Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    válasz Frawly #6365 üzenetére

    Igazad van, tényleg nem kell az AMDGPU PRO driver a Dirt4-hez, betölt a nyílt vulkan driverrel is, csak sokkal lassabban, utána már a játék sebességgel nincs gond. Nyílt vulkan driverrel legalább 3-5 perc amíg betölt a játék, míg amdgpu-pro és hozzá tartozó vulkan csomaggal szinte azonnal indul. Az amdgpu-pro-t és a hozzá tartozó vulkan drivert leszedtem, és felraktam az amdvlk opensource vulkan drivert, és valóban ezzel is megy a Dirt4. Sőt Debian buster alatt is tettem egy próbát a Dirt4-el, ott csak a mesa féle radeon vulkan driver érhető el, az amdvlk nem, a mesa vulkan-t felraktam és azzal is betöltődött a játék, persze itt is lassan töltött be, de utána játszható volt.
    Az amdgpu-pro-nak van egy hátránya hogy a telepítése aur-ból nem valami gyors, ugyan nem forrásból teszi fel, hanem ubuntu 18.04-re való deb csomagokat szed le lassan valahonnan és ezt alakítja át arch kompatibilissé. Gondolom a frissítése se lehet túl gyors az amdgpu-pro aur csomagoknak.
    Ki kellene deríteni miért tölt be lassabban a nyílt vulkan driverrel a dirt4, a googleban egyelőre nem találtam megoldást.

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák