Új hozzászólás Aktív témák

  • Sesy

    aktív tag

    megpróbálom másképpen kérdezni:

    van egy építőanyagom aminek a neve mondjuk legyen EPS hőszigetelés, ez egy teljesen általános dolog.

    az épületemben van többféle EPS hőszigetelés, amit külön-külön szeretnék kiíratni...
    tulajdonság kezelővel, hozzá rendelem az adott elemhez (falhoz), hogy az pontosan milyen EPS hőszigetelés (vagyis megadom a nevét), és simán tudom listázni a mennyiségeket, a falam (hőszigetelésem) pedig minden esetben ugyan úgy néz ki, nem kell például 5 különböző nevű EPS hőszigetelés építőanyagot létrehoznom...

    ekkor nem réteges falakkal építem fel a modellt, hanem mindent úgy ahogyan a valóságban rétegenként... ez egy kicsit macerás :D

    ha réteges falat építek akkor az EPS hőszigetelés nevű építőanyagot tudom betenni a szerkezetbe, de nem tudok neki (vagyis annak a fal rétegnek) külön tulajdonságot adni (vagyis nem tudom megadni a hőszigetelés pontos nevét tulajdonságként) csak az egész réteges falnak tudok tulajdonságot meghatározni... ekkor marad az, hogy lesz sokféle EPS hőszigetelésem az építőanyagok között, és minden réteges szerkezetbe a megfelelőt használom... hát ez sem a legegyszerűbb :F

    Born stupid... Try again!

Új hozzászólás Aktív témák