Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #43680768

    törölt tag

    válasz Aryes #5825 üzenetére

    Persze, intelligens akkumlátor töltőt akarok építeni, ami a következő paraméterekkel dolgozik
    Manuális és automatikus beállítással elterjedtebb akkumulátor tipusokat tudja tölteni.
    "Zselés" 4-20A, mindenféle "ólom" 10-74A-ig, "egyéb" akkumulátor profil
    Mindegyiknek más a töltő profilja elméletben fejben már összeraktam hozzá mindent.
    Figyelni kell az akkumulátor feszültséget, hőmérsékletét (itt a változás a lényeg) és még pár dolgot. Ez alapján szabályozni kell a töltőfeszültséget és áramot.
    Amikor kész a töltés váltson át csepptöltésre. Legyen benne szulfid oldás, döglött akkumlátoron töltés "beindítás"
    Az ötlett onnét jött, hogy szükségem van egy olyan töltőre amivel az autóm és a mocim akksiját ha kell tudom tölteni. Illetve a családban fellelhető minden egyéb akkumlátort. Főleg a mociknál vannak érdekes példányok, ami nem két forint :(
    Na és persze az sem árt, ha szabályozott kimenetett tudok biztosítani a akksis fúromhoz is. áramkorláttal mivel átalakítottam az akksikat lI-ionra. (egyenlőre laptop táppal és fesz és áramkorlátozó áramkörrel töltöm)
    Nem értek hozzá csak hobbi projekt.

Új hozzászólás Aktív témák