Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aryes

    nagyúr

    válasz MrChris #14163 üzenetére

    Az a probléma, hogy olyan pici elmozdulást kellene mérni, ami akár ultrahangos, akár lézeres távolságméréshez kevés felületet biztosít. Amit mérni lehetne, az az egyes tompítók által eltakart fénysugár erősségében bekövetkezett változás. Tegyük fel, hogy a tompító egyik oldalára fényforrást teszel, pl. lézer dióda (filléres tétel), másik oldalára fototranzisztort (szintén). A tranzisztor feszültségét az arduino analóg bemenetein méred. A fénysugár erősségét úgy állítod be, hogy egy kisebb árnyék már változást okozzon a mérésben. Innentől a változást kell detektálni.
    Ettől szerintem üzembiztosabb megoldás lenne, ha némi mechanikát is vinnél a rendszerbe: minden tompító fölé egy vékony, könnyű tűt helyezni (pl. zongorahúrból, biztos tudsz szerezni :DDD), és a tű elmozdulását mérni. Ennek az lenne az előnye, hogy lehetne encoder tárcsát használni a mozgás detektálására (pl mint a régi, golyós egerekben). Mivel a tompítók alapból nem biztos, hogy hajszál pontosan egy magasságban vannak, a rendszer kalibrálná magát ráhelyezéskor. Az encodert a tű forgástengelyére kell tenni.

    Én meg zenész vagyok. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák