Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aszpirin

    senior tag

    válasz kchris78 #116992 üzenetére

    Nem különbözik a véleményünk sokban :D az F30-as 316i másfél literes motorja teljesen használható dolog, csak "nem BMW-s" abban az értelemben, hogy ha meglátsz egy BMW-t, akkor minden körülmények között nagy adag erőt és gyorsulást képzelsz mellé, ráadásul az F30-as (ami szerintem az eddigi legjobban sikerült 3-as dizájn, nekem két F31-esem is volt, igaz, jóval erősebb motorral) ezt valahogy sugározza is magából, vagyis "máást ígér", mint amit az a másfél literes háromhengeres motor nyújt. Ennek ellenére a hétköznapokban teljesen jól használható (azért nem egy ennél jóval gyengébb autóval is furikáznak a népek :D ), ami azt illeti, nem kicsit jobb, mint az utcán futkosó autók hlegalább háromnegyede....

    Na ugyanígy van ez az alap 8/256-os Air-rel is. Hétköznapi használatra - kb két év vele való napi (nem-professszionális) együttélés alapján mondom - töükéletesen elég. Amatőr szinten videóvágáshoz, fotószerkesztéshez és GarageBand-hez is. Ezt annyiszor kifejtettem már, hogy már unom leírni, és talán többször nem is megyek bele ilyen vitákba...
    Nem mindenre elég, of course, de igenis jóval többre, mint egy 8GB-os windowsos gép, miközben sokkal komolyabb performancia-érzetet nyújt.
    Nem fehér-fekete a dolog, de a 8 GB és a villámgyors swap a játéktól eltekintve nagyon kevés nem-profeszionális felhasználásra nem elég (hirtelen nem jut eszembe egy sem, de biztosan van), és professzionálisak között is akad olyan, amihez elég (ez már a munka jellegétől és mikéntjétől függ).

    (A szakmai részébe, a memóriahasználatba és a swappelés mikéntjébe szerintem kár itt belemennünk, de azért megjegyzem, hogy 30+ éve foglalkozom hivatásszerűen szoftverfejlesztéssel, és talán az átlag feljhasználónál egy hajszálnyival több rálátásom van ezekre a területekre, főleg hogy winfoson pl. winapi-szintű memóriakezeléshez is volt már szerencsém - miközben ma már a menedzselt programnyelvek a memóriakezelést teljesen elrejtik (hála a jó égnek!), de még a nem-menedzselteknél sem tudod már feltétlenül /tudhatod, de nem kötelező/, hogy mondjuk egy, a heap-en való dinamikus memóriafoglalás mögött milyen oprendszerszintű műveletek történnek, és ezekkel a lefoglalt területekkel mit tesz az oprendszer, ha ún idle processzekhez/threadekhez tartoznak... itt azért van különbség a Windows és a macOS között.
    Mégegy: Az átalad említett garbage collector szinte teljesen irreleváns a témában, legalábbis nagyon kis ráhatása van, az is áttételesen... /gondold végig/)

    Just my two pence.

Új hozzászólás Aktív témák