Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz májkimiki #7330 üzenetére

    Az Arch telepítés nem csak pacmannal telepítésből áll. Az is igaz, hogy pl. a particionálást a legtöbb partíció formázását csak egyszer kell megcsinálni, utána újratelepítéseknél elég már csak a root partíciót formázni. Azon túl meg csak loadkeys, genfstab, locale.conf szerkesztése, locale-gen, pacstrap base linux möhöh, arch-chroot, cat "blabla" > /etc/hostname, /etc/vconsole.conf szerkesztése, pacman -S csomagok, stb.. Bár mirrorlistet se árt szerkeszteni, kikommentelni, hogy melyik közeli szervert használja. Aztán grub-install, grub-mkconfig, passwd root, useradd -G blabla, paswd userneved, exit, umount -a, reboot.

    Hardveres óra állítása nem szokott kelleni, időzóna telepítés után is beállítható systemctl-lel, nagyon más nincs. Persze most csak elnagyolva foglaltam össze.

    Én azért sem csinálok telepítőscriptet, mert szinte mindig másmilyen rendszert építek, hiába is lenne régről scriptem, ha egy csomó telepítési lépést máshogy csinálok, más csomagokat telepítek, stb..

    Script nélkül sem nagy munka telepíteni, mert a gépelgetés nagyja is megúszható, Tab billentyűre kiegészíti a parancsokat, mindig csak egy-két karaktert viszel be, utána már Tab-ra fel kéne ismernie, hogy mit akarsz írni.

Új hozzászólás Aktív témák