Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Ghoosty #10002 üzenetére

    ez így azért elég zanza, hogy x db bűncselekmény. milyen bűncselekmény? ki ellen? nem mindegy, hogy családon belüli erőszak vagy utcai kifosztás.

    miért nem kimutatható a hatásuk? van statisztika a hajléktalanok/egyéb kétes elemek bűnözési gyakoriságáról? hol van? rögzíti ezt a tényt a rendőrség? az adat nyilvános?

    ne kutyatámadás statisztikát keress, keress gyepmesteri ebtelepi aktivitást. kevesebb gyepmester, kevesebb ebtelep, kevesebb forrás, több szabad kóbor kutya, és több szabadon engedett elvileg házi kutya (mert nem félnek hogy begyűjti a sintér). arról nem is beszélve, hogy régen a játszótéri vakarékot csapták ki aki kb. kunyerált meg férges volt max. most meg a megborult staffi szalad el (tudom édibidé ha jól nevelik meg kikaparhatja a gyerek a szemit kanállal azt is tűri, semelyik staffan ne ugorjon nekem, felesleges)

    közlekedési baleset ugyanaz mint a bűncselekmény. hol? pályán? országúton? zebrán? nem mindegy. itt most nyilván csak a városi, gyalogos vs. autós esetek az érdekesek a többi torzító adat.

    Sűrűn lakott terület tele van fekvő rendőrrel és további korlátozó táblákkal, így egyáltalán nem igaz, hogy gyorsabban közlekednek a kocsik ott, ahol igazából gyalogosként találkozhat egy gyerek egy autóval.

    igen? magyarország sűrűn lakott terület tele fekvőrendőrrel és lassú autókkal, vagy a 13 kerület újépítésű része vagy miskolc kertvárosa vagy balassagyarmat főutcája? vagy milyen dimenzión helyezed el ezt a rengeteg fekvőrendőrt?

    védett útvonalat (ami mindenhol van, mert közlekedni kell, és mit ad isten, azért ott van ahol, mert frekventált helyen van) ritkán látnak el fekvőrendőrrel, mert haladni kell, a gyereknek meg ugyanúgy át kell kelni rajta mint minden más úton. plusz a jaszkarikanyarok, kutyafüle. és lehet 100-ból 99-szer betartja a gyerek a fizikai területet amit kijelölsz neki, de attól még gyerek és betéved a tilosba.

    szóval igen, nagyon divatos ez a "nem randább a világ csak jobb a szemüvegünk" hozzáállás, részben és bizonyos esetekben igaz is de emellett vannak olyan veszélyfaktorok amik tényleg növekedtek. és mivel releváns adat nincs róla, kénytelen vagyok a második legjobb megoldással mérni, mi szerint a látás csodájával körülnézek ott ahol járok illetve ott ahol gyerek voltam és látom a különbséget.

    annak örülök, ha nálatok a legnagyobb probléma hogy a gyerek megbuckázza a brinyót az üres és sima úttesten fekvő rendőrön és az éppen arra járőröző rendőr és az utcaseprő segítik fel de ez nekem egy alternatív valóság. (úgy, hogy budapest egyik legnyugodtabb övezetében fás-pados zsákutcában lakunk, és egy vidéki megyeszékhely kertvárosában nőttem fel)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák