Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • formula01

    aktív tag

    válasz Szabi® #111027 üzenetére

    Office+social media nyomogatásra használt ultrabookban szerinted miért van szükség RTX VGA-ra?

    Azt nem akarod megérteni, hogy egy laptop nem csak a nyers teljesítményből áll, még windows vonalon sem, a minőséget, pedig mindenhol meg kell fizetni. Gondolom nem nézted meg amit írtam, egy Dell XPS 13, ULV i5 procival, 512-es SSD-vel, 8 GB rammal ~700e Ft, pont mint egy azonos felszereltségű M2 Air. Ennek fényében, ha valakinek számít a minőség, de nincs szüksége bika teljesítményre, a 300-400e sávban, az M1 Air tökéletes vétel lehet. Akinek meg nem számít a minőség, csak hogy menjen, vagy árérzékeny, persze ott egy HP 240 pl 135e Ft-ért, célnak az is megfelel, csak nem lesz élmény használni.

    De belépő szintű gamer laptopok teljesítményével dobálózni egy ultrabook ellenében teljesen értelmetlen. Ha játszani akarok, nem veszek macbook airt, ha meg egy ultrabookot akarok nem veszek egy böszme tejfölösdoboz gamer laptopot, mert mind2 esetben magamat szopatnám meg.

    Ha neked RTX 3060 teljesítmény kell, neked nem való a Macbook. Ha viszont egy 13-as könnyű, jó minőségű ultrabookra van szükséged, és veszel egy alsóbb kategóriás 3* akkora gamer laptopot, mert van benne ertéiksz, akkor lelked rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • kivlov

    aktív tag

    válasz Szabi® #111027 üzenetére

    pont nem a felbontása volt az amit kiemeltem hanem ez:

    "8gb rammal tud 4K videót vágni akadás mentesen akár 10 órán keresztül akksiról, mindezt 380 ért"
    Nekem nem kell rtx3060 mert nem játszani akarok és ezzel a vga val max 30- 60 percig fogsz működni aksiról ami megint vicc...

    nem vitatkozni akarok csak megoldást keresni mert vennék én is windowsos gépet ha tudná a felét legalább akksiban és videóvágásban...

    és ne egy 2019 es air hasonlíts össze egy M1 procissal mert kb 3 szoros az ugrás teljesítményben....

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Szabi® #111027 üzenetére

    "Te meg hozzál olyan Macbookot aminek a grafikus teljesítménye egy rtx 3060 felett van"

    Az a baj ezzel, hogy nem lehet őket ennyire egy-egy arányban összemérni. Bizonyos applikációkban, bizonyos folyamatokban egy M1 Pro is tud RTX 3060 szintet hozni, de az nem a gaming lesz. Más folyamatokban meg még az M1 Max sem hoz RTX 3060 szintet. Ez nem így megy.

    Amíg mindenki a benchmarkok egy-egy részeredményét emeli ki, amivel az önmaga igazát tudja hangoztatni, ez csak felesleges szócséplés. Meg kell nézni, hogy mi a géppel végzendő feladat és ennek tükrében lehet azt mondani, hogy jobb lesz-e a gyakorlatban, mint az azonos pénzért kapható PC vagy sem.

    Én például videóvágásban bizonyos dolgokon sok időt megspórolok, másokon meg veszítek, de a mérleg a gyorsabb, kevésbé frusztrált, simább munkamenet felé mutat. Amikor ráadásul vettem ezt a kis gyöszt a GPU válságban, akkor egy RTX 3060 önmagában 300 ezer felett ment, ez a laptop meg 380 volt. Végül nem asztali PC-t fejlesztettem, hanem ez lett. Konzolom eddig is volt, ezután is van, nem volt szempont a videojáték.

    "Az átlagember (legtöbbje) szereti tudni, mire adja ki a pénzét, nem véletlenül nem hódítottak ezek még akkora teret"

    Az M1 óta az Apple folyamatosan dönti az eladási rekordokat és a Microsoft is elkezdte komolyabban venni az ARM integrációt.

Új hozzászólás Aktív témák