Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frame>24

    addikt

    válasz DeFranco #5723 üzenetére

    A 2 féle oltás a Rotarix (2 db, 2x 18e HUF/oltás), és RotaTeq (3db, ~15e HUF/oltás)

    Szigorúan nézve a RotaTeq (régebben fejleszetett vakcina) elvileg kicsivel jobb védelmet nyújt, mert több rota-törzs antigént tartalmaz, ÁMDE, a többszöri ismétlés miatt (3 vs 2) könnyebb kicsúszni a "limitidőből" (pl. ha a pici közben beteg és nem kaphat oltást).
    Mi a RotaTeq-kel picit kicsúsztunk, de beadtuk.

    Lényeges különbség védelemben amúgy nincs a 2 között (go for Rotarix, imho).

    amúgy jókat röhögök ezen a topikon, én titkon tavaly július óta olvasgatom, pl. ez a tengervizes takonyoldó szembespriccelés, mert ficánkol a gyerek, nálunk is volt, nem 1x... ;]

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    Namost bekérdeznék én is, rákeresve a topikban erről nem találtam semmit.

    Szóvalhogy volt-e másnál is olyan, hogy a gyermek "kommunikál", hogy úgy mondjam, a híg levegő egy pontjával, ahol látszólag semmi érdekes nincs? - (se zörgő akármi, se fényes tárgy, vagy színes, fura alakú akármi más)!
    De frankón odaröhög, gagyog, ésatöbbi. Ha elforgatjuk, vagy odébb visszük, a szemével követi a "semmit", odafordul a fejével. Talán 3-4 hónapos kora körül kezdődött ez (most lassan 9 hónapos lesz), és változó gyakorisággal történik. Egyelőre nem kezdeném el fejtegetni, mi fordul meg az ember fejében, de ijesztő ez a dolog számunkra a párommal.

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz Vladi #5781 üzenetére

    Sajnos már mi sem tudtunk másra gondolni, mint hogy pl. néhai papák-mamák eljöttek megnézni a dédunokát, ehhe... :U :D

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz jerry311 #5785 üzenetére

    Hát majd jól meg is kérdezem majd, mit lát, ha akkoriban még csinálja ezt... :K

    Merhogy szvsz ebben az esetben mennyivel logikusabb válasz az, hogy csak bambul?! Nem hülye az a gyerek, hogy a semmin vihog.

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz Möhe #5866 üzenetére

    Nagyon sajnálom a helyzeted.
    A gyereknek ugyanis, - ésszerű keretek között - jót tesz, ha kimozdul, más embereket is lát, stb.
    Nem tudom hirtelen, a tiétek mennyi idős, nálunk a rokonság miatt elképzelhetetlen volt, hogy ne cibáljuk relatíve hamar.
    Júliusban született, kb. 2,5 hónaposan már vittük ~200 km -re anyósomékhoz, az még szeptemberben volt. Semmi nagy baj nem volt, hát szoknia kell szegényemnek a nagy társaságot, de akkor viszont jobb, ha minél előbb!

    Azt vettük észre, hogy - szélsőséges helyzeteket kivéve - a gyerek bárhol elvan, ha az ANYJA ott van mellette - neki ez a lényeg.

    Van persze hátulütő is, - karácsonyra ugyanúgy vittük haza, ahol elsumákolták az otthoni állapotokat: mindenki beteg volt a téli szezonban, a gyerek meg jól begyűjtötte első nagy lebetegedését, jan 1-én már az ügyeleten voltunk, úgy, hogy anya is romon volt... <---- erre írom, hogy ésszerű keretek közt. - de most jó idő jön, nyár ,stb.

    Az a baj, hogy ebben az állapotban szerintem már messze nem lehet "észérvekkel" meggyőzni egy gyermekét túlzóan féltő nőt. Ehhez szerintem az kéne, hogy valami nagyon közeli barátnője (akár több barátnő is) mondja el neki ugyanazokat, amiket itt normálisnak tartunk.
    Erre nincs valami lehetőség?
    vagy mutasd meg neki a topikot - bár az rosszul jönne ki...

    szerk: És akkor még hol vannak az esések (ágyról leesés!) az első felállás-próbák időszakában, amikről egy külön wall-of-text hszt írhatnék, ezek most történnek velünk, éshát igen, nehéz nem halálra aggódni magunkat...

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    Meg én is szertenék kicsit büszkélkedni, szóval így kezdtük, és egy nem túl régi kép.

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz tildy #6021 üzenetére

    Nem a személyiséged fog változni, hanem a dolgokhoz való hozzáállásod. Ahogy a gyerekorvosunk mondta: "ők csinálnak belőlünk szülőt!"

    A gyermek pedig felül fog írni minden tervet. Még a legapróbbakat is, (pl. "ma ebéd után elmegyünk vele mittudoménhova, hisz' csak fél-egy óra" - na még az ilyeneket is).

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz Ghoosty #6033 üzenetére

    ...szerintem tudod te, hogy értem.

    pl. "mindössze" a nélkülünk alvás. Aminek a kétesélyes voltát mi is tudtuk előre. Már egy sereg egyéb dolog következik abból, ha pl. veletek alszik, vagy nem alszik, fizikailag, lelkileg, stb.

    Annyira különbözőek a gyerekek is, és máshogy viselkedik az ember hullafáradtan 9 hónapi "aggodalom," várakozás és tapasztalatlanság, vagy pedig 3 gyerek után...

    Ha ti ennyire fel voltatok készülve, akkor gratula hozzá, de szerintem ez pontosan az a téma, hogy nagyon más (akár sokat)tudni róla, meg benne lenni és megtapasztalni. (mi is pesztráltuk előtte 4 évig a keresztfiúnkat pici korától kezdve, aki eleve nem könnyű eset; ezernyi dolgot hallottunk/láttunk, "tudtuk mi várható" - de azért na!)

    'majd meglátod, mikor...' ! :K :D

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz Möhe #6079 üzenetére

    Még véletlenül se adjatok neki kukoricát, atyaég!
    Szétpuffad a bele! (se babot, se borsót, etc. ezeket kb. tán 1 éves kor után ehet)

    5-6 hónapos kor körül szoktak először hozzátáplálni mindenféle gyümölcspépeket. Pl. alma, banán, répa, stb. Mehet bele finomra reszelt háztartási keksz is.
    Vagy csináljátok házilag, vagy vannak ilyen életkor-címkével ellátott papik a DM-ben, pl.
    Mondjuk jó büdös lesz tőlük a kaki, sokkal rosszabb, mint a házilag pűrt cucc. :D

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz Möhe #6099 üzenetére

    Hogy elnézést kérek ezért, de nem lehet, hogy csak hiányzik már egy jó kis mentálhigiénés xxx ??
    Tudom, néha nehéz megtalálni a módját, de a 6 hónapos gyermek már nem olyan pici. Meg tudom, hogy pont a rossz légkör is nehezíti, de...

    Ne is válaszolj erre itt, csakhát-ugye, szóval a baba is készült valahogyan, na... :) :Y

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz Csiga85 #6113 üzenetére

    Nagyon durva problémákra derül fény ebben a topikban!

    Möhe-nek már nem is tudom, mit lehet írni, valóban le kéne ülnie az anyukával, *nyugodtan* beszélni, ahogy a többiek is írták. És akkor talán lehetne fizikai téren is közeledni.

    A Ti esetetek meg:
    nem egyedi!; ismerek másokat is, ahol apuka rommá dolgozza magát, anya pedig becsavarodik otthon a gyerekkel! ÉS erre (van ahol ráadásul büszkén) rávállalnak egy másodikat.
    Ezt mi sem értjük. Egy ponton túl nem éri meg a meló, egyszerűen meg kell érteni, hogy nem ér semmit a pluszban keresett pénz, ha anya közben egyedül viszi otthon a mindent, és még beszélni sem tud senkihez!
    (Jó, nyilván van, amikor a baba "előbb" jön, sőt, szoktuk mondani, hogy aki jönni akar, az nem vár "ideális időpontra", plusz az is igaz, hogy a gyerekhez nincs ideális időpont, mindig "lehetne jobb"... Szóval érthető, hogy meg akarjátok tartani, de akkor fel kell szabadítani apát is valahogy! - a "nincs elég pénz" nem indok - nálunk csak én vagyok kereső).

    Én reggel vagyok 1-1,5 órát a gyerekkel, meg este ~kb. 2-őt, de a hétvége szinte teljesen a miénk;
    még így is van olyan érzésem, hogy sokat van egyedül a feleségem.
    Plusz nem tudom, milyen lesz majd júliustól, akkor bölcsis beszoktatás, ősztől már mindketten dolgozunk/tanulunk.

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz DeFranco #6187 üzenetére

    Vannak olyan periódusaik, amikor nagyon anyásak/apásak, és egyszerűen az a baja, hogy nem rajtatok van.
    Másfél hónapos, Te, hát őt még ultramód nyunyorgatni-szeretgetni kell, szvsz...

    Ilyen korában nálam még mellkason megaludt, olyan jó érzés volt! (+hátfájás :D)

    Amúgy a legvalószínűbb a fentiek mellett, hogy nagyon brutál frontátvonulásos napokon vagyunk túl, nagy lehűlés volt, szél, most meg melegedés, ezekre a babák nagyon érzékenyek.
    Pl. a mienk tegnapelőtt teljesen "vállalhatatlanul" viselkedett, de rokon mesélte, hogy szintén a múlt hét végi babás-mamás foglalkozáson az összes gyerek csak az anyján volt meg... szóval így megy ez...

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz DeFranco #6214 üzenetére

    Óigen, ezt pont akartam posztolni én is. Mondjuk az a kép de beszédes, ahol az anyuka össze van karmolva-kakilva-hasa-csíkos stb. Az a durva, hogy régen az számított nőiesnek, aki gyerekeket nevelt. Ma meg a topmodell ideál-alkat számít, ezért ekkora a kontraszt. A képsor csak azt nem tartalmazza, hogy sok anyuka még karcsúbb lesz a gyerek után rohangálós időszakban, mint előtte valaha, csak nagyobb cicikkel, höhhe!

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz Csiga85 #6217 üzenetére

    Baranya - Pécs

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    Heló,

    nálatok mi a helyzet a gyerekkel időjárási front téren?
    Láttunk már 1-2 hisztit, de most durván ki van készülve, kb. mintha valaki egyszerre lőné magát kokainnal és xanaxxal... :Y

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz tildy #6491 üzenetére

    Azért ne szakadjunk már el megint a valóságtól, oké?!

    Ja, nem kell hálapénz, mert MEGFIZETIK az orvosokat. Úgy kb. 6-10x arányban...
    Ezáltal nincs (akkora) orvoshiány (elvándorlás), így mindig van valamely ügyelő doki, aki gondolom ért is valamennyire a dolgához ÉS ellátni IS hajlandó... :U

    (Csak azt felejtik el, hogy a sok "jó szakértő" külföldi doki pont itthon, magyar egyetemeken szerez normális szaktudást, potom pénzé' költségtérítve is, aztán röhög rajtunk odakinn...) - iithon szerez, mert odakinn csak a szín-ötös tanulók, meg az ultra-gazdagok jutnak be honi medical Junivörzitire.

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz tildy #6485 üzenetére

    Az viszont igaz, hogy itthon - kevés kivételtől eltekintve - a terhességet automatikus lógásnak veszik, már a 6. hónaptól kezdve.
    Viszont úgy tudom, "külföldön" (=USA, nemtom UK-ben is így van-e), de alapestben csak 6 hónapig lehetsz otthon a gyerekkel... AZ viszont szerintem kevés. Egy év inkább kell.

    szerk: a sok szmájlival szakadtál el - "haha, itt már nincs ilyen" felkiáltást sugallva (és bocs, de így éreztem)

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz tildy #6491 üzenetére

    De egyébként, még nyújthatnám a tésztát, mert pl. a "választott orvos" egyáltalán NEM hülyeség, ugyanis e módon egyazon ember követheti végig az egész terhesség lefolyását. Ami szakmailag abszolút előnyös a hibák/félreértések kiküszöbölése végett (nincs ilyen, hogy "ki ez nő, mi is volt magával az elmúlt 9 hónapban?!"); valamint emberileg szintén előnyös az amúgy is érzékeny orvos-beteg kapcsolat és bizalom fokozatos felépítésében!

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz tildy #6498 üzenetére

    Akkor egy újabb gondolat:

    A pizzásfiúnak ugye jár a borravaló, mert szegény felhozta a 3. emeletre a félig kihűlt pizzát, mert "jaj szegény fillérekből él", a londinernek is a cipekedésért, a benzinkutasnak az ablakmosásért, a pincérnek is jár a TIP, mert méltóztatott kihozni a sört, amibe a pult mögött belehugyozott...

    DE a dokinak - pláne egy szülésznek ne járjon? - aki amúgy sose alszik nyugodtan, mert bármikor behívhatják bármelyik betegéhez, de ha ettől még el is tekintünk, akkor is: a feleségem és a gyermekem életéért felel (és rajtuk keresztül még az én életemért is, mert bármelyikük ottmarad, akkor én sem tudok ugyanúgy élni, mintha mi sem történt volna!)

    Az óriási felelősséget háláljuk, egyrészt. Másrészt az egészségügy MINDEN, fejlett államban is veszteséges, ez a fajta kompenzálás legalább olyanoknak jut, akik talán emberileg (jobban) rá is szolgálnak.
    Mi nem sajnáltuk a dokinktól mindezt.

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz Goose-T #6621 üzenetére

    Nálunk nagyon hasonló volt 2 egy hete a gyerekkel (10 hónapos), nem is a vízzel játszás, hanem hogy egyszerűen éjjel felkelt, és kitalálta, hogy neki semmi sem jó, nem akart visszaaludni.
    Többször lefuttattuk a "hagyományos kézben-altatás/cici-komfortcici/ágyban hasat-hátat simogatva alvás/anyu-apu közt alvás" algoritmust, de semmi eredménye nem lett. (itatni is próbáltuk, nem az volt a baj, peluscsere is volt, minden)
    És akkor átvittem a másik szobába kicsit egyedül lenni, aminek nyilván üvöltés lett a vége, és akkor már hajlandó volt aludni anyával. (Ezt több napon is el kellett játszanunk vele. A 3. alkalommal már ~kb. tudta, hogy valszeg mi lesz, és akkor nem kellett a bünti)

    Igen, "brutális," meg stb.. de 1.) anya már az összeesés határán volt az egész folyamat kezdetén is (az én kezemben természetesen ugyanúgy nem aludt) , 2.) márpedig NEM SZOKHATJA MEG, hogy éjjel játszik, csak mert front van/foga bújik-fáj/nincs kedve aludni! Az élet kegyetlen...
    És nincs számolós dal se éjjel, de amúgy ismerjük és tök poén :K , nappal tolhatja, 4-5 hónapos korában az volt a kedvence! (Azóta meg a porszívót b*tatja folyton, de lehet nem függ össze a dalszöveggel - hanem inkább az orrszívással :DDD )

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz frame>24 #6638 üzenetére

    ! Azt elfelejtettem írni, hogy a próbálkozások közben meg sem próbált bekábulni, hanem a kezünkből ellökte magát, az ágyban felpattant, rugózott felállva-vigyorogva, az ágyunkban is csak bohóckodott.
    Tehát, ha látjuk, hogy amúgy aludni akarna, csak lassabban megy, akkor nyilván nem szopatjuk, de itt másról volt szó...

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz emmm #6645 üzenetére

    "Before you have a kid, whenever you see a commercial about not shaking your baby, you can’t help but chuckle and think, “What kind of Grade A moron needs to be told not to shake a baby?” Then, after you have a kid, and it’s 3 am, and you’re holding this little screaming tomato that won’t stop crying, you think, “Oh right, this is why people end up shaking their baby.” You won’t believe how angry you can feel at a little innocent baby — how tempted you are to drop kick them out the window!"

    innen - jókat ír ;]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz Möhe #6803 üzenetére

    pelenkázás:
    nálunk is akörül kezdte el a nyikogást. Szerintem csak annyi, hogy kezd sokat mozogni, legalábbis nálunk akkor indult be az ülés- felállás, és így bármilyen "helyhez kötés" felidegesíti. Ilynekor próbálunk valami "izét," amit még ritkán foghatott, a kezébe adni, kevés sikerrel. Az esti átöltöztetés a sláger, azt szerintem mindig az egész lépcsőház hallja...
    Azóta tud próbál anya pl. mászás közben káromkodva pelenkázni, stb... ;]

    szerk.: a kád eleinte ijesztő lehet neki, szintén 8 hó körül tettük mi is bele, de 1-2 alkalom után megszokta. (ott sem nagyon akar ülni azóta, mindig csak a felállás-leülés/-tottyanás támaszékkal tipegés gyakorlása)

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    Megy ez a 3 órás hülyeség.
    Szerintetek a barlangban is ez volt pármillió éve?
    Az anyatejes babánál nincs ilyen. (a kórházban is ezt mondták, "a baba igénye szerint szoptassa", nem x óránként. Eszik, amennyit őmaga bír (meg amennyit anya termel). Azt is mondták, hogy anyatejes babát nem lehet túletetni. Más kérdés, hogy az anyatejes táplálás PONT ezért nehezebb/strapásabb, feleségem is elaludt sokszor szoptatás közben. Ráadásul az elején lehet mellgyulladás is, ha csak egyik cicit preferálja a lelkem, ugye senkinek sem egyforma a 2, valamelyikből nehezebb lehet szívni, vagy szépen felsebzi, mert ugye edzés nélkül kemény az első pár hét a bimbónak, stb.

    A tápszeressel annyi a könnyebbség, hogy ott mindig uo. minőségű (és tetszés szerinti mennyiségű) a "tej," tehát ott főleg csak a baba igénye meghatározó. Ja és lehet kávézni/piálni/erőspaprikát, stb. enni, mert semmi nem megy az anyatejbe.
    --> Ezért sokan bekamuzzák, "hogy nincs tejem" és akkor mehet a tápszerezés. Viszont annál meg mindig fertőtleníteni, kotyvasztani kell, a cicire meg csak "rádobják" a lurkót éjjel is.

    Alvással is. Asszem sose keltettünk fel a babát, hogy "egyé *meg!" :DDD . De majd megkérdezem otthon.

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz Vladi #6819 üzenetére

    A nyitómondat az avataroddal összevetve azért vicces volt... ;]

    Amúgy a barlangos kérdéssel arra célzok, hogy a párezer éves kulturális/orvostani fejlődésünk abszolút nem összevethető a saját evolúciónkkal, alkalmazkodásunkkal. Pl. már a szüleinknek ajánlott "hogyan tartsd életben a gyereket" jellegű könyvekben is más dolgok vannak, mint ami manapság norma. Emellett és legfőképp, mindenki eltérő (emiatt nem szeretem az ilyen x óránként dolgok univerzálisnak tekintését), + ott vannak az időnkénti fejlődési fázisok/rohamok, amikor hirtelen sokat esznek a porontyok.

    Ha nagyon nem elég neki az anyatej, akkor nem flémkeltés, hogy talán valóban hozzá kell táplálni.

    De amúgy emmm-ék nem látogatják ilyenkor fórum helyett a gyermekorvost/védőnőt? - szerk- most látom, hogy de, bocs!

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz Goose-T #7255 üzenetére

    Hát én annyit tudok hozzászólni, hogy mi otthon megbeszéltük, ha kimutathatóan rendellenesen fejlődő magzat lesz bármikor, (és pláne ha a kritikus 12. hét előtt/körüli korú), akkor inkább elvetetjük (feleségem orvos, én biológus, szal a nézeteink e témában hasonlóak). Nem jó senkinek egy nyomorék gyermek.
    Ugyanakkor szomorú az egész, de még ez a jobbik végződés, szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz DeFranco #7912 üzenetére

    Hát igen.

    Nekem meg erről az jut eszembe, mikor anyóséknál vagyunk, mindig megy a kekszike-sütike zabáltatás. Mondjuk neki, hogy NEM, mert 15 hónapos, egyrészt normál kaja helyett ne ezeket egye, másrészt a sütikből ha bezabál, sírós hasfájás lesz a vége.
    És akkor erre az volt a reakció, hogy "de hát én vagyok a mamája, nekem az a DOLGOM, hogy elkényeztessem!" ('nyádat.)
    De ugyanúgy az én anyámnak is ott vannak a baromságai, nagyjából hasonló jelleggel, "de hát csak ebből a lekváros-vaníliás(<--!) izékás sütiből kapott, de csak egyet, (ja meg még egyet délután...)
    Meg hogy: Én felneveltem 2 gyereket ("Titeket is"), tudom, hogyan kell...!"

    Persze, csak akkor más normák voltak, meg mellesleg mi vagyunk a szülei.
    Hallod, egy teljes külön topikot lehetne nyitni a nagyszülők kontra unoka témáról. :N

    szerk: ja igen, meg hogy mi "túl szigorúak vagyunk"
    Aztán meg lehet nézni sógornőmék porontyait, akik lazább nevelést kaptak (semmit sem), hát a nagyobb már most teljes mértékben kezelhetetlen (4,5+ éves), a kicsi (szintén 15 hó) meg tart utána.
    És a legdurvább, hogy mikor össze vannak eresztve, a mienk látja azokat a hülyeségeket, amiktől mi tiltjuk, de a másikak csinálhatják, "akkor Ő mért nem?..."
    Mer' belőled normális embert akarunk csinálni

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz DeFranco #7916 üzenetére

    Nálunk a saját apám ilyen halász-vadász.

    De a vadászatot már leadta, maradt a horgászás, + gomba- kökény, csipkebogyó- szeder- stb. szedés, természetjárás. Hát azt "csinálhassa," oda mehetnek (ha nagyobb lesz a gyerek persze).

    De amúgy a nagyszülők közül a 2 nagypapával van faszán el a gyerek, a nagyik zozzantak, hát ez van.
    A másik papa (após), az meg ilyen kert-b*szogatós-, kolbásztöltős-, pálinkafőzős- féle. De jó fej, tőle sem féltem különösebben.

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    Update 22 hónapos kor után:

    Még alig lett 8 óra, már túl vagyunk a reggelin, az állatos könyvön, hogy miket láttunk tegnap az újra nyitott állatkertben, a gyurmázáson, és már motorozik a panel lakásban ezerrel.
    Közben jön egy 24+ hetes tesóka is, hogy a tét ne csökkenjen...

    Kertes házba költözünk be a nyáron, ha minden jól megy, még éppen a szülés(aug. 31) előtt...

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz hdman #9047 üzenetére

    Az alsó szomszéd egy kb. süket néni, így ő jól viseli.
    De inkább lementünk bő 2 órára a térre, hogy kicsit fárassza is magát.
    Igen, ez a duracell nyuszi effekt mindenhol megy. ÉS jön a nyár, mikor később fog feküdni mindenképp.

    @Melack: zajlik. Pécsen lakunk, szal' nem tudom, Budai vám mond-e valamit (Uránvárosból megyünk el).
    Lényeg, hogy a lépcsőzést, (3. em, nincs lift), az egyetemista bulikat fölöttünk, (én is voltam, de újszülöttel más a szitu), és a kisbolti kocsmát az ablak alatt ezúttal szeretnénk elkerülni. Ezen kívül a szomszéd múltkor felgyújtotta a lakást, és átjött segítséget kérni, hogy hogyan kéne oltani: (olajat + égő, működő szagelszívót akart oltani VÍZZEL).
    Kb. itt jött az, hogy akkor mégis CSOK és + hitel, de itt nem maradunk.

    Úgyhogy kb. 4 hét alatt lezavartunk egy lakás eladást + új ház adásvételit, a gatyám rámegy, de lesz szép kis udvar, ami a konyhából belátható, földszint, tégla, szép nagy gesztenyefák végig az utcán. (+ potenciálisan több rézbőrű, de sajnos kompromisszum mindig van)

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz tildy #9052 üzenetére

    Pedig sajnos de, nálunk JÓ ESETBEN lesz így, köszönhetően az itthoni "hozzáértő" hiteltanácsadóknak és különféle adminisztrátori állásban lévőknek.
    :(

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    Mai beszélgetés ebédkor:

    - (kicsi, 3 éves) Olyan finom ez a kaja, hogy szétrobban tőle az agyam!
    - (nagy, 5 éves) Úh! Akkor megnézhetnénk a gondolatait! Az álmait! Megnézhetnénk, hogy miért nem eszik húst!
    - (kicsi) És akkor késsel szétvágnátok? Késsel vágnátok szét az agyamat?
    - (én) Igen, azzal valószínűleg szét lehetne vágni... (itt már sírok kb.)
    - (kicsi) Áh, figyelj, inkább ne vágdossátok szét.... Mert nem én tehetek róla... Más tehet róla... (nevet)

    :))

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

Új hozzászólás Aktív témák