Új hozzászólás Aktív témák

  • ielektros

    senior tag

    Nekem van itt egy Time Capsule 3TB cucc egy ugyfelnek hoztam, a jovo heten viszi el. Beallitottam, hogy kiprobaljam. Hat a sebessege es a hatotavolsaga az olyan, hogy ilyet csak CISCO Hotel routerek-nel lattam. Eszmeletlen gyors es stabil. Ellenben nincs annyi opcionalis lehetoseg mint egy klasszikus router eseteben. Ebbol a penzbol en inkabb vennek egy Fritz boxot vagy valami OpenWRT kompatibilis modern routert aztan melle egy NAS. Najo ez mar igy dragabb lenne valamivel ha normalis NAS-t akar az ember.

    Apropo NAS. WD MYCloud-ra senki ne adja a fejet ha jot akar maganak. Mac-es kornyezetben katasztrofa de PC-s kliensekkel sem ertem el stabilan a 30MB/sec-et. AFP-n tudott kemenyen 2MB/sec-et.... Magamnak hoztam haza kimondottan csak filmek tarolasara. Lassu mint az allat mindegy, hogy AFP, SMB, CIFS. Tok mindegy. A webes felulete is tetu lassu es ezen felul buta mint a nyavaja. Vissza is vittem hoztam helyette egy szinten nem tul draga alap Synology DS214se-t. Ahhoz kepest, hogy belepo szintu NAS marha jo. Siman VPN-en osszehoztam a magyarorszagi NAS-unkkal, IPv6 megy ahogy kell, IPcam kezelese is szuper jo. Gyors AFP es SMB protokollon is egyarant. Time Machine megy vele tokeletesen itthon ma beallitottam minden Mac-et, hogy oda mentsenek.

Új hozzászólás Aktív témák