Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeathAdder

    veterán

    válasz Rasiel #1791 üzenetére

    v-sync -et kikapcsolom mindig

    A Unity szereti a VRAM-ot, a Black Flag-el összehasonlítva mindenképpen komoly az ugrás ilyen téren.

    Akkor azt hiszem meg is van a gond. Én ultra alatti beállításokon kezdtem és onnan jutottam el végül a low-ig. Érdekes hogy az fps szám nemigen csökkent, tehát gondolom a GPU-ban megvan az erő, csak a VRAM fogy el :O

    Bár érdekes hogy gta5-ben is megtaláltam az aranyközéputat, amivel vígan kivittem a játékot, de ennek lehet oka gondolom a sokkal jobb optimalizáció :)

    Egyébként végig 99%-on megy a GPU, kb. 7 gb ramot fogyaszt, és 2030 mb VRAM-ot. A lapozófájl kihasználtságát hogyan kell monitorozni? Most 4096-4096-ra tettem, de nem változott semmi :N

    Szerkesztem: most elindítottam a játékot és rögtön 16 fps-el ment, ami elég fura módja a betelt VRAM tünetének. Ekkor ledobtam a tálcára a játékot, majd néhány másodperc után visszaléptem és máris ment 40+ FPS-el a tömegben, meg mindenhol :F

    Kérnélek hogy próbáld meg úgy hogy minden LOW hogy ugyan mennyi VRAM-ot fogyaszt, de vannak játékok amik ritkábban űrítik a memóriát nagyobb VRAM esetén, ezért űgy tűnik hogy akkor is sokat fogyaszt.

    Eddigi tapasztalataim szerint a hirtelen FPS-esés tipikus tünete hogy játszol és egyszer csak nagyon beesik az FPS aztán üríti a VRAM-ot és néhány másodperc múlva egyből felszalad és fut tovább szépen X ideig.
    Ezzel sokat szívtam annó amikor még 1 gigás kátyám volt valamikor réges régen :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák