. Sokat keresgéltem, találtam egy Kong nevezetű DD-WRT build-et, majd ugyanúgy feltettem és bekonfigoltam. Végre működött, de irgalmatlan lassú volt a 2.4 GHz (~60 KB/s), a NAS meg egyáltalán nem gyorsabb, hanem 1000x lassabb volt, úgy kb. 5 mb/s. Majd egy pár napot még szenvedtem azzal, hogy visszarakjam az eredeti firmware-t, de azóta minden rendben van vele, nem kapcsolt ki egyszer sem, jelenleg Merlin fut rajta a HTTP/Torrent kliens miatt, de nem tapasztaltam teljesítménybeli különbséget.
    Igazán kellemes csalódás volt ez a router.
    Ja, akinek teljesítménybeli bajai vannak a NAS részével, figyeljen arra, hogy fájlrendszertől is függ az, hogy mennyivel másol. NTFS nekem nem volt jó, EXT4-en van most és működik rendesen.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Új hozzászólás Aktív témák