Új hozzászólás Aktív témák

  • zsiga667

    addikt

    válasz Overmind #1327 üzenetére

    Előszöris gratula, sokmindenhez kaptam kedvet a leírásaid alapján. :R
    Gondoltam én is írok pár sort az utóbbi 1-2 hónap ''terméséről'', remélem hasznos lesz. :)


    Angel Sanctuary : Véres, angyalos-démonos dráma érdekes fordulattal (az angyalok a rosszfiúk). Nézhető, de láttam jobbat is, ráadásul nincs befejezve, nagyon a levegőben lóg a vége. Emellett a „szerelmes vagyok a saját testvérembe” című tipikus japán perverziótól hányógörcsöt kapok… 6,9/10.

    Appleseed (2004): Gyönyörű 3D-s CGI hátterek, igényesen megrajzolt 2D-s karakterekkel, de valahogy nincs meg az összhang a háttér és a szereplők közt, engem zavart egy kicsit. A történet átlagon felüli világmegváltós sci-fi, bár nem egy örök klasszikus. Nekem tetszett, mindenképp ajánlom. 8/10.

    Bastard: Az Angel Sanctuaryhoz hasonlóan szintén félbemaradt, de ennél kevésbé zavaró, lezártabbnak tűnik. Igazi fantasy, varázslatok, szörnyek, a szokásos jók vs. gonoszok harca, kis szerelmi szállal és néhány jó poénnal. A rockzene kedvelőinek különösen ajánlott, tele van hülyébbnél hülyébb utalásokkal (varázslatok, szereplők, városok nevei). 7,5/10.

    Elfen Lied: Ami másoknak az NGE, az nekem az Elfen Lied. Több benne a vér és a megcsonkított hulla mint egy Cannibal Corpse CD-borítón, de ez csak a körítés, valójában egy nagyon mélyértelmű, véresen komoly dráma. Néhány jelenetnél eléggé elkapott a hányinger, saját magamtól és az emberiségtől… A hatását csak a kedvenc élőszereplős filmemhez, Francis Ford Coppola Apokalipszis Most [L] http://imdb.com/title/tt0078788/[/L] című alkotásához tudnám hasonlítani, aki látta az tudja miről beszélek, aki nem az nézze meg, minél hamarabb.
    De mindezek mellett egyben egy kellemes kis történet barátságról, szerelemről, tele jobbnál jobb poénokkal, csodálatos OST-vel. Valahogy az egész sorozat is ugyanolyan kétarcú mint a főszereplő, de többet nem mondok, nézzétek. :) 10/10
    p.s.: Pár jótanács: 1. Ne egyszerre nézd. 2. Mielőtt nézed, figyelmeztesd a csalódot/barátnőt/stb. hogy ne szóljanak hozzád utána pár órán át… 3. Komolytalan hülyegyerekeknek nem ajánlott, mert fel sem fogják miről szól.

    Full Metal Panic! : Nagy kedvencem (ezért kicsit talán elfogult voltam a pontozásnál), sírvaröhögős mecha akcióvígjáték. Gyönyörű animáció, tökéletes rajz, hatalmas poénok, izgalmas harcok, egész jól kidolgozott karakterek, kellemes zene, mi kell még? Jó történet… Az egyetlen hiányossága a közepes story, ami egész jól indul, csak a végére kicsit ellaposodik. (Illetve a mecha részben érzek egy kis Evangelion koppintást, de még bőven elfogadható). 9/10.

    Full Metal Panic? Fumoffu : A FMP második sorozata. A történetet nem viszi tovább, a mecha/akció részek is jórészt hiányoznak belőle, csak épp annyi maradt amennyi az alapötlet (elitkatona az egyszerű gimnáziumban) miatt szükséges. Viszont amennyit veszítünk így azt kamatostul kapjuk vissza poénhegyek formájában. Mindenkinek ajánlom, szerintem a tökéletes anime-vígjáték. Az utolsó rész legvége akkorát üt hogy fél órán át nem bírtam felkelni a földről a röhögéstől. :D 10/10. Akinek kell angol szinkronnal az keressen meg priviben.

    Full Metal Panic! - The Second Raid: A harmadik sorozat, ott folytatódik ahol az elsőnek vége. A történet kezd alakulni, bár még mindig nem tökéletes, az akció jó, csak sajnos a poénok eléggé visszaszorulnak, így tulajdonképpen a lényegét veszíti el. Azért szerettem. :) 8/10

    Ghost in the Shell: A sci-fi anime örök klasszikusa, nincs mit mondanom róla, ha szereted a műfajt, nézd meg. Ha nem szereted, majd ettől megjön hozzá a kedved. ;) A zenéje viszont szerintem borzalmas, ezért kapja a fél „hibapontot”. 9,5/10

    Green Green : Romantikus vígjáték a szokásos középiskolás háremes storyval (bár nem teljesen standard, kevés a csaj és a főszereplő se annyira lúzer mint ami megszokott), és ecchi minden mennyiségben. Néha már zavaróan perverzek a srácok, de alapvetően nagyon vicces, olyan mint egy amerikai tinivígjáték (Amerikai Pite és társai) csak 10x annyi a szexuális utalás, és „kicsit” több a meztelen csaj. :) A befejező OVA (Thirteen Erolutions) szerintem nagyon gyenge, gyakorlatilag 25 perc softcore hentai, ami a történet milyenségén és a humor mennyiségén is meglátszik, nem csak a (cenzúrázott) szexjeleneteken. A TV-sorozat 8/10, a befejező OVA 5/10.

    Her and Her Cat : Ötperces kis művészfilm. Érdekes, de engem nem fogott meg, mint a művészfilmek általában, ezért nem is adok rá pontot, nézze meg mindenki, azt a pár percet megéri.

    Love Hina: Szintén klasszikus, a romantikus vígjátékok egyik legjobbja. Érdekes szereplőkkel, brazil szappanoperákat megszégyenítően fordulatos szerelmi szállal, jó poénokkal. A zenéje viszont az őrületbe kerget. :) 9,5/10

    Love Hina Christmas&Spring Special : Két hosszabb OVA a történet folytatásával, a sorozattal megegyező minőségben, a sorozattal megegyező pontszámmal. 9,5/10

    Love Hina Again : Három rövidebb OVA, mégtovább folytatva a történetet féligmeddig le is zárva azt (az igazi befejezés csak manga formában készült el), bár itt már kicsit csökken a színvonal, de még mindig nagyon élvezetes. 8,5/10

    Maburaho : Romantikus vígjáték, a megszokott felállásban (1 lúzer srác, négy gyönyörű lány, középiskola, stb.) kis csavarral. Varázslatok, poénok, cuki romantikus történet, fülbemászó rock soundtrack, szerintem nagyon jó. Egy szóban összefoglalva: かわいい 9/10. Akinek kell angol szinkronnal az keressen meg priviben.

    Oh! My Goddess OVA : Ismét egy varázslós romantikus hülyeség, ezúttal a 90-es évek közepéből. Ugyan vannak kisebb grafikai hiányosságai, de a történet mindenért kárpótol. Az egyik örök kedvencem, ami a pontszámon is meglátszik. 9,5/10

    Oh! My Goddess Movie : Az előző folytatása, kicsit rövid és annyira nem is jó, de rajongóknak kötelező darab. (Persze mindenki másnak is ajánlott.) 8/10

    Oh! My Goddess TV : Az eredeti, ötrészes OVA remake-je, ugyanaz csak felfrissített grafikával és sok újdonsággal (mivel ez 5*30 perc helyett 25*24 perc.). Szintén nagyon jó, bár valahogy az eredeti engem jobban megfogott, de megmagyarázni nem tudnám hogy miért. 9/10

    Onegai Teacher : Talán a legjobb a romantikus vígjátékok között. Nem is tudom mit írjak róla. :B Tökéletes. 10/10

    Onegai Twins : Az előző „folytatása”, igaz a történet más, újak a főszereplők, csak a helyszín ugyanaz, az első sorozat főszereplői pedig már csak mellékszereplőkként jelennek meg. Majdnem olyan jó mint az első, ajánlom mindenkinek. 9/10 Angol szinkron ügyében szintén tudok segíteni…


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák