Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz DeFranco #10003 üzenetére

    Rólam aztán nem lehet mondani, hogy nem vagyok aggódós, mióta asszonyka terhes, 200 alatt még nem volt a vérnyomásom, ugrok mindenre, és mivel kislány lesz, már előre készítem a bézbózütőt az udvarlóknak :DDD

    De ha a kis lelkivilágom nem is hiszi el a józan eszemnek, akkor is tudom hogy sosem volt még ilyen biztonságos, kényelmes, stabil az élet (főleg itt Európa közepén), de ha mégis baj történne, sose volt még ennyire nagy az esélye, hogy ki lehessen jönni belőle.

    Viszont mindenhonnan az ömlik felénk, hogy rosszul élsz, veled is bármi megtörténhet, félj, aggódj, beteg leszel. Nem csoda, ha rátelepszik az emberre egy negatív szemlélet, és ha az ember nem érzi jól magát, hajlamos panaszkodni, hogy más se érezze jól magát - ezért az se jó már, ha nincs tv-d és nem olvasol híreket, mert papa-mama-devizahiteles ismerős-elvált kolléga panaszai ugyanúgy minden nap leszívják az ember energiáját.

    Látok rosszarcú embereket, kóbor kutyákat, gyorshajtókat stb. nap mint nap? Ja. Hányszor támadtak/haraptak meg, ütöttek el stb. 30 év alatt? Soha. Mióta feszélyez mégis a dolog? Mióta komolyra fordult anno a kapcsolatom, és elköltöztem otthonról, ezáltal nem látom minden nap hogy az ősök is rendben vannak. Ilyen az az élet. Ráadásul mégiscsak működik az evolúció, ha stresszelsz, hamarabb kimúlsz, ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Ghoosty

    őstag

    válasz DeFranco #10003 üzenetére

    Ha könnyebben megtalálható lenne, akkor keresnék részletesebb statisztikát is, de közlekedés esetében szerintem belátható így is, hogy ha növekedett volna a gyalogos gázolás, akkor sokkal nagyobb arányban kellett volna csökkennie az egyéb baleseteknek. Nem lehetetlen, de nem tartom túl valószínűnek.

    A személyek elleni bűncselekmények száma nem változott a vagyon elleni még kissé csökkent, a közrend elleni bűncselekmény aránya növekedett nagyon.
    Azért írtam, hogy nem kimutatható, mert bár sok lett a hajléktalan, nem nőtt a bűnözés. Vagy volt valami egyéb hatás, ami ellensúlyozta az ő tevékenységüket, vagy nincs komoly hatásuk.

    Nem Budapesten élek, nem tudom meghatározni, hogy ott mennyi fekvőrendőr és korlátozó tábla van. De biztos, hogy több, mint a 90-es években. Az a lakótelep, ahol felnőttem, most tele van rakva fekvőrendőrrel és a teljes övezetben 30-as a korlátozás. (már nem ott élünk) Fekvőrendőr kb ismeretlen fogalom volt gyerekként, most meg sok helyen találkozok vele. Az, hogy nincs mindenhol, ahol kéne nem jelenti, hogy nincs belőle sokkal több.

    " hanem a homelesstől aki a szervkereskedőknek gyűjti az anyagot, az elkóborolt megvadult genetikatervezett harcikutyától meg a bedrogozott bmv-s picsától akinek az első útja a karambolból a körmöshöz vezet."

    Pont ebből látszik, hogy mennyit ad hozzá a média a félelemérzethez. A kutyatámadások 1-2%-áért felelősek a harci kutyák. Ilyen szempontból legveszélyesebb, a német juhász (valószínűleg mivel abból nyugodt is sokkal több van).
    A rendőrség többször nyilatkozta már, hogy nem történt szervkereskedelemre utaló gyerekrablás. Napjainkban évente kb 100 gyerek tűnik el végleg a 17 ezer bejelentettből. Ebben benne van a szülei által agyonvert és elásott gyerek és az ismeretlen helyre szökött/rabolt is. A szervkereskedőknek a maradék jut.
    A bmv-s eset meg nem igazán különbözik az elütött szempontjából egy átlag részegen gázoló és elhajtótól, csak jobban megbotránkoztató, így nagyobb visszhangot kap.

    "annak örülök, ha nálatok a legnagyobb probléma hogy a gyerek megbuckázza a brinyót "

    Ilyet nem állítottam, csak annyit, hogy ugyanaz vagy hasonló veszély megvolt régen is, csak valamiért kevésbé törődtek vele, vagy nem is tudtak róla. Magam részéről is megteszem az óvintézkedéseket, de szerintem régen is meg kellett volna tenni.

Új hozzászólás Aktív témák