Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chab7

    addikt

    válasz #40553216 #262 üzenetére

    Igen, én használom. Nekem tetszik az újítás. Kicsit szebbek lettek az ikonok, és a beszélgetéseket egy ablakon belül kezeli már (nekem ez is bejön).
    Szerencsére az egész nem úgy néz ki mint a windowsos, attól behalnék én is, de csak funkcionálisan lett a linuxos fejlesztve nem kinézetre. És ez jó.

    Viszont kellene egy gyorshelp valakitől. Nem találom akárhogy keresem azt a pacman kapcsolót amit a pacman -Syu után kell írni és akkor xy csomag nem frissül.
    Történt ugyanis, hogy tegnap mégegyszer lett frissítve a networkmanager és érthetetlen okokból azt írja a changelog is, hogy visszavonták a patch-t ami bele került. Na természetesen újra nincs jelerőség visszajelzés :W pedig megoldották és most visszavonni :F
    Magát a downgradet megoldottam a tegnapi első frissítésre amivel jó, de mikor frissítek legközelebb - és majdnem minden nap szoktam - akkor jó lenne ha nem mászna fel megint a visszarontott verzió.
    Egyszer már pedig olvastam a wikiben a parancsot de most mikor kellene természetesen nem találom.

    Másik dolog: már egyszer megoldottam az automountot az usb-s vinyókra, viszont az egyikre - amelyiket fuseblk-ként csatolja - ha rámásolok valamit akkor mindig kidob egy ablakot, hogy nem tudta a jogosultságokat érvényesíteni az új helyen. Viszont ha nem az /etc/udev/rules.d -be tett fájllal csatolok hanem pcmanfm-el (amit nem akarnék használni mert krusadert preferálom a fülek miatt) akkor nincs ez az üzenet.
    Gondoltam megnézem milyen szabályok vannak még a wikiben mert mikor csináltam akkor volt sok lehetőség.
    Vissza is kerestem innen a fórumból a linkemet ahol írtam hogy hogy oldottam meg és azon a wiki oldalon már nincsenek benne azok a példák amivel sikerült megcsinálnom :Y Ez hogy lehet?
    Most megint ott tartok hogy nincs automount, csak ha mindig elindítgatom a pcmanfm-t ha valami usb-s cuccot csatlakoztatok.
    Erre is jó lenne valami hogy helyesen csatolja, ne legyen ez a jogosultságüzenet sem ha másolok, és ne kelljen semmi programot (pcmanfm) indítani az automounthoz.

    Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Új hozzászólás Aktív témák