Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • f3rdzs0

    senior tag

    válasz v2 #5220 üzenetére

    Aris discordján van egy setup engineer channel. Ott effektíve neked kell megmondanod a botnak, hogy mi a bajod, szóval nem a legjobb megoldás mindenre, de nagyon sokat segít, hogy elindulj kijavítani a setupodat (plusz megérteni, hogy hogy működik a játék). Mondjuk szvsz ezt a játékba kellett volna integrálniuk.
    Én az alábbit szoktam:

    1. 5-10 perc körözgetés, hogy belőjem a gumikat, és figyelek, hogy nagyjából mi lehet amit majd írhatok a botnak

    2. Javított gumi nyomásokkal ténylegesen kiderítem, hogy mit kéne írnom a botnak

    3. Beírom a botnak a bajomat (pl Setup: understeer slow speed apex szerk.: látatlanba erre tippelnék, hogy ez mmdms kolléga baja, vagy valszeg inkább high speed apex ha Spa-ról van szó)

    4. Sorrendben kiadja, hogy mit érdemes változtatnom
    (A fentire ezt adja: Assuming pressures are correct. Do only one modification at a time. From more to less influence. 1 click higher front bumpstop range1 click lower front bumpstop rate1 click lower front wheel rate1 click lower front antiroll bar1mm lower front ride height2mm higher rear heightLess preloadGeneric: More front negative camberLess rear negative camberLess rear toe)

    5. Utána nézek annak amit kiadott (CDA guide szokott a legyegyszerűbb lenni, de ebben nincs benne minden), hogy melyiknek van a legtöbb értelme (pl mikor azt javasolja, hogy vegyem lejjebb a hátsó szárnyat, az szinte garantáltan nem lesz jó semmilyen pályán).

    6. Megváltoztatom amit így kitaláltam

    7. Kezdem az egészet az elejéről

    Ami feltűnt, hogy a kocsi hátsóját nem szereti a bot csesztetni, de általában ha nagyon ahhoz akarsz nyúlni, akkor sokszor csak az ellenkezőjét kell csinálnod mint amit az elejére javasol (pl Anti Roll Bar-ra ha azt akarja, hogy emeld meg az elején, akkor nagyjából ugyanazt éred el ha a hátát csökkented, de ezért fontos utánanézni).

    [ Szerkesztve ]

    f3rdzs0

Új hozzászólás Aktív témák