Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • honeypot

    tag

    válasz KrAt #97946 üzenetére

    Szerintem simán érdemes nekifutni annyi pénzzel. Én nem rég váltottam Air M1-re, eddig egy MacBook Air 2011-et használtam, főként office, Affinity Designer/Photo, Shapr3D, meg ugye tartalomfogyasztás. Teljesen meg voltam vele elégedve. Ettől újabb gépet simán kapsz annyi pénzért. De ez az _én_ véleményem.

    [ Szerkesztve ]

  • mave13

    őstag

    válasz KrAt #97946 üzenetére

    Szia!

    Szerintem is érdemes belevágnod.
    Én ugyan ebben a cipőben jártam még pár hete, telefon, óra droid, Tizen, HP laptop, asztali PC Windows.
    Annyi előnyöm van, hogy nekem már 2011-2013 volt egy late 2011 MacBook pro 13, és egy iPad 4.
    Most először vettem egy iPad Air 4-et, azon kezdtem az ismerkedést. Voltak újdonságok, de az alapvető, Apple-re jellemző dolgok, kezelés nem változott számottevően az iOS 8, és az iPadOS között. Annyira megtetszett a rendszer, hogy tegnap beleugrottam egy Air M1-gyel a mélyvízbe. A 2011-es MacOS-hez képest az alapok, és az kezelés ugyan az, az oprendszer sokat finomodott, kezesebb, jobban testre szabható, mint anno a Mountain Lion volt. És valahogy a kompatiblitás is jobban megoldott, akár egy Office, akár a OneDrive, vagy a Google drive esetén, bár érdekes módon nekem az iPad OS ilyen téren egyelőre nyitottabbnak tűnik, mint a MacOS.

    Szóval, ha bele akarsz kóstolni a Mac, és a MacOS világába, meg abba, hogy milyen a rendszer, és miket tudsz a Windows/Droid/Linux után átemelni, és mihez kell alkalmazkodni, ahhoz egy olcsóbb MacBook is elég. Utána egy új esetében max. kellemes csalódások lesznek, legalábbis nálam azok voltak...

    És erősen gondolkodom, hogy idővel iPhone, és iWatch felé is nyitok, mert úgy komplett a rendszer és az ökoszisztéma, de ahhoz még egy kicsit dolgoznom kell... :)

    Amire én leginkább figyelnék, az az SSD megléte... a late 2011 MacBook pro a 4 GB memóriával, és az 500-as HDD-vel egy lassú rendszer volt. És emlékeim szerint eléggé kényes az SSD-re, ha utólag mókolt vele az ember.
    Időnkét használtam újabb iMac-et leletezésre, és az SSD bár kicsi, de sokkal nagyobb élményt ad, mint a HDD-k. Ez mondjuk, Windowsos laptop esetében is így van...

    [ Szerkesztve ]

    Icewolf || kósza ||

  • r4z

    nagyúr

    válasz KrAt #97946 üzenetére

    Ennyi penzbol siman kijon egy 2012-es nem-retina MacBook Pro 13” 8GB RAM-mal es SSD-vel. A kijelzoje nagyon gyenge, de ismerkedni a rendszerrel tokeletes.

    Vasarlaskor a szokasos dolgokon kivul ket dologra figyelj:

    A beallitasokban lepj be az iCloud fiokoddal (ha nincs, hozz letre egyet elore), es kapcsold be a Find my Macet. Ha activation lock van a gepen, nem fogja engedni.

    Kikapcsolas utan cmd+R-t nyomvatartva kapcsold be a gepet, hogy nincs-e firmware jelszo. Ha bejon az Apple logo (es utana a Recovery) vagy egy foldgomb wifivalasztoval, akkor nyert ugyed van. Utobbi eseten kapcsold ki a gepet nyugodtan a power gombbal, nincs tovabbi teendo.

    Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

Új hozzászólás Aktív témák