Új hozzászólás Aktív témák

  • Susnyak

    csendes tag

    válasz rYaN- #58 üzenetére

    Már írtam ide a fórumba pár hónappal ezelőtt a Celeron M-el kapcsolatban. Ebben a processzorban (a dothan magosban biztosan) le van tiltva a Speedstep hardverszinten. Se a Powergear, se az NHC nem képes szabályozni a tényleges órajelet Celeron-M (!) esetén . Amire képes a proci, az a CPU throttling. Ennek lényege az, hogy ha pl. egy 1600MHz-es Celeron-M-en beállítod, hogy 25%, vagy 400MHz, akkor a program leállítja a procit egy ciklusban az idő 3/4-edében. Tehát az továbbra is 1600MHz-en megy, de az idő 75%-ában nem végez számítást (kb. HLT parancs). Ezt írja ki a Windows és a programok is. Fogyasztásban nem nyújt jelentős megtakarítást, de a teljesítményt nagyon leveszi. Nekem is Celeron-M proci volt a gépemben, de a 45Wh-s ( ez is 4400mAh-os, csak 11,1V-os...) akksival azonos fényerőn 1600-on 1:40-et ment, ''400-on'' pedig 1:50-et. Kevés volt, ezért kicseréltem a procit egy 1,5-ös Dothan Pentium-M-re. Ez 600 MHz-en sokkal gyorsabb, mint a régi 400-on és 3 órát bír a gép. Elég sok véleményt olvasgattam annak idején a Celeronról, de ha rosszul tudom, javítsatok ki!

Új hozzászólás Aktív témák