Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz CharlieDrop #121072 üzenetére

    Én sajnos nem értek túl sokat az akksikhoz (illetve 'vmicskét' azért igen, csak szeretem letagadni és ezesetben felvenni a kényelmesen lusta poziciót, amig ténylegesen nem kell elövenni a mély müszaki tudományt hozzá) pont ezért is megyek tuti biztosra, és:
    1. mindig a saját töltöket használom
    2. mindig csak addig hagyom töltön, amig szükséges (telefonok, iPad viszont egész éjjel rajta lóghat, vmiért ott kevésbé parázok és azokat rugalmasabban kezelem.)

    Ugyanakkor tudatában vagyok mindannak amiket itt már elöttem leirtak a mai töltéskezelésröl, de én jó öreg makacs módon kitartok a 'minek változtassak vmin, ha az jól müködik, és nekem is megfelel' elveknél.

    Na lényeg a lényeg, nem én leszek a tuti megmondóembered ebben a témában, mert én a mai trendekhez képest még túl altmodisch módon használom (ezt is). :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • qnadam

    veterán

    válasz CharlieDrop #121072 üzenetére

    a lítiumakkuk alapvetően két dolgot nem szeretnek: ha teljesen fel vannak töltve, meg ha teljesen le vannak merülve (meg a hideget, a meleget, meg ha használják őket, meg ha nem...). a dji drónok akkuja tud olyat, ha x napig nem használják, lemerítik magukat 60%-ra. az aldente alkotói szerint valahova 50 és 80 közé érdemes. ráadásul a 0% meg a 100% nem egzakt fogalmak, mert sokszor a gyártó nem a full töltöttséghez teszi a százat pont a túltöltés elkerülése miatt :)
    én 70% környékére tettem. a dolog hátránya, hogy ha sokáig van így az akku, akkor a mérés elkalibrálódik, ami ellen egy teljes lemerítés-feltöltés ciklussal lehet tenni.

    istálló? gazemberség? hupákolás?

Új hozzászólás Aktív témák