Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    Ha valaki tud működő módszert arra, hogy az androidos okostelefon böngészés közben mindig, minden weboldalt eleve desktop nézetben nyisson meg, és ne mobilnézetben, akkor kérem közölje velem.
    "Természetesen" a böngészőben a UAString desktop-ra van állítva, de ez sajnos nem segít.

    Előre is köszönöm a válaszokat.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz LonGleY #8040 üzenetére

    No igen, gondolkodom is rajta, hogy "ráfanyalodok", de szeretném, ha az Android "beépített" böngészője is képes lenne erre. (Nem tudom, a Chrome konzekvens-e ezügyben, de nem is tudom próbálni, mert 2.2.2 Froyo az oprendszer.)
    Köszi.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz LonGleY #8042 üzenetére

    Egyelőre szeretnék megmaradni az Android "tipikus" beépített böngészőjénél, mert azt a fenti hiányosságától eltekintve jobban kedvelem, mint az Operát, Dolphint, Firefoxot, amelyeket szintén kipróbáltam... Ellenben a beépített böngésző tárgyalt hiányossága nagyon zavar, tehát nem tudok tőle eltekinteni... Úgy tűnik, megoldhatatlan a dilemma, ezért lehetséges, hogy mégis "ráfanyalodok" külső böngészőre.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz LonGleY #8045 üzenetére

    Nos, mivel más módszer nem akad, végül "ráfanyalodtam" a Dolphinra.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz abydos #8110 üzenetére

    Látod még annak esélyét, hogy eredeti gyári állapotába vissza tudod állítani? Vagy olyan állapotba, hogy minél kisebb eséllyel köthessen bele a szerviz?

  • #71562240

    törölt tag

    válasz abydos #8113 üzenetére

    Igen, a jelek szerint megértetted a kérdésem lényegét, miszerint a készülék jelen állapota alapján sajnos úgy tűnik, hogy nincs vesztenivalód a szervizbe vitellel, aztán majd a szervizes jóindulatától (illetve a te szövegötleteidtől) függ, hogy mit reagál a fejleményekre. Nyilván nem először találkozik a típusnál a bootloop hibával a szerviz se. Azért gondolom várj egy-két napot, hátha valaki előáll valami ötlettel, hogy legalább a gyári állapotra vissza tudj állni.

    Azt persze nem értem, hogy miért nem a szervizzel kezdted, mielőtt még a rootolással veszélybe sodortad volna a garanciát. Csak kipróbáltan jól működő készüléken szabad garanciavesztő átalakításokat kockáztatni. Ezt a tanulságot persze te már levontad, inkább a többi olvasó kedvéért hangsúlyozom, bocs.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz abydos #8128 üzenetére

    Valószínűleg típushiba, és a szervizes nem a szőrszálhasogatással lesz elfoglalva. Majd írd meg, mi volt.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz -PLevi- #8213 üzenetére

    Nem tudod mások véleménye alapján eldönteni, hogy neked felesleges-e. Nekem például nem felesleges. Én audiofil vagyok, tehát természetesen nem telefonon hallgatok zenét, de útközben persze a telefont használom mobil lejátszónak. Ez alapból pocsék hangminőség, nekem mégis fontos az a különbség, amit a FLAC vagy az „eredeti" WAV tud nyújtani az MP3 tömörítéshez képest. Érdemesebb korrekt körülmények között kipróbálnod, hogy neked mi éri meg, mintsem mások véleményére hagyatkozni. Az biztos, hogy még az egyébként alkalmatlan telefonon is van különbség, számomra nagy különbség. Nem placebó.
    Keeperv85-nek általánosságban igaza van abban, amit általánosságban a mobilok alkalmatlanságáról mond, de ettől még van hangminőségkülönbség az említett formátumok között, ki-ki döntse el, hogy számára ez mekkora, és mennyre fontos különbség. Számomra nagy és fontos. Mellesleg egyre alkalmasabbak a telefonok DAC-jai is, az más kérdés, hogy az erősítőjük olyan, amilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz -PLevi- #8221 üzenetére

    Ahogy Keeperv írja, erről is lehet egy új hullámot indítani, hogy melyik lejátszónak jobb a hangminősége. A Poweramp szerintem is inkább a szolgáltatásaival tűnik ki, a hangminősége átlagos. Vannak jobbak, persze kinek ez, kinek az. Próbálhatsz például JetAudiot is - többek között.

  • #71562240

    törölt tag

    Sziasztok!
    Biztos volt már ilyen kérdés-válasz, de rákereséssel nem találtam, ezért kérdezek, a telefon topikjában is, a duál SIM topikban is meg az Android topikban is.
    Kínában vásárolt, a jelek szerint kínai belső használatra felszoftverezett Coolpad 7320-ról van szó. Angol nyelv van a ROM-ban, meg kínai. Minden telepített szoftver arra épít, hogy a végletekig cenzúrázott-titkosított-külföldtől elzárt Kínában használják a telefont. Ott egye a fene, ha lenne rajta Play Store, akkor tudnék telepíteni nekem való szoftvereket. Csakhogy nincs rajta semmiféle Google szoftver, se Play, se Gapps, semmi. Olyan szinten kínai módszerekre épül, hogy ha a a böngészője keresőjébe beírom, hogy Google Play, átírja a kérést, és beadja a Baidu-t!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Csak Baidu-t hajlandó!!!
    Naivan gondolkodva először azt próbáltam meg, hogy internetről leszedett Google Play .apk-t telepítek rá. Telepítettem, de elindítani nem lehetett.
    Gondoltam, két lehetőségem van, telepítek rá Play Store-t/Gappsot vagy felteszek rá olyan gyári ROM-ot, amely nemzetközi használatra készült, és van benne legalább Play Store. Megszereztem minden fájlt hozzá, ami kell, első lépésként ugyebár SP Flash Tool-lal telepítettem a hozzávaló CWM recovery-t. Márminthogy azt hittem, hogy telepítettem, de egy fenét!!! Végigment a telepítési folyamat, kiírta a Flash Tool, hogy OK, majd belépvén a recovery-be, azt tapasztalom, hogy továbbra is a gyári recovery van rajta, amely egyébként még azt se engedi megcsinálni, amit a gyári recovery meg tudna csinálni, azazhogy konkrétan semmit se engedett csinálni (no persze wipe-olni egyelőre nem próbáltam), bármely műveleti utasításra csak mutat egy kis Android robotot piros felkiáltójellel, meg egy kis kínai felirattal, ami nyilván azt jelenti, hogy ilyesmivel ne is próbálkozzak! Még rebootolni se tudok recovery-ből, csak az akku kivételével tudok "kilépni" belőle, és újra elindítani a telefont!!!
    (Egyetlen "eredménye" volt a "recovery-cserének", hogy az oprendszer minden olyan kínai szoftvert visszaállított, amit egyébként már korábban töröltem a telefontól - mármint azt hittem, hogy töröltem.)

    Na most ilyenkor mi van?! Hogy tudnék ROM-ot cserélni rajta, vagy legalább telepíteni rá Play-t, Gapps-ot, vagy ilyesmi?!?!?! Hogy aztán telepíthessem a számomra szükséges szoftvereket a Play-ről?!
    Köszönöm, ha valaki segíteni tud, vagy linket mutat segítő hozzászóláshoz, bármiféle fórumbejegyzéshez, írásműhöz.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Keeperv85 #12812 üzenetére

    Pontosan követtem egy szájbarágós leírást, ami más telefonon működött a leírásba belinkelt fájlokkal, alapanyagokkal.
    Nem user error szerintem, hanem a kínai állami és a kínai szolgáltatói cenzúra játszik itt a sikertelenségemben - gondolom. China Unicom ROM van rajta, ami a jelek szerint nem enged semmit a szokott "européer" módszerekkel. Többször is megcsináltam recept szerint a folyamatokat, mindig minden oké volt, csakhogy semmi sem aszerint működik, hanem minden maradt a régiben.
    Minden arra játszik ebben a telefonban, hogy a szabad világba ne jusson ki.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Keeperv85 #12815 üzenetére

    Ezt mondom, hogy még a gyári. Ez a baj.
    SP Flash Tool-lal. Olyan módon, és olyan CWM fájlt, ami másnak működött.

    (#12814) ksanc [Re:] Coolpad 7320 teszt (#443) gabika318

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Blue Eagle #12818 üzenetére

    Na igen, én is már egy napja egy ilyen csúnya patch-re gondolok mindig, meg-megállva...
    Nézni is fogom, ha arra kerül a sor, de nem hiszem, hogy én biztonsággal megtalálom azt, ami letörlendő, de legalább letörölhető, és amiket meg nem szabadna letörölni. De valószínűleg sor kerül erre a próbálkozásra, amúgy is majd az MTKDT-szal kell biztonsági mentést készítenem, ha a CWM-os módszer nem válik be továbbra se.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Blue Eagle #12820 üzenetére

    Ahh, szép gyűjtemény, hasznos lesz, köszi. Ráadásul Cappát nemrég javasolták a másik topikban is, hogy keressem meg, akkor rögtön írtam is neki privátot.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Blue Eagle #12824 üzenetére

    Addig is újra felkészülök, újra olvasgatok, mert a másik topikban is kaptam biztató ötleteket.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz ksanc #12827 üzenetére

    Megpróbálom mégegyszer, kínosan ügyelve erre az "egyből a recovery módva lépni", "ne tudjon a teló a rendes módba kerülni" szempontra, hátha...

  • #71562240

    törölt tag

    válasz ksanc #12827 üzenetére

    Nem is tudom, hogy mondjam: CWM Recovery került a gépemre!

    Hát, enyhén szólva köszönöm az ötletet, bevált. Általában a legegyszerűbb hipotézisek a legigazabbak. Occam borotvája... tudnék még közhelyeket. :R :R :R

    Most már csak azt kell megoldanom, hogy ne kínaiul, hanem angolul legyen a CWM. Van rá utalás a leírásban, hogy mitől lesz angol, bár elvileg úgy csináltam, mégse lett angol. De ezt már meg fogom oldani a leírás gazdájával.

    Egyébként ki is próbáltam, kilépvén a CWM recovery-ből, a telefon elindítása majd kikapcsolása után újra a gyári recovery töltődött be, tehát egyelőre csak egyszeri hatása van a CWM-nak. De most már sikerült életre kelteni, a többi már jön magától.

    Mégegyszer köszönöm - és persze mindenkinek.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Keeperv85 #12833 üzenetére

    Persze, nem is a CWM-ben állítottam volna nyelvet, hanem már eleve angolosodnia kellett volna, de nem tette. Most már nem is érdekes, másik CWM-re álltam, ami angol.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #79335424 #12836 üzenetére

    Persze, mindezzel tisztában vagyok, nem keverek össze semmit semmivel, főleg nem ilyen szinten. Tudom mi a recovery, tudom mi az Android, tudom mi a készülék. (De azt is, hogy mi a bootloader, mi a kernel... stb.)

    Én már rég túlléptem ezen a témán, de ha érdekel, akkor beidézem a leírást, ami alapján dolgoztam, tessék a részlet:

    "(...) TWRP RECOVERY
    CP7320-TWRP-Recovery.rar {link}
    Itt még be kell másolnunk a külső vagy/és (???) belső SD kártyán lévő TWRP mappába az UI fájlt (nevezd át UI.zip-re), ugyanis ez a cust. recovery alapban kínai, sajna nem találtam alap angolt. Az UI fájl {link} segítségével lesz angol. (...)"

    Erre utaltam, reklamációkat most már ne nekem tessék intézni. :)

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #79335424 #12842 üzenetére

    :R

    (#12844) ksanc Én kétszer annyira örülök!
    Előbb majd megpróbálok Gappsot telepíteni a mostanira, és ha úgy minden rendben lesz, akkor talán nem is biztos hogy lecserélem a ROM-ot. Hadd vizsgálgassák a kínaiak, hogy mit csinálok itt a telefonjukkal! (Azért végül csak-csak ROM-ot cserélek...)
    Igen, az a UI a leírásban is csak a TWRP-re vonatkozott, a többi ott szereplő CWM-re nem.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz ksanc #12850 üzenetére

    Az nem lenne gond, ha gyomlálni kell. Sajnos azt tapasztalom, hogy a feltett recovery (CTR 2.4, amelyet most már sikerült állandóra feltennem, tehát nem töltődik vissza a gyári) a belső tárolót nem látja, mindenáron SD kártyáról akarna csak tudni .zip-et installálni, kártya meg most nincs nálam.
    Majd lehet hogy még ma nekiállok Flash Tool-lal feltenni egy ROM-ot, nem a CWM-ból.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz ksanc #12871 üzenetére

    Elvileg van ilyen, ugyanis menüpontként SD van és SD ext., ahol az SD nyilván a belső. De nem volt hajlandó mountolni, megnyitni.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz ksanc #12876 üzenetére

    Eszerint azért nem látja mert nem is nézi. Most már mindegy, nem egyhamar lesz zükségem rá.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz beleszólok #12983 üzenetére

    A megnyitási szándékra vonatkozó kérdésed - illetve az egész eredeti kérdésed - nem logikus. Kifejtem, hogy miért, de eléggé az angyalok szárnyáról beszélgetünk, ugyanis maga a helyzetről alkotott feltevésed értelmezhetetlen, hiszen miféle okod lehetne megnyitni egy ilyen hirdetést, hogy lehetne egyáltalán valós tartalmú egy ilyen hirdetés?

    Egyébként miért nem konkretizálod a kérdésedet? Bizonyára látszik azon a hirdetési banneren, hogy melyik cég melyik szoftverére utal?! Vagy még azt se mutatja? (Bár persze egyébként felesleges konkretizálni, hiszen mindegy, hogy konkrétan melyik szoftverről van szó, a ráirányuló kérdésed költői, a felvetés eleve illogikus.)

    Sajnos az androidos vírusirtó, rendszertakarító szoftverek egy része ma ilyen pimasz, mókusvakító marketinget használ, miszerint úgy szövegezi és látja el mindenféle pirosan villogó rémisztő grafikákkal a reklámot, hogy az egyszeri, figyelmetlen felhasználó azt hihesse, hogy baj van az ő saját készülékén. A módszer nyilvánvalóan hazug, hiszen ami hirdetésben közli magát, az értelemszerűen nem a te konkrét telefonodra reagál, hiszen arra nem is reagálhat, hiszen azt nem is látja. (Ha az adott szoftver fent lenne a telefonodon és tényleg találna valami bajt, akkor azt értelemszerűen nem hirdetésben közölné.) Az általános hirdetési módszer is felháborító és konzumidióta, de ha ezek között te tényleg olyat is láttál, amelyik tényleg úgy szövegezi meg a hirdetést, hogy (múltidőben) talált valamit, az meg aztán végképp abszurd, az már konkrét bűncselekmény, ezért én még továbbra is tamáskodom, fenntartom a lehetőséget, hogy esetleg rosszul figyelted meg, és hasonlóan a többi ilyenhez, az a hirdetés is csak úgy tesz, mintha arról szólna, hogy talált valamit. Ügyesen vannak ezek megfogalmazva, meggrafikázva, nem lehet hogy csak figyelmetlenül nézted? Egyszerűen nem állíthatja a hirdetés, hogy talált valamit a telefonodon, hiszen egy telepítetlen szoftver eleve nem férhet hozzá a készülékedhez, ilyen hirdetést a Google Play nem is engedne, tehát ha a tárgyalt módszerű hirdetések közül az egyik tényleg azt állítja, hogy talált a gépeden valamit, akkor már az állítás önmagában bűncselekmény lenne, ilyen állítás nem létezhet, hiszen az adott szoftver nem láthatja a telefonodat, az ilyennel egy dolgod lehetne, intézkedsz, hogy a hazug hirdetést a Google azonnal szedesse le, mindenféle fogyasztói hivatal büntesse meg a céget, a Strassbourgi Emberi Jogok bírósága pedig vetesse tömlöcbe a vezetőit globális rémhírterjesztésért. Miért nyitnád meg az ilyet? A megnyitással azt érnéd el, hogy eggyel sikeresebb lett a marketing módszer. Mindenesetre már önmagában a tárgyalt hirdetési módszer miatt is elvből ignorálni kell az ilyesmit, nehogy azt tapasztalhassák, hogy az elharapózott manipulatív hirdetési módszereik széles körben beválnak - hát még ignorálni kell az olyat, amely azt állítaná, hogy (múltidőben) talált valamit a gépeden.
    A másik lehetőség, hogy ez nem hirdetés, hanem valóban egy vírus, azt meg főleg nem megnyitnod kellene, hanem eltakarítanod. Nyilván van vírusvédelem a telefoonodon, annak a feladata felfedezni a kártevőket a készülékeden, nem a hirdetéseknek.

    A Google Play-en, és az onnan letöltött szoftverekben elvileg nincsenek vírusokat terjesztő "fake" víruskeresők, de a szélsőmanipulatív martketing módszerek sajnos beszüremkedtek - akár ez is tekinthető vírusnak, hiszen eléggé elmosódott az a széles mezsgye, amin belül elég véleményes, hogy vírusnak tekintünk-e valamit vagy sem. Ahogy a sportban dopping az, ami tiltólistán van, a komputerizációban vírus az, ami tiltólistán van. A tárgyalt hirdetési módszert tiltólistára kell(ene) helyezni a Google Play-en (is).

  • #71562240

    törölt tag

    válasz beleszólok #12995 üzenetére

    No igen, a két példa közül az alsó a szemét, megtévesztő szándékú marketingmódszer, a felső pedig már eléggé határeset az egyértelműen hazug megtévesztéshez, és azt mondod, van, amelyik egyértelműen ki is mondja, hogy ő aztán talált veszélyes elemet. Hogy rohadna meg az ilyen.
    Ha nem kifejezett vírus, akkor ezek ugyebár olyasféleképpen kerülnek bele a szoftverbe, mint böngészés közben a Google AdWords hirdetések, csak ahogy mondod, nem látszik az URL címük. Tehát rányomva a bannerre a Play megfelelő oldalára kell közvetítődjél, ahol látszik, hogy melyik nyomoronc szoftver hirdeti magát ilymódon. A hirdetésről screenshotot készítve is érdemes lehet elküldeni a Google-nek, ha meg rá mersz nyomni, és bejön az adott szoftver Play oldala, akkor már kifejezetten könnyű jelenteni a Playnek a problémát (remélhetőleg nem kell ehhez is Google+ tagság, mint az appok véleményezéséhez).

    Feltehetőleg nem vírus vagy kémprogram ette be magát az akkuellenőrző appba, legalábbis ha az appot Playról telepítetted, mert a Playen keresztül ez igen ritkán történt meg korábban is, akkor is korrigálták, és azóta szigorodott a rendszer. Másrészt a vírusirtód is észrevette volna, ami remélhetőleg van a készülékeden. Tehát a fenti feltételek fennállása esetén szinte nemleges az esélye, hogy vírus, ez esetben rányomva ugyebár annyi történik, hogy a Play megfelelő oldalára jutsz, és ott látod, hogy melyik szemétláda app ez.
    Ha meg mégis vírus lenne, akkor valószínűleg azzal már nem vesztesz semmit, ha rányomsz és figyelsz, hogy mi történik, bár persze lehet, hogy éppen a rányomással települ valami újabb fokozata a vírusnak..., hehe. De erre alig van esély.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz ksanc #13003 üzenetére

    Ez nem demokráciai kérdés, hanem fogyasztóvédelmi. Nagyon egyszerű meghúzni a határokat, és a törvények meg is húzzák.
    Amiről szó van, szabálysértés illetve bűncselekmény. A kolléga által mellékelt két példa közül a második szabálysértés, az elsőből már ügyvéd és bíró legyen a talpán, amelyik kimagyarázza, hogy nem bűncselekmény, a harmadik, nem mellékelt példa pedig, amikor a hirdetés azt mondja, hogy TALÁLT veszélyt, egyértelmű bűncselekmény, még az USA-ban is az, még Johnnie Cochran se tudná kimagyarázni, még a Chewbacca-védelem se segítene rajta.
    Szerk.: Hasonlóképpen, a "Gratulálunk, Ön az egymilliomodik látogató, nyert egy iPhone-t." típusúak is bűncselekmények, a Play-ről letöltött appokban nem láthatsz ilyet, mert azt már a Google se meri megkockáztatni, ugyanis a Play-nek felelnie kell a rajta keresztül megjelenő reklámok törvényességéért.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz ksanc #13007 üzenetére

    Gigaoff on.

    Most már tényleg nagyon off a téma, és túl is beszéltük, de hogy a tájékozatlan érdeklődők ne téves információval távozzanak, és mert a kolléga eredeti kérdésfelvetése miatt is fontos, néhány helyesbítés a legfontosabbakról, amiben nincs igazad.

    - "Nem sokat tudsz ezek szerint a reklámokról és a reklámozásró"
    De, sokat tudok. Viszonylag mélyen és viszonylag sok szempontból tájékozott vagyok a marketingben, reklámjogban, már csak azért is, mert a munkámhoz is hozzátartozik. Médiamunkásként, médiakutatóként, történészként, szociológusként... is van rálátásom a témára.

    - "A demokrációban ÉS a fogyasztói társadalmakban az egyik legfontosabb dolog: a pógárnak (polgár, az istenadta Nép egy tagja) joga van ostobának, hülyének és baleknak lenni és ezt joguk van kihasználni más pógároknak. Például reklámokkal. Durva, de így van."
    Természetesen nem így van, nem is lehet így. A polgárnak joga van ahhoz, hogy ne tévesszék meg, az őt megtéveszteni akaró polgároknak (cégeknek) pedig bizony egyáltalán nincs joguk, hogy kihasználják a fogyasztó hülyeségét, tájékozatlanságát. Na de hogy is lehetne ilyen joguk?! Hogy képzeled ezt?! A demokráciában, a fogyasztói társadalmakban természetesen nem lehet bármit, bárhogyan reklámozni vagy "reklámozni", ugyanis természetesen általában is a polgári és a büntető törvénykönyv hatálya alá esik a terület, valamint szigorú fogyasztóvédelmi és reklámjogi szaktörvények külön is szólnak arról, hogy a fogyasztót megtéveszteni tilos - na de hiszen ezt te is tudod, tapasztalod, sőt, ezen jogodat fogyasztóként felhasználod! Az Unión belül kifejezetten szigorúak a reklámjogot szabályzó a törvények, de még a szabad Amerikában se szabad bármit, bárhogyan reklámozni vagy "reklámozni", sőt, bizonyos terülteken ott még szigorúbbak is a szabályok, még a cégek saját érdekében is, hogy minél inkább elkerülhessék a fogyasztók által indított pereket - lásd például dohányipari kártérítési perek, macska nem élte túl a mikrosütőben való szárítást típusú perek... Magyarországon is számtalan esetet hallottál már te is, hogy szabálytalan-törvénytelen reklámért megbüntettek cégeket. Kifejezetten részletes és a folyamatosan felmerülő újabb jelenségekhez viszonylag gyorsan igazodó szabályozással bír a reklámjog területe - "divatos" jogterület ez manapság. Az "Ön az egymilliomodik látogató..." típusú cégek is szigorú büntetést kapnak, ha utolérhetőek - sajnos általában nem utolérhetőek, de számosan kaptak már ilyenért büntetést, akiket sikerült utolérni. Mert szigorú törvények szabályozzák a reklámot, a tudatlan, tájékozatlan, konzumidióta fogyasztók védelmében. A tartósan látható megtévesztő reklámok olyan helyekről erednek, amiket nem tudnak megfogni. Nem csak erkölcsileg, hanem törvényileg sincsen senkinek se joga megtévesztő reklámokat közölni, ez szabálysértés vagy bűncselekmény - természetesen. De ezt te is tudod, ha egy kicsit utánagondolsz, akár csak a napi hírekben hallottaknak.

    - "A fentiek nem bűncselekmények és nem szabálysértések, egyszerűen csak reklámok. Hogy etikusak-e az más kérdés." De bűncselekmények - illetve szabálysértések. A megtévesztő reklám széles határok között terjed a kisebb szabálysértéstől a nagyvolumenű bűncselekményig, igencsak részletes törvényi szabályozással, a pénzbüntetéstől kezdve a kártérítési kötelezettségen át a letöltendő börtönbüntetésig a szankciók terén. Na de hogy is lehetne ez másként?!

    - "Soha, sehol, semmilyen hirdető nem felel a rajta keresztül megjelenő reklámok "törvényességéért" bármit is jelent ez szerinted. (...) "...mindig a hirdetést megrendelőé a felelősség, nem a hirdetést megjelenítő felület tulajdonosáé." Ez így ebben a formában nem igaz (számos esetben felel a törvény előtt a hirdetési felület tulajdonosa is), de van benne féligazság, ez eléggé "határterületi" téma, és mostanában sokat változik a szabályozása. Amikor arra utaltam, hogy a Play felelősséggel tartozik a róla letöltött appokban megjelenő reklámok törvényességéért, akkor elsősorban arra utaltam, hogy a Play, mint márka, mint goodwill-t hordozó brand nem engedheti meg magának, hogy ezen a téren ne védje a fogyasztót, különösképpen az Apple és a Microsoft hasonló célú szolgáltatásaival folytatott versenyben, amikor a másik kettő folyton azzal támadja a Play-t, hogy az veszélyes hely. Ezért utaltam arra, hogy a Google nem engedi meg ugyanazt a Playen, amit általában megenged a Google AdWords szolgáltatásban. A Playnek őriznie kell a megbízhatóságáról, biztonságosságáról szóló jóhírnevét (goodwill), ezért (a saját érdekében) viszonylag szigorúan fellép a törvénytelen szándékú reklámok ellen, - lásd amit a kolléga példaként említett, kérdezett. Ezért is van értelme a Playnél is eljárni amiatt, ha a kolléga olyan reklámbannert talál az appjában, ami megtévesztésre, csalásra épít - és emelett még számos szerv is foglalkozik az ilyen reklámok szankcionálásával, az általam említett szigorú törvényi háttér mellett. Bizonyos esetekben a szervek a Playt is büntethetik, nem csak a hirdető céget. Bizonyos esetekben az általad említett hirdetési újságot is büntethetik a szervek, nem csak az autó hirdetőjét - a bizonyos eset természetesen nem az az eset, amikor a magánhirdető jobb színben tünteti fel az eladni kívánt autóját, de ezen példád nem is illik a témánkhoz.

    Gigaoff off.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz koboldozat #13010 üzenetére

    "Van esetleg vmi megoldás hogy gépről vmi progival fel lehessen rakni rá androidot??" Persze hogy van, sokféle készülékhez sokféle megoldás van.

    "Akkor nincs semmi progi gépre vagy mi??" De van, lásd fent.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz ksanc #13016 üzenetére

    :R

    (#13021) koboldozat "Ja és most nézzek vissza több ezer hozzászólást??" Az mondjuk sose árt, de nyilvánvalóan nem erre utaltam, hanem amire a többiek is - miszerint amíg te nem közlöd a konkrétumokat, addig a szakértők se fogják tudni közölni, de most már történt előrehaladás az ügyben, ahogy lassan, harapófogóval kihúzzák belőled az infókat.

    Én nem vagyok szakértő, de három-négy nappal ezelőtt éppen SP Flash Tool-lal cseréltem ROM-ot az MTK csipszetes készülékemen, amihez MTK Droid Tools-szal előkészített ROM-ra volt szükségem - nem tudom, hogy ez a te esetedben szóba tud-e jönni. És akkor még ott vannak a szakértőbbek által említett módszerek.

Új hozzászólás Aktív témák