Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz mefistofeles #935 üzenetére

    Nem az a baj, hogy nem megbízható, hanem az, hogy egy balesetnél, ha te vagy a vétlen, akkor is te szívod meg, mert összegyűrődik, mint a papírzacskó. Én is használtam a régi Swift-et, unokatesómnak volt is és ő is azért adta el, mert nem érezte benne a biztonságot, nem érezte,hogy lenne anyag körülötte. Az újabb Swift az baba már, de nem az az ár, amiért itt a kollega venne.

    Én Opel Astra-t néznék a helyében... Egyébként én is válságautót hajtok...Fabia Combi ... és marad is egyenlőre. Bár nincs telelufizva, azért nem egy swift.

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • Dany007

    veterán

    válasz mefistofeles #935 üzenetére

    Mindenféle kisautóban félek. :) Ahogy V.Stryker is írja. Nekem nem ad biztonságérzetet.
    Ha megnézed az elérhető baleseti jelentéseket, akkor látható, hogy a "normál" körülmények között történt ütközésben rendszerit a kisebb autóban utazók halnak meg. Sok Suzukit láttam már így, de múltkor pl asszem egy ford focus volt. 3 ajtós.
    Persze azért mondom, hogy "normál" helyzetben, mert múltkor az Audi-s 150-nel nekirongyolt a hídpillérnek, naná hogy belehalt.

    De kis autóban kisebb az esélyed, hogy mennyivel az már más kérdés, de ez a lényeg.
    Múltkor csináltam egy saját "mérést". Twingo és Volvo esetében az autók elejétől mérve fél méterrel volt kisebb a gyűrődési zóna a Twingo esetében. Ami azért eldöntheti egy-egy baleset kimenetelét. De ez csak egy példa mire is gondolok. Nekem a biztonságérzetem sincs meg egy kisautóban. A céges Puntót is utálom vezetni... 80-100-nál többel nem is megyek vele.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák