Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz Wyco #7015 üzenetére

    wyco :szerintem elbeszelunk egymas mellett , tobbekkel is.

    Az itt szerzett jovedelmedre termeszetesen nem kell otthon adoznod, viszont adoterhet nem viselo jarandosagnak minosul amennyiben volt magyarorszagi kereseted is es anglia kereseted is az elmult evben , igy az szja bevallas megfelelo soraba be kell irni (17es sor tan ) , es az otthoni keresetedet viszont magasabb adosavba tolhatja. MErt hiaba az otthoni kereseted utan adozol, ha kozben atkerulsz magasabb adosavba , akkor az otthoni keresetedre nem a 18%os adosav lesz ervenyes, hanem a 38% koruli.

    A Tb meg megint mas, nem errol volt itt szo , meg sem volt emlitve.

    Csak hogy ertheto legyen, pelda:

    2010 juniusig valaki Magyarorszagon dolgozott, majd kikoltozott ide, es volt munkaja.
    Magyarorszagon keresett mondjuk 2 000 000 forintot bruttoban ez alatt a 6 honap alatt itt pedig kb 4 000 000t a masodik felevben, szinten 6 honap alatt .

    A magyar keresetere , ha eves szintre vetitjuk , akkor brutto 5 milla alatt van, ezert 18% adot vontak. Ez 360 000 Ft.

    Viszont kijott, igy osszes tavalyi osszbevetele 6 000 000 forint, ezzel atkerult a 38%os savba.

    De nem a 6 000 000 utan kell neki adoznia 38% -ot , mert az akkor mar kettos adozas lenne, holott az angol fizubol itt adozik, hanem a savhatar valtozas miatt a magyar keresetebol vont adonal lesz valtozas: 2 000 000 Ft 38%-at kell adokent a magyar allamnak adnia, azaz 760 000 Ft-t , szemben az elobb irt 360 000-el.

    Tehat itteni jovedelme bar odahaza nem adozik, megis lehetseges, hogy pluszban be kell fizetnie az allamnak. Szerintem ez hatalmas kibaszas...

    Ezt mondtak az illetonek is az Apehnal, meg nekem is ez jott ki az abevjava programmal, szoval erre nagyon nagyon figyeljetek.

    Ritkan mondok ilyet, de szerintem nem szabad beirni a magyar bevallasba az itteni keresetet. Be kene , de .. Remelem lathato a fentiekbol...

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák