Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wm2

    őstag

    válasz bLaCkDoGoNe #47953 üzenetére

    Ez igaz, de ha célfeladatra lövöd be a windowst, akkor teszi a dolgát. Értsd nincs net (max. frissítésnél ritkán) és fut egy 3D app. Olcsóbb is és ezért cégeket még mindig hidegen hagy a mac, főleg, hogy a Dell-HP-Lenovo hármassal ha akarna sem tudna az Apple versenyezni. De egyébként maszek használatban tényleg egy katasztrófa a win az osx után.

    [ Szerkesztve ]

    Ozora <3

  • TommyNagz

    senior tag

    válasz bLaCkDoGoNe #47953 üzenetére

    Ja, persze, de igazából én se tudom, hogy mi volt. Ettől függetlenül megosztom veletek, de kicsit hosszabb lesz:

    A1425, retina MacBook Pro late 2012, 13" az alany
    Vannak bejáratott telepítő és rendszer image-eim (hogy ne kelljen mindig a createinstallmedia-val csinálni, meg telepítgetni, kb. minden OSX verzió telepítőjéből CCC-s képfájlom, plusz vannak "Vanilla DMG-k", amik tiszta, konfigurálatlan telepített rendszerek, csak egy klónozás és már fent is van. Szeretem, mert idő-hatékony). Klónoztam 10.8.5-öt és 10.9.5-öt is NiftyDrive-ra (SD kártya), és csináltam telepítőt is a saját képfájljaimból pendrive-ra, mindkét esetben mindkét rendszerrel ugyanaz az eredmény: kernel panic, konkrétan "Unable to find driver for this platform: ACPI". Ez azért hackintoshon kívül eléggé ritka látvány. (De még ott is csak akkor van ilyen, ha valami nagyon nincs rendben...)
    Végül néhány PRAM reset, SMC reset, és egy új telepítő készítése megoldotta. App Store-os .app-ból csináltam createinstallmedia paranccsal terminálból, és ez a telepítő működött, és a telepített rendszer is bootolt rendesen, párhuzamosan a Sierrával.

    Mivel egy SSD-n volt a kettő, végül úgy döntöttem, hogy megformázom a Sierra partícióját, ráklónozom a telepített Mavericks-et, bebootolok róla, és törlöm a 2. partíciót, visszaadom a helyet az 1.-nek.

    A rejtély az, hogy ezeket az image-eket évekkel ezelőtt csináltam, és nagyon sokszor használtam, sose volt baj, és még midnig nem értem, hogy mi kavarodhatott össze.

    Egyébként az Office 2016-ot kivéve minden elfut a 10.9-en, most megpróbálok kicsit együtt élni egy ilyen korosodó (de még támogatott) OS-sel. A nagy gépen úgy is ott a Sierra. Sebességben amúgy érzek különbséget a Mavericks javára. Valahogy nincs az, hogy ha meg van nyitva pár program, már érezhetően lassul, kevésbé terhelhető, stb.

    Windows 10 minősége meg attól függ, mihez hasonlítod. Ezek az app telepítések engem nem érintenek, mert minden ilyen metrós hülye baromságot messzire elkerülök. Pl. Viberből is van metrós és sima desktop app, természetesen inkább az utóbbit használom. Borzalmas az összes metrós app, és asztali gépen vagy érintő nélküli notebookon kényelmetlen és hülyén néz ki. Stabilitásban, teljesítményben messzemenően jobb, mint a Windows 7/8/8.1. Frissítésekkel nincs gond, hardverekhez a driver-eket megtalálja magától, és végre egy Windows, ahol a kereső majdnem úgy működik, mint a Spotlight :)

    Szerk.: wm2, Dell a legjobb, ha üzletiről van szó, Lenovo a második (de nem a fos konzumer vonal, csak a Thinkpad), HP meg egy rossz vicc. Én meg pont kellemesen csalódtam a Win10-ben sok évnyi OSX után. Persze otthon a daily driver marad a Mac, bent a cégnél meg nincs más választás, marad a Win.

    [ Szerkesztve ]

    encapsulation dot1q

Új hozzászólás Aktív témák