Új hozzászólás Aktív témák

  • M@trixfan

    addikt

    válasz wm2 #51086 üzenetére

    Elnézést kérek a késői válaszért, "sokfelé" kell lennem :)

    Magát a Mac-et kis koromtól ismerem gyerekkori haverom által. 90-es évek eleje, Motorola 68-cas, PPC korszak előtti Mac-ek voltak nekik először. Ha jól emlékszem System 6-ot is láttam, de legjobban a System 7-8 fogott meg. Mondanom sem kell aranyárban voltak ezek a cuccok. Nem vagyok benne biztos, hogy a multimédiás vállalkozásuk ki is termelte. Amerikai X*1000 dolláros ár rendszerváltáskori inflált forintra váltva. A mostani Mac Pro ára piskóta ahhoz képest :) Aztán persze voltak nekik PPC gépeik is, első iMac, PPC PowerMac, stb... A funkcionális design fantasztikus volt, az egy másik Johny Ive volt...

    Azt a döbbenetet sosem felejtem el amikor az otthoni DOS 386sx-hez képest két monitor között áthúztam egy ablakot 16 bites színek mellett. Akkoriban olyan szinten jobb volt a Mac mint a DOS/WIN kombó, hogy elképesztő. Sokáig úgy gondoltam, hogy az Apple lesz az a jövőben az ami a Silicon Graphics volt régen. Ebből a szempontból Steve Jobs sem volt tökéletes vezető, de Tim Cook pedig egyenesen nevetségesen gyenge :(((

    Nekem az első és eddig egyetlen PPC gépem egy 2005-ös PowerMac G5 volt újonnan. Na ez az amit a mai iPhone-os gyerekek (mondom ezt 33 évesen) sosem fognak már tapasztalni. Olyan szintű switcher élmény a PIII után, pfff... Gyönyörű brushed metal Panther, Exposé, iChat, iDVD, Garageband, Safari, stb... mindez beton stabil minőségi platformon. Eszméletlen multitask élmény volt, ez megint olyan, hogy ha ma jó Mac-et használni, akkor az maga volt a nirvána, komolyan mondom. Álom volt videózni, zenélni, egyszerűen a játékon kívül mindenben jobb volt mint az XP és Vista. Zenei felhasználásra mondjuk ma is a Mac az első az iparban, sok profi cuccnak bizony előbb van stabil Mac-es driver-e. Volt hozzá egy 20"-os Cinema Display is. Ezt váltotta egy Mac Pro 2008. A G5-ből kiszálltam jó áron a PPC-Intel váltáskor, úgyhogy az már nincs meg. Most van óriási fájdalmam, hogy ilyen távlatból nézve borzalmas amerre halad az egész. Mac Pro-t venni semmi értelme nincs, az iMac sem teljesen jó irányba lépett szvsz.. Csak szemléltetés képpen a Mac Pro annyiba került akkor kompletten, mintha az alaplapot és a két Xeon-t megvennéd egy PC boltban. Nagyon drága gép volt, de eszméletlen komoly ár/érték arnyt képviselt.

    Az a durva egyébként, hogy a mai napig betonstabil a Mac Pro 3,1. Akármelyik topikban olvasott hibának, akadásoknak se híre, se hamva. Nekem Apple fan-ként borsódzik a hátam attól - amiket főleg itt a MacBook topikban olvasok - ki hogy jár, milyen durva bugok vannak. Nagyon látszik, hogy ezek még valóban ipari gépek voltak, "it just works".

    [ Szerkesztve ]

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák